سرنوشت عجیب و غریب بازی Dragon Age 4

توسط حمیدرضا داوریان در ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ , ۰۸:۰۰

با توجه به آخرین اخبار بازی، به نظر می‌رسد توسعه‌ی بازی Dragon Age 4 به دلیل یک سری اتفاقات، دو سال پیش از سر گرفته شد. برای اطلاع از جزئیات خبر با دنیای بازی همراه شوید.

بعد از اینکه تیم توسعه‌دهنده‌ی بازی Dragon Age به ساخت بازی Anthem مشغول شدند، توسعه‌ی چهارمین عنوان از سری بازی‌های Dragon Age کمی با تأخیر مواجه شد. حالا که بازی Anthem به صورت رسمی منتشر شده، بازی بعدی استودیو بایوور چیزی نخواهد بود جز Dragon Age 4! چهارمین عنوان از سری‌ بازی‌های فانتزی نقش آفرینی که اواخر سال ۲۰۱۸ در رویداد The Game Award 2018 رونمایی شد. اما جالب اینجاست که تاکنوت اطلاعات زیادی در رابطه با این بازی به بیرون درز نکرده و ظاهرا دلیل خوبی نیز پشت این قضیه است! این بازی تازه مراحل اولیه‌ی توسعه‌ی خود را می‌گذراند. درحالیکه ساخت بازی Dragon Age 4 سال‌ها در دستور کار استودیو بایوور قرار داشت و اتفاقا این استودیو کار روی آن را نیز شروع کرده بود، اما به خاطر تغییراتی که در بخش سازندگان این بازی رخ داد و همه‌ی آن‌ها به ساخت بازی Anthem مشغول شدند، پروژه‌ی ساخت بازی نیز نیمه‌تمام ماند تا اینکه در سال ۲۰۱۷ بار دیگر از سر گرفته شد.

به نقل از وب‌سایت کوتاکو، بعد از انتشار آخرین بسته‌ی الحاقی بازی Dragon Age: Inquisition در سال ۲۰۱۵، استودیو بایوور کار ساخت بازی Dragon Age 4 را آغاز کرد. اما به دلیل فشار کاری زیاد، تیم توسعه دهنده‌ی این بازی بارها مجبور شدند وظیفه‌ی خود را رها کرده و به کار دیگری مشغول شوند. بعد از انتشار بازی Dragon Age: Inquisition، بخشی از تیم توسعه‌دهنده‌ی این بازی مشغول کار روی ساخت بازی Mass Effect: Andromeda شدند. این درحالی بود که برخی دیگر از آن‌ها به سرپرستیه مارک دارا و مایک لیدلاو، به ساخت عنوانی با اسم رمز Joplin مشغول شدند که خب همان Dragon Age 4 بود.

اما همه چیز طبق برنامه پیش نرفت! تیم سازنده‌ی Dragon Age 4 به ناچار مجبور شدند پروژه‌ی ساخت این بازی را به حالت تعلیق در بیاورند تا به انتشار بازی Mass Effect: Andromeda کمک کنند. بعد از اینکه این بازی در سال ۲۰۱۷ منتشر شد، تیم سازنده بار دیگر کار خود را برای ساخت بازی Dragon Age 4 از سر گرفت اما اینبار نیز نتوانستند مدت زیادی روی آن کار کنند!

ماه اکتبر ۲۰۱۷، یعنی چندماه پس از بازگشت کیسی هادسون به عنوان مدیر کل استودیو بایوور، این استودیو به کمک شرکت الکترونیک آرتز، تصمیم به کنسل کردن پروژه‌ی Dragon Age 4 گرفتند و قرار شد تمام تمرکز خود را روی ساخت بازی جدید با نام Anthem کنند. همین تصمیم باعث شد یکی از سرپرستان تیم توسعه‌ی بازی Dragon Age 4، یعنی لیدلاو، بایوور را ترک کرده و به یوبی‌سافت بپیوندد.

بعد از آن، تعداد کمی از توسعه‌دهندگان بار دیگر به ساخت بازی Dragon Age 4 پرداختند و اینبار نام رمز Morrison را روی آن نهادند. پروژه‌ای که هم‌چنان روند توسعه‌ی خود را طی می‌کند و طبق شنیده‌ها، از کدهایی مشابه با بازی Anthem در طراحی خود بهره می‌برد. هنوز مشخص نیست تا چه اندازه عناصر پروژه‌ی Joplin به این پروژه‌، Morrison، انتقال خواهد یافت.

خلاصه اینکه Dragon Age 4 در مراحل ابتدایی توسعه‌ی خود به سر می‌برد و طبیعتا مشخص نیست چه تجربه‌ای قرار است برای کاربران به ارمغان بیاورد. برخی از منابع داخلی بایوور انتظار دارند این بازی در سال‌های پیش رو دست‌خوش تغییرات زیادی شود. تغییراتی که آن را بیش از پیش عجیب و غریب کند و بایوور را مجاب سازد تا اطلاعات مربوط به آن را هرچه زودتر منتشر کند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: