توسط علی ارکانی در ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ , ۱۸:۱۸

اگر اهل بازی‌های شرکت From Software باشید، مطمئنا از تعلق خاطر این عزیزان به قمقمه، فلاسک، کتری و سایر لوازم «آب بند» اطلاع دارید. در جدیدترین بازی این شرکت یعنی Sekiro: Shadows Die Twice، پوسته‌ی خالی کدو جای این قمقمه‌ها را گرفته و شما با استفاده از آن می‌توانید بخشی از سلامتی از دست رفته‌ی سکیرو را به وی بازگردانید. اگر شما هم مانند بسیاری بازیکنان در پیدا کردن Gourd Seed یا همان دانه‌های کدو برای افزایش تعداد دفعات استفاده از این قابلیت دچار سردرگمی شده‌اید، در جدیدترین مقالات بازی با راهنمای پیدا کردن Gourd Seed از دنیای بازی همراه شوید!

اخطار: متن حاوی اطلاعاتی از مناطق مهم بازی است. برای یافتن راحت‌‌تر مناطق مختلف بازی، از ترجمه‌ی نام آنها خود داری شده.

 

Sekiro Shadows Die Twice

ژنرال بدن ساز!

دانه‌ی اول: در منطقه‌ی Ashina Outskirts پس از مبارزه با ژنرال نائوموری کاوانادا (General Naomori Kawarada)

اولین دانه خودش مانند هلو وارد گلویتان می‌شود و نیازی به گشت و گذار برای یافتن آن ندارید، البته این هلو از آن هلوهایی است که باید مراقب هسته‌اش باشید! در منطقه‌ی Ashina Outskirts و در نزدیکی مجسمه‌ی بودای (مجسمه‌هایی که محل استراحت سکیرو هستند) Gate Path Shrine، یک سربازخانه قرار دارد که ژنرالی درشت هیکل به همراه سربازان خود در آن حضور دارند. با شکست دادن او، یک Gourd Seed به دست خواهید آورد. از آنجایی که مبارزه با این بزرگوار ممکن است کمی دشوار باشد، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا مخفیانه تمام سرباز‌ها را از پا در آورده و از دست ژنرال فرار کنید. پس از اینکه او از دنبال کردن شما منصرف شد، مجددا به سراغ او رفته و از دیوار سمت راست (دیواری که دروازه‌ی بزرگی هم در وسط آن قرار دارد) خود را به سکوی پشت سر ژنرال رسانده و یکی از نوارهای سلامتی او را یک ضربه‌ی مخفیانه از میان بردارید.

Sekiro Shadows Die Twice

دانه‌ی دوم: در منطقه‌ی Ashina Outskirts پس از مبارزه با غول در زنجیر

اگر به مسیر گشت و گذار خود در Ashina Outskirts ادامه دهید، به یک عدد غول در زنجیر می‌رسید که به سختی برای رهایی از بند تلاش می‌کند. از آنجایی که پای سکیرو همواره روی سیم قرار دارد، غول عزیز هم به محض دیدن شما زنجیر پاره کرده و بجای گرفتن یقه‌ی سربازان آشینا، در پی جویدن خرخره‌ی شما برمی‌آید! کشتن این غول که دو جان هم دارد کاری دشوار است و بهتر است در حین مبارزه با او همواره مشغول دویدن باشید و در زمان مناسب ۳ ضربه به او وارد کرده و مجددا دور شوید، زیرا این برادر خوش هیکل می‌تواند به سمت شما پریده و با گرفتن شما تنها در یک حرکت سکیرو را به کام مرگ بکشاند. پس از شکست دادن این هیولا می‌توانید با استفاده از قلاب مخصوص سکیرو، از یک دریچه بالای محل زنجیز شدن غول، وارد یک ساختمان شده و در سمت چپ این دریچه، دومین Gourd Seed در انتظار شما خواهد بود.

Sekiro Shadows Die Twice

بخرید… آنها انسان‌هایی هستند که وسط جنگ دانه‌ی کدو به شما قالب می‌کنند

دانه‌ی سوم: در منطقه‌ی Ashina Outskirts نزدیک مجسمه‌ی بودای Ashina Castle Gate

دقیقا رو به روی مجسمه‌ی بودای Ashina Castle Gate ، آن سوی میدان جنگی که پر از نیزه و شمشیرهای شکسته است، پله کانی دیده می‌شود. از این پله‌ها بالا رفته و در سمت راست یک ساختمان بزرگ با درهای باز می‌بینید که جنگجویی نقابدار درون آن قرار دارد. در سمت راست این ساختمان کوچه‌ای قرار دارد و در انتهای آن یک دست فروش برای در آوردن لقمه‌ای نان حلال و شادی روح رفتگان بودایی، بساط خیرات خود را پهن کرده است. شما می‌توانید یک عدد Gourd Seed را به قیمت ۱۰۰۰ ین از این مرد زحمتکش تهیه کنید.

Sekiro Shadows Die Twice

چجوری رفتی اونجا آخه؟

دانه‌ی چهارم: در منطقه‌ی Ashina Castle نزدیک مجسمه‌ی بودای Ashina Castle

پیدا کردن دانه‌ی چهارم کمی گیج کننده خواهد بود. ابتدا از پله‌های نزدیک مجسمه‌ی بودای Ashina Castle بالا بروید (محل حضور یکی دیگر از ژنرال‌های دشمن و سربازان تفنگدار او) و در بالای پله‌ها به راست بپیچید. در پایین جایی که روی آن قرار دارید، در سمت راست یک مرد سفید پوش روی زمین چهار زانو نشسته است. با او صحبت کنید و به دستور وی، تمام دشمنان این ناحیه را از پا در بیاورید. پس از این کار، او با پای خود به معبد اصلی و محل شروع بازی می‌آید و نزدیک مجسمه‌ی بودای Dilapidated Temple بساط خود را پهن می‌کند. شما می‌توانید با پرداخت ۲۰۰۰ ین یک Gourd Seed از وی خریداری کنید.

Sekiro Shadows Die Twice

صندوق مادربزرگه

دانه‌ی پنجم: در منطقه‌ی Ashina Castle نزدیک مجسمه‌ی بودای Upper Tower – Antechamber

Gourd Seed پنجم در حالت کادو پیچ شده، درون صندوقچه‌ای در قلعه‌ی آشینا قرار دارد که بنده نام آن را صندوق مادربزرگه گذاشته‌ام. این صندوق‌ها در طول بازی زیاد به چشم می‌خورند و همواره اشیاء با ارزشی درونشان وجود دارد. کافیست تا مجسمه‌ی بودای Upper Tower – Antechamber را پیدا کرده و در فاصله‌ی ۵ متری آن صندوقچه را باز کنید. برای پیدا کردن این مجسمه‌ی بودا، کافیست از محل مجسمه‌ی بودای Ashina Castle وارد قلعه شده و بجای بالا رفتن از پلکانی که در قسمت قبلی اشاره شد، با استفاده از قلاب خود را به بالای سقف ساختمان‌ها برسانید. اگر کمی دقت کنید، در سمت چپ ساختمان بزرگ و اصلی قلعه (ساختمانی که پلکان به در بسته‌ی آن ختم می‌شود) یک بادبادک در هوا دیده می‌شود.

Sekiro Shadows Die Twice

نخ محل اتصال بادبادک به سقف

 با استفاده از قلاب و بالارفتن از ساختمانی که در سمت راست قلعه قرار دارد و دودی صورتی رنگ از آن بلند می‌شود، خود را به محل اتصال بادبادک به سقف برسانید. این بادبادک‌ها برای هوا کردن انسان استفاده می‌شود و نسخه‌ی ژاپنی و نینجایی جت پک امروزی است! در این محل با تعدادی نینجای پرپری (نینجا با لباس کلاغ مانند) رو به رو می‌شوید. پس از کشتن آنها، روی همان سقفی که بادبادک به آن متصل است، راه رفته و به بخش انتهایی آن بروید. یک نینجای انتحاری و جد بزرگوار «بن لادن» در این نقطه کمین کرده و درست بالای سر او یک پنجره‌ی کوچک وجود دارد. مجسمه‌ی بودای Upper Tower – Antechamber داخل این پنجره قرار گرفته است! در ضمن، پماد سوختگی یادتان نرود!

Sekiro Shadows Die Twice

هفتاد سال عبادت، یک بعد از ظهری به باد میره!

دانه‌ی ششم: در منطقه‌ی Senpou Temple, Mt. Kongo داخل معبد پر از جیرجیرک

این Gourd Seed در معبدی قرار دارد که در انتهای مسیر مجسمه‌ی  بودای Senpou Temple, Mt. Kongo به آن می‌رسید. پس از کشتار راهبان شائولین و شاگردان پنجه طلای آنها، از طریق یک شکستگی در سقف معبد و با استفاده از قلاب وفادار سکیرو، می‌توانید داخل معبد شوید. در این اتاق تعداد زیادی جیرجیرک هورمونی قرار دارد که به دلیل استفاده‌ی بیش از حد مکمل‌های غذایی، ابعادی در حد اندازه‌ی گربه دارند! پس از کشتن آنها از پلکان پایین بروید. تعدادی راهب خسته مشغول مراقبه و عبادت هستند. آنها را از این زندگی پوچ و یک نواخت راحت کرده و پس از شکست دادن غولی که در پشت شمعدان‌ها پنهان شده، Gourd Seed را از جلوی پیرمرد سفیدپوش نامیرا بردارید.

Sekiro Shadows Die Twice

در کلبه ما روغن اگر نیست، کدو هست!

دانه‌ی هفتم: در منطقه‌ی Sunken Valley نزدیک مجسمه‌ی بودای Under-Shrine Valley

یافتن این دانه کمی دشوار است و خود من هم در دور دومی که بازی را شروع کردم آن را یافتم. به محل مجسمه‌ی بودای Under-Shrine Valley رفته و از روی سنگی که ایساده‌اید، به پایین بپرید. با تفنگداران دسته‌دار (سربازانی که تفنگ دسته بلند دارند) مبارزه کرده و مسیر را از طریق پریدن روی کنده‌های درخت ادامه دهید. پس از عبور از یک دره‌ی تنگ که تقریبا ۱۰ متر با مجسمه‌ی Under-Shrine Valley فاصله دارد، به یک دوراهی می‌رسید که یک تفگدار دسته‌دار دیگر در آنجا ایستاده. بجای رفتن به راست و به اعماق دره‌، به سمت چپ و بالای سر سرباز بروید. این مسیر صعودی را ادامه داده و دوسرباز دیگر را هم با بودا محشور کنید. در بالای یک سنگ، آلونکی چوبی به چشم می‌خورد، به سمت آن بروید. Gourd Seed روی سفره‌ای حصیری و سرشار از سادگی و عشق، داخل بقچه‌ی نهار سرباز خدابیامرز قرار گرفته است.

Sekiro Shadows Die Twice

دانه‌ی هشتم: در منطقه‌ی Ashina Depths نزدیک مجسمه‌ی بودای  Mibu Village

در اعماق قلعه‌ی آشینا، روستایی قدیمی و زامبی پرور قرار دارد که مردم زامبی فطرت آن، صدها سال است در حال کشاورزی زیرزمینی با سرعتی نزدیک به سرعت لاکپشت هستند. برای رسیدن به این روستا باید از مجسمه‌ی بودای Abandoned Dungeon Enterance در Ashina Castle وارد سیاهچال شده و پس از پریدن درون چاله‌ای که در وسط آن قرار دارد، به سمت راست و حرکت کنید. در انتهای این مسیر به روستای میبو خواهید رسید. راه خود را به سمت مرکز روستا پیش گرفته و از روستائیان سگ جان این قطب گردشگری ژاپن دیدن فرمایید. در مرکز روستا یک درخت عظیم با شکوفه‌هایی سفید نظر شما را جلب خواهد کرد. درست پای این درخت و درون یک بقچه‌، هشتمین Gourd Seed قرار دارد. البته برای برداشتن آن باید ابتدا تمامی روستائیان را که چندین بار مرده و زنده می‌شوند از پا در بیاورید. در ضمن، مراقب پاچه‌خوارها باشید. این دشمنان از زیر خاک ناگهان بیرون پریده و پاچه‌ی شلوار سکیرو را گرفته و درخواست فندک می‌کنند. برای رهایی از دست این عزیران بلافاصله پس از ظاهر شدن علامت قرمز بالای سر سکیرو، به هوا بپرید.

Sekiro Shadows Die Twice

دانه‌ی نهم: در منطقه‌ی Fountainhead Palace پس از عبور از مجسمه‌ی بودای Palace Grounds

این دانه‌‌ی کدو، خودش بر سر راه شما قرار دارد و امکان ندیدن آن برای انسان‌هایی که از قوه‌ی بینایی برخوردار هستند، به هیچ وجه وجود ندارد! کافیست مسیر خود را برای ورود به داخل معبد ادامه داده و پس از ورود به آن و کشتن اربابان هنرمند، یکی دیگر از صندوق‌های مادربزرگه که در این معبد قرار دارد را باز کنید تا آخرین Gourd Seed هم به قمقمه‌ی کدویی سکیرو اضافه شود.

این هم از داستان سکیرو و دانه‌ی کدو که نسخه‌ی شرقی و اصلاح شده‌ی «جک و ساقه‌ی لوبیا» است! هرچند که دانه‌ی کدو و انرژی حیاتی هیچ ارتباط معقولی با یکدیگر ندارند، اما از شرکتی که نام خود را «استودیوی نرم افزاری از»  می‌گذارد، هیچ چیزی بعید نیست! شما همراهان عزیز دنیای بازی مایل به خواندن راهنمای کدام بخش‌های دیگر بازی Sekiro: Shadows Die Twice هستید؟ با ما در میان بگذارید.

دیدگاه
۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

2 Replies to “راهنمای پیدا کردن Gourd Seed ها در بازی Sekiro: Shadows Die Twice”