فروشگاه اپیک گیمز

استیم در حال کشتن و فروشگاه اپیک گیمز در حال نجات بازی‌های رایانه‌ شخصی است

توسط مهدی صبح در ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ , ۱۱:۳۷

طی ماه‌های اخیر فروشگاه اپیک گیمز توانسته به حکم‌رانی بی‌چون و چرای استیم در بازار بازی‌های رایانه‌های شخصی پایان دهد و جایگاه خوبی برای خودش دست و پا کند. برای اطلاع از آخرین اخبار بازی در دنیای بازی همراه ما باشید.

اپیک بارها عناوینی بزرگ را از چنگ استیم درآورده و به صورت انحصاری آن‌ها را خریده است. گرچه توسعه‌دهندگان بارها حمایت خودشان از فروشگاه اپیک گیمز را نشان داده‌اند، بازی‌بازان رایانه‌های شخصی نسبت به این فروشگاه کم‌ لطفی می‌کنند. بازیکنان پلتفرم رایانه‌، تنها دیدی خشمگین و عصبانی نسبت به رقابت فروشگاه اپیک دارند.

صحبت‌های کارمند سابق والو

گرچه، یکی از کارمندان سابق والو وارد صحنه شده و به حمایت از فعالیت‌های اپیک پرداخته است. او با طرح این موضوع که قلعه‌ی استیم که روی بازار بازی‌های رایانه‌های شخصی ساخته شده بود در حال کشتن بازی‌های این پلتفرم بود در حالی که فروشگاه اپیک گیمز در حال بازسازی آن است. کارمند سابق والو، ریچاد گلدریچ روی توییتر گفت:

استیم در حال نابودی صنعت بازی‌ روی رایانه بود. استیم شبیه به مالیاتی ۳۰ درصدی روی تمام صنعت بازی‌سازی بود. این فروشگاه ناپایدار بود. شما اصلا نمی‌دانید که فروشگاه استیم برای والو چه میزان درآمدزایی می‌کرد. شبیه به ماشین چاپ پول مجازی بود. این فروشگاه، شرکت‌اش را کاملا از مسیر طبیعی بازداشت. اپیک در حال بازسازی بازار برای تمام بازیکنان است.

او جلوتر رفت و اشاره‌ای داشت به این موضوع که بدون حضور اپیک، تمام صنعت بازی مجبور به حمایت از سهم ۳۰ درصدی استیم از فروش بازی‌هایشان می‌شوند.

حال پس از صحبت‌های ریچارد گلدریچ، بیاید به این موضوع اشاره کنیم که استیم تنها فروشگاه بزرگی نیست که ۳۰ درصد سهم از فروش دریافت می‌کند. شرکت‌های بزرگی چون اپل، گوگل، آمازون، نینتندو، پلی‌استیشن و اکس‌باکس، همه این سهم را دریافت می‌کنند. اما در واقع صنعت بازی‌های ویدیویی مدرن، روی مدل سهم ۳۰ درصدی فروشگاه ساخته شده است. این مدلی بود که نینتندو در دهه‌ی ۱۹۸۰ ساخته بود و حال فراگیر شده است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: