۶ حقیقت درباره‌ی شخصیت کنشی (Kenshi) که احتمالا نمی‌دانید

توسط علی رجبی در ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ , ۲۱:۳۹

در این مقاله قصد داریم تا به سراغ تاکاهاشی کنشی (Takahashi Kenshi) برویم و حقایقی را از این شخصیت قدیمی سری بازی Mortal Kombat، با شما در میان بگذاریم.  اولین رونمایی از شخصیت تاکاهاشی کنشی به سال ۲۰۰۲ و حضور در Mortal Kombat: Deadly Alliance  برمی‌گردد. او یک شمشیرزن نابینا است و خود کلمه‌ی کنشی (Kenshi) نیز در زبان ژاپنی به معنای شمشیرزن است. برای شناخت بیشتر این شخصیت با دنیای بازی همراه باشید:

نابینایی کنشی

کنشی به عنوان یک مبارز متولد شد و در Earthrealm به دنبال مسابقات مختلف برای اثبات شایستگی خود بود. روزی او با مردی به نام Song (آهنگ) آشنا می‌شود و Song او را متقاعد می‌کند که یک جنگجوی بزرگ، یک شمشیر عالی هم می‌خواهد. سانگ، کنشی را  برای یافتن یک شمشیر قدیمی، به یک مقبره‌ای باستانی می‌برد. زمانی که کنشی در مقبره را باز می‌کند، قدرت‌های ماورایی داخل مقبره باعث نابینایی دائم او می‌شود. پس از گیر افتادن کنشی در مقبره، سانگ نیز او را رها می‌کند. شمشیری که داخل مقبره قرار دارد، کنشی را به سمت خود می‌کشاند و پس از هم صحبت شدن با کنشی، باعث رهایی او از داخل مقبره می‌شود. در واقع شمشیر، یک شمشیر قدیمی و متعلق به اجداد شمشیرزن کنشی بوده است. در نهایت، کنشی پس از خروج از داخل مقبره و طی چندین سال، به تقویت دیگر حواس خود می‌پردازد و در نهایت به یک جنگجوی ماهر تبدیل می‌شود.

سبک مبارزات کنشی

همان‌طور که مشخص است، کنشی از چندین سبک مبارزه‌ی شرقی استفاده می‌کند. تای چی (Tai Chi)، سانشو (Sanshou)، جودو (Judo) و نینجوتسو (Ninjutsu) از جمله سبک‌های مورد استفاده‌ی کنشی محسوب می‌شوند.

تای چی (Tai Chi): این سبک که از کونگ فو و ووشو الهام گرفته شده است، یکی از قدرتمندترین سبک‌های مبارزاتی در جهان است.

سانشو (Sanshou): سانشو، ترکیبی از کشتی، ژیمناستیک و کیک بوکس است که در دسته‌ی سبک‌های ترکیبی، رده بندی می‌شود. استفاده‌ی حداکثری کنشی از این سبک را در Mortal Kombat: Deadly Alliance مشاهده کردیم.

نینجوتسو (Ninjutsu): نینجوتسو در لغت به معنای حرکت پنهان است و در این سبک مبارزاتی، موضوعاتی مانند استراتژی‌های جنگ‌های چریکی، پنهان کاری و جاسوسی آموزش داده می‌شود. استفاده‌ی کنشی از این سبک مبارزاتی را در سریال Mortal Kombat: Legacy  به شکل مشخصی مشاهده کردیم.

توانایی دورجنبی (دورجابه‌جایی) یا سایکوکینسیس (psychokinesis)

یکی از قابلیت‌های کنشی، توانایی دورجنبی یا سایکوکینسیس است. ریشه‌ی لغوی کلمه‌ی سایکوکینسیس از دو کلمه‌ی یونانی به معنای روان و حرکت گرفته شده است. همان‌طور که از ریشه‌ی این کلمه مشخص است، این توانایی، یک توانایی ذهنی است که با حرکت در ارتباط است. در اصل این توانایی به فرد اجازه می‌دهد تا اشیا مختلف را از فواصل دور و بدون استفاده از ابزار فیزیکی و تنها با کمک قدرت ذهنی، به حرکت در بیاورد.

انتخاب نام کنشی

در طراحی اولیه، این شخصیت با نام The Kenshi شناخته می‌شد و سازندگان از این شخصیت به عنوان یک شکارچی روح یاد می‌کردند. در طول توسعه، برخی از سازندگان این شخصیت را Blind Gi نامیدند و پس از مدتی، نام Blind Kenshi برای این شخصیت در نظر گرفته شد. در نهایت، کلمه‌ی Blind از نام این شخصیت حذف شد و شاهد رونمایی از این شخصیت با نام کنشی (Kenshi) بودیم.

کنشی و کیانو ریوز (Keanu Reeves)

جالب است بدانید که در فیلم پخش شده در قبل از مبارزه‌ی کنشی با کسی کیج (Cassie Cage) در Mortal Kombat X، Cassie Cage، Kenshi را با نام Keanu (کیانو) صدا می‌زند. این موضوع یک اشاره‌ی مستقیم به نقش کیانو ریوز در سه گانه‌ی ماتریکس، یعنی Neo (نئو)، است. در سکانسی از فیلم، شاهد بسته شدن چشم‌های Neo (نئو) هستیم که خطاب قرار گرفتن Kenshi با نام Keanu، اشاره به این سکانس از فیلم دارد. همچنین طرفداران این شخصیت معتقدند که بین کنشی و کیانو ریوز، شباهت‌های ظاهری وجود دارد.

حضور کنشی در سریال Mortal Kombat: Legacy

اولین حضور کنشی در جایی به غیر از سری بازی Mortla Kombat، به حضور این شخصیت در فصل دوم سریال  Mortal Kombat: Legacyدر سال ۲۰۱۳ برمی‌گردد. این حضور، پس از ۱۱ سال بعد از رونمایی این شخصیت در سری بازی Mortal Kombat به وقوع پیوست.

در این مقاله سعی شد تا حقایق و نکاتی را از شخصیت تاکاهاشی کنشی با شما به اشتراک بگذاریم تا شناخت بهتری را از این شخصیت بدست بیاورید. امیدوارم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

دیدگاه
۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

2 Replies to “۶ حقیقت درباره‌ی شخصیت کنشی (Kenshi) که احتمالا نمی‌دانید”

  1. مهرداد گفت:

    خیلی عالی بود سپاسگزارم 🙏🏼 :45:

    ۴ ۱