گزارش باکس آفیس: از آغاز موفقیت‌آمیز Shazam! تا یک بیلیون دلاری شدن Captain Marvel

توسط متین اشراقی در ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ , ۲۰:۵۴

گزارش منتشر شده از اولین هفته ماه آپریل، استقبال گسترده از Shazam! و Pet Sematary را نشان می‌دهد. برای مشاهد‌ه‌ی ادامه خبر با دنیای‌ بازی همراه باشید.

قهرمان بانمک

در رتبه‌ی اول، مطابق انتظار  Shazam! قرار دارد. این فیلم ۵۳.۴ میلیون دلار در افتتاحیه‌ی خود در آمریکا (۵۶.۷ میلیون‌دلار با احتساب نمایش ویژه این فیلم در رویداد  Fandango) و ۱۰۳ میلیون دلار از ۷۹ بازار جهانی خود به‌دست آورده است. کشور چین با افتتاحیه‌ی ۳۰.۹ میلیون دلار، در صدر پردرآمدترین کشورهایی قرار دارد که فیلم در آن‌ها اکران شده‌؛ Shazam! تاکنون جمعاً ۱۵۸.۸ میلیون دلار کسب کرده است.

این فیلم که در ادامه‌ی داستان‌های دنیای سینمایی دی‌سی توسط Warner Bros منتشر شده، از سایت CinemaScore نمره‌ی خوب A را دریافت و همچنین از دو سایت مرجع متاکریتیک و روتن‌تومیتوز به‌ترتیب نمرات ۷۱ و ۹۲ را کسب کرده‌ است. داستان Shazam! درباره‌ی پسر چهارده ساله‌ای است که قدرت‌های ابرقهرمانی پیدا می‌کند و با گفتن کلمه Shazam!، می‌تواند کنترل قابلت‌ها و قدرت‌هایش را در دست بگیرد.

حیوانات خانگی ترسناک!

رتبه‌ی دوم فروش این هفته به فیلم ترسناک Pet Sematary رسیده است. این فیلم موفق شده در افتتاحیه‌ی خود ۲۵ میلیون دلار بدست آورد که با توجه به بودجه ۲۱ میلیون دلاری آن، به‌لحاظ اقتصادی محصولی موفق محسوب می‌شود.  این فیلم در بازار‌های جهانی نیز ۱۷.۳ میلیون دلار درآمد داشته تا افتتاحیه خود را با فروش کل ۴۲.۳ میلیون به پایان برساند‌.

محصول جدید کمپانی پارامونت، نمره‌ی پایین C+ را از CinemaScore دریافت کرده‌ و همچنین در دو سایت مرجع متاکریتیک و روتن‌تومیتوز به ترتیب نمرات ۵۸ و ۶۰ را به ثبت رسانده است. فیلم داستان خانواده‌ای را روایت می‌کند که در نزدیکی یک قبرستان خانگی ساکن می‌شوند و هنگامی که تصمیم می‌گیرند گربه‌شان را (که بر اثر تصادف مرده است) در آن‌جا دفن کنند، اتفاقات وحشتناکی برایشان رقم می‌خورد.

فیل پرنده و مسافرت ترسناک در رتبه‌های بعد

رتبه‌ی سوم این هفته متعلق به Dumbo است که با افت ۶۰ درصدی نسبت به افتتاحیه‌ی خود، ۱۸.۲ میلیون دلار در دومین هفته‌ی خود فروش کرده و به ۷۶.۲ میلیون دلار رسیده است. همچنین فروش جهانی فیلم این هفته ۳۹.۶ میلیون دلار بود تا مجموع فروش جهانی و کل فیلم حالا به ترتیب ۱۳۷.۵ و ۲۱۴ میلیون دلار باشد.

در رتبه‌ی چهارم، فیلم ترسناک Us قرار دارد که حتی با وجود Pet Sematary توانسته ۱۳.۸ میلیون دلار در هفته‌ی سوم خود کسب کند. این فیلم حالا به رقم ۱۵۲.۳ میلیون دلار فروش در آمریکا رسیده و فروش جهانی‌اش نیز ۱۰.۳ میلیون دلار دیگر به درآمد ان اصافه کرده است. در همین راستا، فیلم Us در فروش جهانی و کل، این هفته به ترتیب به ۶۴.۲ و ۲۱۶.۵ میلیون دلار رسید.

کاپیتانِ یک بیلیون دلاری!

این هفته رتبه‌ی پنجم به Captain Marvel رسید تا با ۱۲.۶۸ میلیون دلار فروش، ۳۷۴ میلیون دلار فروش داخلی را به ثبت برساند.به بیان دقیق‌تر، فیلم این هفته به ۱.۰۳۷ بیلیون دلار فروش کلی رسید تا Captain Marvel به جمع ۳۰ فیلم پرفروش تاریخ راه یابد. در بازارهای جهانی اما این فیلم با کسب ۱۴.۱ میلیون دلار، به رقم بالای ۶۶۳.۵ میلیون دلار رسیده‌ است. فروش کل Captain Marvel حالا از یک بیلیون دلار گذشته است؛ به بیان دقیق‌تر، فیلم این هفته به ۱.۰۳۷ بیلیون دلار فروش کلی رسید تا Captain Marvel به جمع ۳۰ فیلم پرفروش تاریخ راه یابد.

دو دشمن ابدی

در رتبه‌ی ششم جدول هفته، فیلم The Best of Enemies قرار دارد که افتتاحیه‌ی ضعیفی را تجربه کرد و به ۴.۵ میلیون دلار بسنده کرد. علی‌رغم افتتاحیه‌ی ناامید کننده‌اش، این فیلم از سایت CinemaScore نمره‌ی A را کسب و این درحالی است که The Best of Enemies از دوسایت مرجع متاکریتیک و روتن‌تومیتوز نمرات نه‌چندان جالب ۴۹ و ۵۳ را دریافت کرده‌ است! داستان این فیلم که از یک ماجرای واقعی اقتباس شده، درباره‌ی رابطه و بحث و جدل میان یک فعال حقوق مدنی و یک رهبر گروه نژادپرست است. «تراجی پی. هنسون» (Traji P. Henson) و «سم راکول» (Sam Rockwell) از جمله ستارگان فیلم هستند.

اکران‌های آتی و جدول فروش

هفته آینده Missing Link و Hellboy افتتاحیه‌‌های گسترده‌ای را تجربه می‌کنند و درکنار آن‌ها، دو فیلم Little و After نیز برای اولین‌بار به سینماها می‌آیند.

جدول فروش هفته

ردیف عنوان فیلم آخرهفته مجموع بودجه
۱ Shazam! ۵۳.۴ ۵۶.۷ ۱۰۰
۲ Pet Sematary ۲۵ ۲۵ ۲۱
۳ Dumbo ۱۸.۲ ۷۶.۲ ۱۷۰
۴ Us ۱۳.۸ ۱۵۲.۳ ۲۰
۵ Captain Marvel ۱۲.۶ ۳۷۴.۱
۶ The Best of Enemies ۴.۵ ۴.۵ ۱۰
۷ Five Feet Apart ۳.۷ ۴۱.۵
۸ Unplanned ۳.۲ ۱۲.۴ ۶
۹ Wonder Park ۲ ۴۱.۹
۱۰ How to Train Your Dragon 3 ۱.۹ ۱۵۶.۶ ۱۲۹

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: