بازی Final Fantasy 14

Square Enix در حال مذاکره برای انتشار Final Fantasy XIV روی ایکس‌باکس، سوییچ و استادیا است

توسط مهدی هفته خانک در ۱۳ فروردین ۱۳۹۸ , ۲۱:۱۳

طبق آخرین اخبار بازی، Square Enix در تلاش است تا نسخه‌ی چهاردهم فاینال فانتزی را بر روی بقیه‌ی پلتفرم‌های ممکن نیز عرضه کند، اما مشکل پیش رو قابلیت بازی میان پلتفرمی می‌باشد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

Square Enix سال‌هاست که تلاش می‌کند بازی MMO محبوب خود، Final Fantasy 14 را روی تمام پلتفرم‌های ممکن عرضه کند. بازی هم اکنون روی رایانه‌های شخصی و پلی استیشن ۴ در دسترس قرار دارد، Square Enix می‌خواهد تا بازی را برای ایکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ نیز عرضه کند.

اما مشکل این‌جاست که کمپانی خواهان سرور‌های یکپارچه روی تمام پلتفرم‌ها است، این یعنی قابلیت بازی میان پلتفرمی، چیزی سونی تا به حال سر‌سختانه با آن مخالفت کرده است. اما این باعث دلسرد شدن Square Enix نشده و طبق اعلام کارگردان بازی، این شرکت در حال مذاکره با مایکروسافت، نینتندو و حتی گوگل برای عرضه بازی روی پلتفرم‌های این شرکت‌ها است.

ناوکی یوشیدا در مذاکره با Gamespot گفت:

مذاکره با مالکین پلتفرم‌های مختلف همچنان ادامه دارد. سیاست اصلی شرکت در رابطه با فاینال فانتزی ۱۴ این است که بازی روی حداکثر پلتفرم‌های ممکن در دسترس قرار گیرد و بازیکنان روی همه‌ی پلتفرم‌ها بتوانند به صورت میان پلتفرمی با یکدیگر بازی را تجربه کنند. بنا بر این مذاکرات ادامه دارد و احتمال عرضه‌ی بازی روی دیگر پلتفرم‌های موجود نیز بالاست.

ما در حال مذاکره با مایکروسافت، نینتندو و گوگل هستیم، از آن جایی که هنوز در مرحله‌ی مذاکرات هستیم، من نمی‌توانم اطلاعات خاصی در این باره ارائه کنم، اما به محض این که بتوانیم از پورت‌های جدید رونمایی کنیم، این کار را خواهیم کرد.

همان‌طور که می‌دانیم، سونی همیشه عملکرد بسیار سخت‌گیرانه‌ای در زمینه‌ی بازی میان پلتفرمی داشته است. همین مسئله باعث شده تا بازی‌هایی نظیر Wargroove پورت پلی‌استیشن ۴ خود را به تاخیر بیاندازند، در برخورد با مسئله‌ی بازی میان پلتفرمی کار برای بازی‌هایی نظیر Final Fantasy 14 که در ابتدا برای پلتفرم سونی منتشر شده‌اند، سخت‌تر نیز خواهد بود. البته، طبق اظهارنظر‌های اخیر شاون لیدن، امیدی در این باره وجود دارد. نسخه‌ی چهاردهم فاینال فانتزی بازی معرکه‌ای است و امیدواریم با موافقت سونی، همه بازیکنان جهان بتوانند آن را تجربه کنند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: