پلتفرم Google Stadia از Xbox Adaptive Controller پشتیبانی خواهد کرد

توسط حمیدرضا داوریان در ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ , ۱۸:۱۵

با توجه به آخرین اخبار بازی، ظاهرا پلتفرم جدید گوگل، Stadia، از کنترلر جدید مایکروسافت تحت عنوان Xbox Adaptive Controller پشتیبانی خواهد کرد. برای اطلاع از جزئیات خبر با دنیای بازی همراه شوید.

هفته‌ی گذشته شرکت گوگل از پلتفرم گیمینگ جدید خود تحت عنوان Stadia‌ رونمایی کرد. Stadia که درواقع یک پلتفرم استریمینگ است، با ویژگی‌های جذاب خود توانست تعریف و تمجید بسیاری از کاربران را برانگیزد. از همان ابتدا اعلام شد که این پلتفرم از بسیاری از کنترلرها پشتیبانی می‌کند و ازاین بابت جای هیچ نگرانی وجود ندارد. شرکت گوگل همچنین در رابطه با کنترلر جدید شرکت مایکروسافت با نام Xbox Adaptive Controller نیز توضیحاتی ارائده داد و اعلام کرد Stadia از این کنترلر نیز به خوبی و بدون هیچ مشکلی پشتیبانی خواهد کرد.

کنترلر جدید مایکروسافت، طوری راحی شده که تقریبا همه‌ می‌توانند از آن استفاده کنند. اردیبهشت ماه سال گذشته بود که مایکروسافت کنترلر تطبیق پذیر ایکس باکس را برای افراد دچار معلولیت و محدودیت حرکتی رونمایی کرد. این کنترلر با توجه به طراحی بسیار خاصی که دارد می‌تواند باعث تحول در زندگی افراد معلول شده و امکان لذت بردن آنها از دنیای گیم را فراهم آورد. عامل بسیار مهم در طراحی این کنترلر که باعث شده تا کاربران با مشکلات جسمی مختلف بتوانند از آن استفاده کنند وجود ۱۹ عدد جک ۳.۵ میلیمتری است که از طریق آن امکان اتصال دکمه‌ها و دسته‌هایی که معلولان طی زندگی روزمره استفاده می‌کنند، فراهم آورده شده است.

با توجه به ویژگی‌های خوبی که این کنترلر برای کاربران فراهم کرده و همچنین ویژگی‌های منحصر بفرد و عالی Stadia، خوشبختانه کاربرانی با ناتوانی‌های جسمی خاص نیز می‌توانند مانند همه‌ی کاربران دیگر به تجربه‌ی بازی‌های مورد علاقه‌ی خود پرداخته و نهایت لذت را از آن ببرند. گفتنی است دسته ی جدید مایکروسافت هم اکنون با قیمت تقریبا ۱۰۰ دلار از استور مایکروسافت قابل خرید است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: