گزارش باکس آفیس: Us تاج پادشاهی را از Captain Marvel ربود!

توسط متین اشراقی در ۷ فروردین ۱۳۹۸ , ۲۳:۲۰

آخرین گزارش منتشر شده در هفته‌ی چهارم ماه مارچ نشان می‌دهد که یونیورسال با انتشار اثر جدید «جردن پیل»، (Jordan peele) کارگردان فیلم تحسین شده‌ی Get Out توانست افتتاحیه‌ی فوق‌العاده‌ای را تجربه کند.

شروع قدرت‌مند Us

همان‌طور که گفته شد، در رتبه اول Us قرار دارد. فیلم Us با افتتاحیه خارق‌العاده‌ی ۷۰.۲۵ میلیون دلار، رکوردهای زیادی را به ثبت رسانده که از جمله‌ی آن‌ها، می‌توان به رکورد دومین افتتاحیه‌ی بزرگ فیلم‌های لایواکشن و همچنین سومین افتتاحیه‌ی بزرگ فیلم‌های ترسناک درجه R اشاره کرد. جوردن پیلی پیش‌تر هم Get Out را در ژانر وحشت ساخت که با افتتاحیه‌ی ۳۳.۳ میلیون دلار‌ی‌اش، ۱۷۶ میلیون دلار در آمریکا درآمد کسب کرد و به سومین فیلم ترسناک پرفروش تاریخ سینماهای آمریکا تبدیل شد.
نکته‌ی قابل توجهی که درمورد Us وجود دارد، فروش افتتاحیه‌ی فیلم است که در رده‌ی انیمیشن‌هایی چون Inside Out ،Zootopia ،The Incredibles و Finding Nemo قرار می‌گیرد؛ این برای یک فیلم درجه‌ی R بسیار فوق‌العاده است. آخرین ساخته‌ی پیلی، به‌عنوان بزرگ‌ترین افتتاحیه‌ی فیلم‌های اورجینال در درجه‌ی سنی R شناخته شده است، یعنی بالاتر از فیلم Ted با ۵۴.۴ میلیون دلار! هم‌چینین به‌عنوان بزرگ‌ترین افتتاحیه‌ی فیلم‌های اورجینال ترسناک، از عنوان A Quiet Place با ۵۰.۲ میلیون دلار پیشی گرفته است.
انتظار می‌رود این فیلم درآمدی بیش از ۲۰۰ میلیون دلار در آمریکا داشته باشد، این تخمین از فروش Get Out با ۱۷۶ میلیون دلار و Halloween با ۱۵۹.۴ میلیون دلار به‌دست می‌آید؛ علاوه بر این، هر فیلمی با افتتاحیه ۶۵ الی ۷۵ میلیون دلار در حدود ۳.۳۶ برابر افتتاحیه خود درآمد کسب کرده است، پس با این فرمول می‌توان انتظار فروشی بیش از ۲۳۶ میلیون دلار را نیز داشت.
این فیلم در ۴۷ بازار جهانی خود ۱۶.۷ میلیون دلار کسب کرده و بیشترین سهم از این مقدار، مختص به بریتانیا با ۳.۶۷ میلیون دلار فروش بوده‌ است. فیلم Us هفته‌ی آینده در کره جنوبی، روسیه و استرالیا و طی هفته‌های بعد در ایتالیا، مکزیک و ژاپن افتتاح خواهد شد.

Marvel همچنان پرفروش

در رتبه‌ی دوم جدول فروش هفته، فیلم Captain Marvel قرار دارد که در هفته‌ی سوم اکران‌اش، با افت ۴۸.۵ درصدی، ۳۵ میلیون دلار فروخته تا با مجموع ۳۲۱ میلیون دلار به‌عنوان دهمین فیلم پرفروش دنیای سینمایی مارول و بیست‌و‌دومین فیلم پرفروش ابرقهرمانی شناخته شود. در بازارهای جهانی، این فیلم با اضافه کردن ۵۲.۱ میلیون دلار دیگر به درآمد خود، به فروش جهانی و کل ۵۸۸.۸ و ۹۱۰ میلیون دلار رسید.

Wonder park افتضاح، Five Feet Apart خوب

رتبه‌ی سوم جدول، این هفته به Wonder Park اختصاص دارد. این انیمیشن با افت ۴۳ درصدی فروش، به ۹ میلیون دلار دست یافته است. مجموع فروش داخلی Wonder Park تاکنون رقم بسیار ناچیزِ ۳۰ میلیون دلار است؛ در بازارهای جهانی نیز فقط ۵ میلیون دلار  به فروش خود اضافه کرده تا به مجموع فروش جهانی ۱۰.۲ میلیون دلار برسد.

اما در رتبه‌ی چهارم، این هفته Five Feet Apart قرار دارد که با افت ۳۴ درصدی در هفته‌ی دوم، ۸.۷۵ میلیون دلار بدست آورده است تا به درآمد داخلی ۲۶.۵ میلیون دلار برسد. این فیلم هم‌چنین با افزایش تعداد سالن‌های خود در سطح جهانی، این آخر هفته ۶.۲ میلیون دلار به‌دست آورد و به مجموع ۶.۳ میلیون دلار در سطح جهان رسید. Five Feet Alart پرفروش‌ترین فیلم ایتالیا در هفته‌ی گذشته بوده است.
پنجمین فیلم پرفروش سینماهای آمریکا این هفته قسمت سوم انیمیشن How to Train Your Dragon است که با کسب ۶.۵ میلیون دلار دیگر، به مجموع ۱۴۵ میلیون دلار رسید. این فیلم با به‌دست آوردن ۶ میلیون دلار در بازارهای جهانی، حالا به فروش جهانی و کل ۳۴۲.۳ و ۴۸۸ میلیون دلار دست پیدا کرده است.
خارج از پنج فیلم برتر هفته، در رتبه‌ی هفتم، فیلم Gloria Bell با گسترش سینماهای خود به ۶۵۴ سالن، ۱.۸ میلیون فروخت و به مجموع فروش ۲.۵ میلیون دلار رسید.

هفته‌ی آینده لایو-اکشن Dumbo، فیلم‌های The Beach Bam و Unplanned اکران خواهند شد. تعداد زیاد تازه‌اکران‌های تاثیرگذار هفته‌ی بعد، در کنار محصول جدید دیزنی، قطعاً برای فیلم‌های پرفروش جدول فعلی خصوصاً Us، بسیار چالش برانگیز خواهد بود و البته موجبات یک ترکیب و رقابت جذاب را برای رتبه‌بندی هفته‌ی آینده فراهم می‌کند.

ردیف عنوان فیلم آخرهفته مجموع بودجه
۱ Us ۷۰.۲ ۷۰.۲ ۲۰
۲ Captain Marvel ۳۵ ۳۲۱.۴
۳ Wonder Park ۹ ۲۹.۴
۴ Five Feet Apart ۸.۷ ۲۶.۴
۵  How to Train Your Dragon 3  ۶.۵ ۱۴۵.۷ ۱۲۹
۶ A Madea Family Funeral ۴.۵ ۶۵.۸
۷ Gloria Bell ۱.۸ ۲.۴
۸ No Manches Frida 2 ۱.۷ ۶.۶
۹ The Lego Movie 2 ۱.۱ ۱۰۳.۳
۱۰ Alita: Battle Angel ۱ ۸۳.۷ ۱۷۰
دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: