اعلامیه ی استیم راجع به طراحی رابط کاربری و قالبی جدید

توسط مهدی صبح در ۴ فروردین ۱۳۹۸ , ۰۸:۰۰

بالاخره پس از مدت‌ها استیم نیز رابط کاربری و ظاهری مدرن دریافت می‌کند. برای اطلاع از آخرین اخبار بازی در دنیای بازی همراه ما باشید.

والو مدت زیادی است که روی قالب جدیدی برای استیم کار می‌کند و برای این کار نیز دلیل خوبی دارد. به غیر از حالت تصویر بزرگ که طراحی شده بود تا استیم روی تلویزیون‌هایی با صفحه نمایش بزرگ نیز کار کند، رابط کاربری این نرم افزار نیز بیش از یک دهه است که ظاهر خودش را حفظ کرده و شبیه به طرحی از اوایل سال ۲۰۰۰ است. به همین دلیل نیاز به تغییر دارد.

خوشبختانه، از آن جایی که استیم در نشست GDC دیروز نمونه‌ای از آن را به نمایش گذاشت، حال می‌دانیم که رابط کاربری استیم چه شکلی خواهد داشت. خبر خوب این‌که، این ظاهر جدید در حالی‌که هویت پلتفرم استیم را حفظ می‌کند، ظاهر آن را مدرن خواهد ساخت. به  نظر می‌رسد این قالب مرتب‌تر باشد و برای خلق آن زمان بیش‌تری صرف شده باشد. البته امیدواریم تاخیر بارگذاری صفحه‌ای اصلی را مانند گذشته نداشته باشیم و این موضوع رفع شده باشد.

تغییراتی در کتابخانه‌ی استیم شاهد هستیم. مرتب‌سازی بازی‌ها با استفاده از تگ‌ها، اختصاص یافتن صفحه‌ای مجزا برای هر بازی، بازی‌هایی که زمان بیش‌تری صرف آن‌ها شده در رتبه‌ی بالاتری قرار می‌گیرند، فعالیت‌های اجتماعی که برای بازی‌ها انجام می‌دهید در صفحات خود بازی نمایش داده می‌شوند و چیزها شبیه به پلتفرم پلی‌استیشن ۴ نخواهد بود. علاوه بر این‌ها صفحه‌ای با نام رویداد اضافه خواهد شد تا رویدادهای داخل بازی (مانند آخر هفته‌ها با XP‌های دو برابر) نمایش داده شوند.

در کل این به‌روز رسانی، مناسب خواهد بود و امیدواریم سرعت بارگذاری نیز بهبود پیدا کند. در ادامه می‌توانید تصاویری از این قالب جدید مشاهده کنید.

 

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: