گزارش باکس آفیس: از یکه‌تازیِ Captain Marvel تا آغاز ناامیدکننده‌ی Wonder Park

توسط متین اشراقی در ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ , ۱۹:۰۰

آخرین گزارش منتشر شده از وضعیت فروش فیلم‌ها در سومین هفته‌ی مارچ، دومین صدرنشینی متوالی Captain Marvel را نشان می‌دهد که با فروش ناامیدکننده‌ی Wonder Park ،Five Feet Apart و Captive State همراه شده است. در ادامه با گزارش باکس آفیس دنیای‌ بازی همراه باشید.

Captain Marvel هم‌چنان می‌درخشد

در رتبه‌ی اول، مانند هفته‌ی گذشته Captain Marvel از کمپانی دیزنی قرار دارد که این آخرهفته توانست ۶۹.۳ میلیون دلار کسب کند. این نشان دهنده‌ی افت ۵۴.۸ درصدی این فیلم است که البته درصدی بهتر از میانگین افت ۵۶ درصدی دیگر فیلم‌های دنیای ‌سینمایی مارول را نشان می‌دهد. فیلم Captain Marvel این هفته به فروش ۲۶۶ میلیون دلار رسید.

Captain Marvel در ژاپن که تنها بازار جهانی افتتاح نشده‌اش بود، این هفته شروع به اکران کرد و مطابق انتظار، با فروش ۵.۶ میلیون دلار، رتبه‌یاین فیلم به زودی از Guardians of the Galaxy (با درآمد ۷۷۳.۳ میلیون دلار) گذر خواهد کرد تا به دهمین فیلم پرفروش دنیای سینمایی مارول تبدیل شود. اول فروش را در این کشور به‌دست آورد. چین هم‌چنان پرفروش‌ترین بازار جهانی برای این فیلم است؛ Captain Marvel تاکنون ۱۳۲ میلیون دلار از این کشور کسب کرده‌ است. در رتبه‌های بعدی، کشورهای کره‌ جنوبی (۳۶.۵ میلیون دلار)، بریتانیا (۳۰.۹ میلیون دلار)، برزیل (۲۴.۳ میلیون دلار) و مکزیک (۲۲.۴ میلیون دلار) قرار دارند. جدیدترین ساخته‌ی ماورل، این آخر هفته ۱۱۹.۷ میلیون دلار از بازارهای جهانی‌اش کسب کرد با مجموع خارجی ۴۹۴ میلیون دلار، به فروش کلی ۷۶۰ میلیون دلار رسید. این فیلم به زودی از Guardians of the Galaxy (با درآمد ۷۷۳.۳ میلیون دلار) گذر خواهد کرد تا به دهمین فیلم پرفروش دنیای سینمایی مارول تبدیل شود.

پارک شگفت انگیز

در رتبه‌ی دوم جدول هفته اما انیمیشن تازه‎ اکران شده‌ی Wonder Park از کمپانی پارامونت قرار دارد که با رقم ضعیف و دور از انتظار ۱۶ میلیون دلار در ۳۸۳۸ سالن، افتتاحیه‌ خود را به بدترین شکل ممکن گذراند. ۵۹ درصد تماشاگران افتتاحیه این فیلم زن و ۶۲ درصد تماشاگران خانوادگی برای تماشای این اثر به سینما رفته‌اند.

علاوه بر آمریکای شمالی، انیمیشن Wonder Park این هفته در ۱۹ بازار جهانی هم افتتاح شد و تنها ۴.۳ میلیون دلار به‌دست آورد. بیش‌ترین درآمد افتتاحیه جهانی این فیلم در برزیل (۱.۷ میلیون دلار) بوده است. در رتبه‌های بعدی به ترتیب اندونزی (۲۷۶ هزار دلار)، ترکیه (۲۶۶ هزار دلار) و امارات (۲۳۵ هزار دلار) قرار دارند. محصول جدید کمپانی پارامونت، هفته‌ی آینده در روسیه و ۳ آپریل در کشورهای فرانسه، استرالیا، آلمان، مکزیک، اسپانیا و انگلستان افتتاح می‌شود.

این فیلم از سایت CinemaScore نمره‌ی B+ را کسب کرده و میانگین امتیازات آن در دو سایت مرجع Metacritic و Rotten Tomatoes به‌ترتیب ۵۴ و ۳۱ است. کاربران IMDb هم تا این لحظه، امتیاز ۵.۷ را برای فیلم به ثبت رسانده‌اند. داستان این انیمیشن درباره‌ی یک پارک باشکوه تفریحی است که توسط تخیلات یک دختر شکل گرفته و ماجراهایی در آن رخ می‌دهد. «جنیفر گارنر (Jennifer Garner)» و «میلا کونیس» (Mila Kunis) از جمله گویندگان نام آشنای فیلم هستند.

عشقی که در سینما شکست خورد

در رتبه‌ی سوم Five Feet Apart قرار دارد. این فیلم نیز همانند Wonder Park، افتتاحیه ضعیف و دور از انتظاری را تجربه کرد. فیلم Five Feet Apart که توسط کمپانی Lionsgate به انتشار رسیده و توسط استدیو CBS Film ساخته شده‌ است، این آخر هفته از ۳۷۲۷ سالنی که در اختیار داشت، تنها ۱۳.۱ میلیون دلار به‌دست آورد. ۸۲ درصد بینندگان این فیلم زن و ۶۵ درصد زیر ۲۵ سال سن داشته‌اند.

این فیلم از سایت CinemaScore نمره‌ی A را کسب کرده و میانگین امتیازات آن در دو سایت مرجع Metacritic و Rotten Tomatoes به ترتیب ۵۵ و ۵۲ است. ۷.۲ هم نمره‌‌ای است که کاربران IMDb تا این لحظه برای فیلم در نظر گرفته‌اند. داستان این فیلم رومنس، روایت دو جوان عاشق است که در مهلکه‌ی بیماری قرار دارند.

اژدهایان و Madea مانند هفته‌های گذشته؛ دوشادوش هم

این هفته در رتبه‌ی چهارم جدول، How To Train Your Dragon: The Hidden World قرار دارد که با افت ۳۶ درصدی در هفته‌ی چهارم، ۹.۳ میلیون دلار کسب کرده است. فروش فیلم تاکنون به ۱۳۵ میلیون دلار رسیده‌ و این درحالی است که در فروش خارجی هم تاکنون ۳۳۰.۹ میلیون دلار کسب کرده است. مجموع فروش قسمت سوم How To Train Your Dragon حالا ۴۶۶.۵ میلیون دلار است.مجموع فروش قسمت سوم How To Train Your Dragon حالا ۴۶۶.۵ میلیون دلار است. 

در ادامه، A Madea Family Funeral هم با حضور در جایگاه پنجم جدول، ۸ میلیون دلار کسب کرد و به فروش ۵۹ میلیون دلاری رسید.

دو تازه وارد کم‌فروش

سومین فیلم از کمپانی Lionsgate که در ده فیلم پرفروش قرار دارد، No Manches Frida 2 است که این هفته رتبه ششم را تصاحب کرده است. این فیلم که در ۴۷۲ سالن افتتاحیه‌ی خود را گذرانده، ۳.۸۹ میلیون دلار به دست آورد و از قسمت اول خود (با افتتاحیه‌ی ۳.۶ میلیون دلار)، کمی بهتر عمل کرد. هنوز نمرات زیادی از این فیلم منتشر نشده است و طی هفته‎‌های آینده به بررسی نمرات و داستان این فیلم خواهیم پرداخت.

در رتبه هفتم فیلم تازه اکران شده‌ی Captive State قرار دارد که نتوانست توجه بینندگان را به خود جلب کند و تنها ۳.۱ میلیون دلار از ۲۵۴۸ سالن خود (عدد پایین ۱۲۴۲ دلار به ازای هر سالن) به دست آورد. ۵۵ درصد بینندگان فیلم، مرد و ۶۶ درصد تماشاگران زیر ۳۵ سال سن داشته‌اند.

این فیلم از سایت CinemaScore نمره‌ی ضعیف -C را کسب کرده است و همچنین نمره‌ی آن در دو سایت مرجع Metacritic و Rotten Tomatoes به ترتیب ۴۹ و ۵۰ است. داستان فیلم Captive State که تا این لحظه میانگین ۵.۷ را از کاربران IMDb دریافت کرده، روایت ده سال پس از تصرف زمین توسط نیروهای فرازمینی است.

اکران‌های محدود و اکران‌های آتی

در اکران‌های محدود، The Mustang هزار دلار ازدر هفته آینده، فیلم Us که اثر جدید کارگردان فیلم تحسین شده‌ی Get Out یعنی Jordan Peele است، در ۳۶۰۰ سالن افتتاح می‌شود. ۴ سالن (۱۸۹۵۰ به ازای هرسالن) خود به‌دست آورد. Faith, Hope & Love از استدیو ArtAffects در ۱۸ سالن خود ۶۰۸۵۵دلار (۳۳۸۱دلار به ازای هر سالن)، The Aftermath از استدیو Fox Searchlight از ۵ سالن، ۵۷۵۰۰ دلار (۱۱۵۰۰دلار به ازای هر سالن) و فیلم Cohen Media Group از  Ash is the Purest White در ۷سالن ۴۵۱۵۰ دلار (۶۴۵۰ به ازای هر سالن) فروش کردند. در ادامه، The Hummingbird Project از استدیو The Orchard این هفته در ۴ سالن افتتاح شد که ۳۶۰۲۷ دلار (۹۰۰۷ به ازای هرسالن) فروحت و در نهایت Combat Obscura از استدیو Oscilloscope در ده سالن به نمایش گذاشته شد و ۱۵۵۰۰ دلار (۱۵۵۰ به ازای هر سالن) به دست آورد.

جدول فروش هفته

ردیف عنوان فیلم آخرهفته مجموع بودجه
۱ Captain Marvel ۶۹.۳ ۲۶۶.۲
۲ Wonder Park ۱۶ ۱۶
۳ Five Feet Apart ۱۳.۱ ۱۳.۱
۴ How to Train Your Dragon 3 ۹.۲ ۱۳۵.۶ ۱۲۹
۵ A Madea Family Funeral ۸ ۵۹
۶ No Manches Frida 2 ۳.۸ ۳.۸
۷ Captive State ۳.۱ ۳.۱
۸ The Lego Movie 2 ۲.۱ ۱۰۱.۳
۹ Alita: Battle Angel ۱.۹ ۸۱.۸ ۱۷۰
۱۰ Green Book ۱.۲ ۸۲.۶ ۲۳

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: