نصب ویندوز ۱۰ روی بیش از ۸۰۰ میلیون دستگاه نصب شده است

توسط حمیدرضا داوریان در ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ , ۲۲:۴۵

گزارشات شرکت مایکروسافت حاکی از آن است که جدیدترین سیستم عامل این شرکت، ویندوز ۱۰، هم اکنون روی بیش از ۸۰۰ میلیون دستگاه نصب است. برای اطلاع از آخرین اخبار فناوری با دنیای بازی همراه شوید.

هنگام عرضه‌ی ویندوز ۱۰، مایکروسافت اعلام کرده بود که هدف این شرکت، نصب این پلتفرم روی بیش از ۱ میلیارد دستگاه بعد گذشت سه سال است! الان که حدودا ۴ سال از زمان عرضه‌ی این ویندوز می‌گذرد، شاهد نصب آن روی بیش از ۸۰۰ میلیون دستگاه مختلف هستیم. با اینکه هنوز رقم زیادی به ایده‌آل مایکروسافت باقی مانده، اما همین تعداد نیز امیدوار کننده به نظر می‌رسد.

به خاظر داشته باشید که ۸۰۰ میلیون دستگاه تمامی دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز را شامل می‌شود و نه فقط رایانه‌های شخصی. یعنی علاوه بر رایانه‌های شخصی و لپتاپ‌ها، تلفن‌های همراه، تبلت‌ها، هولولنر، کنسول ایکس باکس وان و دستگاه‌هایی از این قبیل نیز شامل این ۸۰۰ میلیون آمار می‌شوند. با اینحال هنوز هم ۸۰۰ میلیون رقم شگفت انگیزی است، هرچند از پیش‌بینی‌های مایکروسافت به دور است.

در بخش گیمینگ، بخش اعظمی از کاربران ترجیه می‌دهند با ویندوز ۱۰ روی رایانه‌های شخصی خود از تجربه‌ی بازی‌ها بهره ببرند. مایکروسافت هم اخیرا قول داده بود که در آینده برای رایانه‌های شخصی برنامه‌های ویژه‌ای تدارک دیده است و قصد دارد گیمینگ روی رایانه‌های شخصی را تا حد زیادی بهبود ببخشد.

با اینحال باید دید هدف مایکروسافت چیست و چه تغییراتی را در برنامه‌های خود برای بهبود عملکرد رایانه‌های شخصی در بازی‌های ویدئویی در سر دارد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: