طول عمر کنسول نینتندو سوییچ ۷ سال پیش‌بینی می‌شود

توسط حمیدرضا داوریان در ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ , ۲۰:۱۵

به گفته‌ی یکی از تحلیلگران منبع آماری Media Create، کنسول نینتندو سوییچ ۷ سال عمر مفید خواهد داشت. برای اطلاع از جزئیات خبر با دنیای بازی همراه شوید.

معمولا وقتی کنسول بازی ساخته می شود، شرکت سازنده برنامه‌های بلندمدتی برای آن کنسول تدارک می‌بیند زیرا کنسول‌ها برخلاف قطعات کامپیوتری، مدت زمان بیشتری در بورس باقی می‌مانند. این امر در رابطه با نینتندو و کنسول هیبریدی معروفش یعنی نینتندو سوییچ نیز صدق می‌کند. در حال حاصر حدودا ۲ سال از عمر این کنسول می‌گذرد اما طبق اعلام نینتندو، این شرکت حالا حالاها قصد بازنشستگی کنسول نینتندو سوییچ را ندارد و برنامه‌های ویژه‌ای برای آن تدارک دیده است. همچنین شرکت Nvidia، یکی از شرکای سخت افزاری شرکت نینتندو که ساخت چیپ APU کنسول نینتندو سوییچ را برعهده داشت اعلام کرد که به دنبال ادامه‌ی روابط خود با شرکت نینتندو است.

برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ی نینتندو برای کنسول نینتندو سوییچ سبب شده تحلیل‌گران مختلف به این نتیجه برسند که این کنسول می‌تواند مدت زمان زیادی در بورس باقی بماند و طول عمر آن بیشتر از آنچه تصور می‌شد است. یکی از منابع آماری ژاپنی با نام Media Creature، که آمار فروش سخت افزاری و نرم‌افزاری حوزه‌ی گیم را برعهده دارد، عمر کنسول هیبریدی شرکت نینتندو را ۷ سال تخمین زده است. به گفته‌ی آقای آتسوشی هوسوکاوا، مدیر Media Creature، کنسول نینتندو سوییچ امسال به بیشترین میزان تولید و عرضه‌ دست خواهد یافت و ۳-۴ سال آینده را با روندی موفقیت آمیز پشت سر خواهد گذاشت.

اگر پیش‌بینی‌های آقای هوسوکاوا درست از آب درآید، انتظار می‌رود حداقل تا سال ۲۰۲۴ شاهد پشتیبانی نینتندو از کنسول نینتندو سوییچ باشیم. البته این بدان معنی نیست که همین کنسول فعلی تا ۷ سال آینده نیز حضور خواهد داشت! قطعا اینطور نیست! چراکه در حال حاضر نینتندو برای اجرای برخی بازی‌های روز با مشکل مواجه می‌شود. لذا نینتندو باید هرچه زودتر نسخه‌ی بهبودیافته‌ای این کنسول را معرفی و عرضه کند تا بتوان برای سال‌های بعد روی آن حساب باز کرد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

x