گزارش باکس آفیس

گزارش باکس آفیس: سلطه‌ی Captain Marvel بر سینماهای آمریکا!

توسط متین اشراقی در ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ , ۱۹:۳۰

گزارش منتشر شده از دومین هفته‌ی ماه مارچ نشان می‌دهد که دیزنی با انتشار اثر جدید Marvel Studios یعنی Captain Marvel توانسته انرژی زیادی را به باکس‌آفیس تزریق کند و حالا می‌توان پس از گذشت دو ماه، سال ۲۰۱۹‌ را کمی با ۲۰۱۸ مقایسه کرد. در ادامه با گزارش باکس آفیس دنیای‌ بازی همراه باشید.

پرواز اولین شخصیت زن مستقل دنیای سینمایی مارول

در رتبه اول، مطابق انتظار Captain Marvel قرار دارد که با فروش ۱۵۳ میلیون دلار، موفقیتی بزرگ کسب کرد و به عنوان سومین افتتاحیه‌ی بزرگ ماه مارچ در طول تاریخ نیز شناخته شد و حتی اگر آمار دقیق‌تر که بعد از ظهر روز دوشنبه منتشر می‌شوند، رقمی کمی بزرگتر را نشان دادند نباید تعجب کرد. اگر بخواهیم با دیگر فیلم‌ها مقایسه کنیم، این فیلم در بین آثاری همچون The Dark Knight (با افتتاحیه‌ی ۱۵۸.۴میلیون دلار)، Thr Hunger Games: Catching Fire(با افتتاحیه‌ی ۱۵۸میلیون دلار)، Rogue One (با افتتاحیه‌ی ۱۵۵میلیون دلار) و The Hunger Games (با افتتاحیه‌ی ۱۵۲.۵میلیون دلار) قرار می‌گیرد.

گزارش باکس آفیس

بر اساس ۲۰ فیلمی که از دنیای سینمایی مارول منتشر شده است، به طور میانگین می‌توان گفت که تقریبا هر فیلم ۲.۷۶ برابر افتتاحیه‌ی خود فروش کرده‌ است، پس می‌توان بر اساس افتتاحیه، انتظار داشت که رقم فروش انتهایی فیلم در حدود ۴۴۲ میلیون دلار باشد.می‌توان بر اساس افتتاحیه، انتظار داشت که رقم فروش انتهایی فیلم در حدود ۴۴۲ میلیون دلار باشد. اگر چنین اتفاقی برای Captain Marvel بیافتد، این فیلم به عنوان پنجمین فیلم پرفروش دنیای سینمایی مارول، بالاتر از Iron Man 3 با فروش ۴۰۹ میلیون دلار، قرار می‌گیرد. البته باید به این نکته توجه کرد که Shazam سبکی مشابه همین فیلم دارد و در ۵ آپریل افتتاح می‌شود و ممکن است برروی فروش این فیلم تاثیر بگذارد.فروش جهانی Captain Marvel رقم ۳۰۲ میلیون دلار گزارش شده است.

نکته جالبی که وجود دارد این است که در روزهای افتتاحیه‌ی، ۵۵ درصد تماشاگران فیلم مرد و ۴۵ درصد آن زن بوده‌اند که همراه با Black Panther و Ant-Man and the Wasp کمترین اختلاف درصد جنسیت تماشاگران را در میان فیلم‌های دنیای سینمایی مارول دارد. در این میان، جالب است بدانید کرد که ۵۲ درصد تماشاگران افتتاحیه‌ی Wonder Women در ژوئن ۲۰۱۷، زن بوده‌اند. علاوه بر جنسیت تماشاگران، در مبحث سن نیز Captain Marvel با جمعیتی در حدود ۶۴ درصد بالای بیست‌وپنج سال، بیشترین میانگین سنی در هفته‌ی افتتاحیه در میان فیلم‌های مارول را دارد.

فروش جهانی Captain Marvel رقم ۳۰۲ میلیون دلار گزارش شده استفروش جهانی Captain Marvel رقم ۳۰۲ میلیون دلار گزارش شده است که حالا به عنوان پنجمین افتتاحیه‌ی پرفروش در آخرهفته و همچنین به عنوان ششمین افتتاحیه پرفروش تاریخ در بازار جهانی شناخته می‌شود. این فیلم در چین با ۸۹.۳ میلیون دلار بهترین افتتاحیه را داشته‌است که بعد از Avengers: Infinity War و Captain America:Civil War به‌عنوان سومین افتتاحیه‌ی پرفروش دنیای سینمایی مارول در چین قرار می‌گیرد. بعد از چین، کره‌جنوبی با ۲۴.۱ میلیون دلار بهترین افتتاحیه و بعد از آن بریتانیا (۱۶.۸ میلیون دلار)، برزیل (۱۳.۴ میلیون دلار)، مکزیک (۱۲.۸ میلیون دلار)، استرالیا (۱۰.۷ میلیون دلار)، اندونزی (۱۰.۱ مییون دلار)، روسیه (۹.۸ میلیون دلار)، فرانسه (۹.۲ میلیون دلار)، آلمان (۷.۸ میلیون دلار)، هند (۶.۹ میلیون دلار)، تایلند (۶.۶ میلیون دلار)، تایوان (۶.۴ میلیون دلار)، فیلیپین (۶.۳ میلیون دلار)، مالزی (۵.۶ میلیون دلار)،  ایتالیا (۵.۵ میلیون دلار)  و هنگ‌کنگ (۵.۲ میلیون دلار) قرار دارند. این فیلم تنها در ژاپن افتتاح نشده است که البته در طول هفته آینده این اتفاق خواهد افتاد.می‌توان بر اساس افتتاحیه، انتظار داشت که رقم فروش انتهایی فیلم در حدود ۴۴۲ میلیون دلار باشد.

این فیلم از سایت CinemaScore نمره‌ی A را دریافت کرده است، نمره‌ی آن در دو سایت مرجع متاکریتیک و روتن‌تومیتوز به ترتیب ۶۵ و ۸۰ است. نکته‌ی جالبی که درباره‌‌ی این فیلم وجود دارد، شروع ضعیف نمرات مردمی بود که خیلی‌ها آن را به‌دلیل حواشی «بری لارسون» در مراسم اسکار قلمداد می‌کنند.

داستان این فیلم که بیست‌ویکمین فیلم دنیای سینمایی مارول است، درباره‌ی «کارول دنورز» خلبان است که به قدرت‌های کیهانی دست می‌یابد و به کمک زمین که در نبرد بین دو نژاد کری و اسکرال است، می‌آید. در لیست بازیگران این فیلم ستارگانی همچون «بری لارسون» (Brie Larson)، «جود لاو» (Jude Law) و «ساموئل ال. جکسون» (Samuel L. Jackson)‌‌ دیده می‌شوند

اژدهایان و Madea مجدداً پشت سرهم قرار گرفتند

در رتبه‌ی دوم، محصول جدید یونیورسال How to Train Your Dragon: Hidden World قرار دارد که ۱۴.۷ میلیون دلار فروش داشت تا در سومین هفته‌ی اکران، فروش داخلی آن ۱۲۰ میلیون دلار شود. همچنین این فیلم ۲۱.۷ میلیون دیگر به فروش جهانی خود اضافه کرد تا فروش جهانی و کل آن به‌ترتیب به  ۳۱۵.۵ و ۴۳۵ میلیون دلار برسد.

گزارش باکس آفیس

فیلم جدید «تایلر پری» (Tyler Perry) یعنی A Madea Famiky Funeral با افت ۵۵ درصدی در هفته‌ی دوم اکران‌اش، با ۱۲.۰۵ میلیون دلار در رتبه‌ی سوم قرار گرفت تا فروش داخلی آن به ۴۶ میلیون دلار برسد.

لگوها در حال ۱۰۰ میلیونی شدن

در رتبه‌ی چهارم The LEGO Movie 2: The Second Part قرار دارد که با ۳.۸ میلیون دلار فروش وارد هفته‌ی پنجم خود می‌شود تا با ۹۷.۱ میلیون دلار فروش در نزدیکی ۱۰۰ میلیونی شدن قرار بگیرد. این فیلم از فروش جهانی خود ۳.۹ میلیون دلار در این آخر هفته فروخته و در مجموع فروش جهانی و کل به‌ترتیب به ۶۷.۳ و ۱۶۴.۴به‌دست آورده است.

فروش داخلی؛ نامید کننده، فروش جهانی؛ خیره کننده

در رتبه‌ی پنجم Alita: Battle Angel قرار دارد که با ۳.۲ میلیون دلار فروش در این آخر هفتع به ۷۸ میلیون دلار فروش داخلی رسید. این فیلم همچنین با کسب ۱۱.۶ میلیون دلار دیگر در ۷۴ بازار جهانی خود به بیش از ۳۰۰ میلیون دلار فروش جهانی رسید و فروش کل فیلم را به ۳۸۲.۶ میلیون دلار رساند.

در رتبه‌ی دهم Apollo 11 بعد از اکران محدود در هفته‌ی گذشته در ۱۲۰ سالن IMAX، این هفته تعداد سالن‌های خود را به ۴۰۵ سالن افزایش داد و ۱.۳ میلیون دلار (۳۲۱۲ دلار به ازای هر سالن) فروش کرد.

اکران‌های محدود، نکات جالب و فیلم‌های هفته آینده

در اکران‌های محدود Badla از کمپانی Reliance در ۹۴ سالن خود ۶۱۴۳۲۸ دلار (۶۵۳۵ به ازای هرسالن)، The Kid از کمپانی Lionsgate  از ۲۶۸ سالن خود ۵۱۳۰۰۰ دلار (۱۹۱۲ به ازای هر سالن) و Gloria Bell از کمپانی A24 با ۵ نمایش در نیویورک و لس‌آنجلس ۱۵۴۷۷۵ دلار (۳۰۹۹۵ دلار به ازای هر نمایش)به‌دست آورد. نمایش‌های اولیه Babylon از کمپانی Kino Lorber در تنها سالن خود ۲۰۰۹۶ دلار کسب کرد و در انتها، Ferrante Fever از کمپانی Greenwich با کسب ۴۰۰۰ دلار اکران‌اش را تنها در یک سالن آغاز کرد.

گزارش باکس آفیس

این اولین آخرهفته در سال ۲۰۱۹ است که به نسبت سال ۲۰۱۸ فروش بیشتری را شاهد بودیم، در حدود ۴۸ درصد. اما در مجموع، ۲۸ درصد افت فروش را در این مقطع سال در مقایسه با سال گذشته شاهد هستیم. هفته آینده، انیمیشن Wonder Park از کمپانی پارامونت در حدود ۳۵۰۰ سالن، Five Feet Apart از کمپانی Lionsgate در ۲۶۰۰ سالن و همچنین Captive State از کمپانی Focus در ۲۲۰۰ سالن افتتاح می‌شوند.

جدول فروش هفته
دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: