توسط مهدی صبح در ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ , ۲۰:۰۵

بالاخره انجامش دادند. در حالی‌که کم‌تر از شش هفته تا پخش فصل هشتم Game of Thrones فاصله داریم، شبکه‌ی HBO تریلری از فصل آخر این سریال منتشر کرد. آریا از چه چیزی فرار می‌کند؟ چرا سرسی در حال نوشیدن است؟ نایت کینگ کجاست؟ وقت آن رسیده تا هر فریم از ویدیوی جدید را بررسی کنیم. در ادامه با تحلیل و بررسی جدیدترین تریلر فصل هشتم سریال Game of Thrones همراه دنیای بازی باشید.

بیایید هر صحنه‌ای را که در این تریلر دیدیم، با جزئیات کامل بررسی کنیم. در ادامه می‌خواهیم سوال‌ها و مطالب جالبی در اختیارتان قرار دهیم.

آریا از چه چیزی فرار می‌کند؟

با آریا شروع می‌کنیم. خون از سمت راست صورتش در حال پایین آمدن است و به نظر می‌رسد که برای نجات جانش در حال فرار کردن است.

با این‌که این صحنه برای شروع تریلر انتخاب شده است، اگر بخواهیم از نظر زمانی این صحنه را بررسی کنیم باید بگوییم که ممکن است این تصویر مربوط به قسمت‌های میانی یا پایانی باشد. زیرا در صحنه‌های دیگری که آریا را نمایش می‌دهد، اثر از زخمی روی صورتش مشاهده نمی‌کنیم. حالت چهره‌ی او وحشت‌زده است و باید بگوییم آریا دیگر به این شکل نمی‌ترسد. راهروهای سنگی و مشعل‌هایی که در این صحنه مشاهده می‌کنیم، نشان می‌دهند که در وینترفل و شاید هم در سردابه‌ها است. آیا از وایت‌واکرهایی که به قلعه نفوذ کرده‌اند، فرار می‌کند؟ یا شاید بدتر؟ شاید بعضی از دوستان یا اجداد او زنده شدند؟
هر چیزی که هست، اگر بهترین قاتل وستروس را اینگونه ترسانده است، باید خیلی وحشتناک باشد!

آریا و شیشه‌ی اژدها در دستش

من مرگ را می‌شناسم، او چهره‌های بسیاری دارد. منتظرم تا این یکی را ببینم.

این حرف را آریا می‌زند و صدای او را روی صحنه‌ای با تصویر داووس و واریس می‌بینیم. زمانی که استارکِ قاتل آخرین حرفش را می‌زند، صحنه‌ای را مشاهده می‌کنیم و آریا را می‌بینیم که یک تکه شیشه‌ی اژدها در دست دارد.

آریا هنوز آن خنجر والریانی که در فصل اول سریال به قصد کشتن برادرش برن مورد استفاده قرار گرفته بود در اختیار دارد، پس شیشه‌ی اژدها با اندازه‌ی خنجر برای او استفاده‌ای ندارد. ممکن است تنها در حال تماشا و بررسی این سلاح باشد، البته پس از این که یکی از شخصیت‌ها اخبار راجع به وایت‌واکرها و موجوداتی که از سمت شمال آن‌ها را تهدید را می‌کنند، داده است.

یکی از شخصیت‌ها؟ ممکن است این شخصیت جان باشد؟ تجدید دیدار جان و آریا باید یکی از مورد انتظارترین تجدید دیدارهای میان دو شخصیت در تاریخ سریال Game of Thrones باشد. زیرا این خواهر و برادر ناتنی (که به زودی متوجه خواهند شد که در واقع پسرعمه و دختردایی هستند) از دومین قسمت این سریال همدیگر را ملاقات نکرده‌اند. آن زمان، جان پسری ساده‌‌لوح بود و آریا دختری شیطان و بی‌تجربه. حال جان پادشاه شمال، فرمانده‌ی سابق نگهبانان شب و وارث واقعی تخت آهنی است؛ در حالی که آریا قاتلی حرفه‌ای، موجودی بدون صورت است و قطعا هیچ‌کس نیست. تا زمانی که جان مانند همیشه دوباره شروع به صحبت درباره‌ی وایت‌واکرها کند، بالاخره آن‌ها می‌توانند داستان‌های جنگی و خاطرات‌شان را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. البته ممکن است سکانس یاد شده، این صحنه و این‌که چرا آریا شیشه‌ی اژدها در دست دارد را کاملاً توضیح دهد.

نگاه جالب واریس

در حالی که صدای آریا در حال پخش است، صحنه‌ای از واریس و دسته‌ای از مردم را در سردابه‌های وینترفل می‌بینیم و خب از نگاه او می‌توان گفت که چیز جالبی نمی‌بیند. البته ممکن است در حال شنیدن صدایی وحشتناک باشند و نگاهشان به سمت سقف خیره شده است.

به نظر می‌رسد که گیلی و سم کوچولو در سمت چپ قرار دارند، اما دیگر کسانی که در این صحنه حاضرند، قابل شناسایی نیستند. احتمالاً این افراد در حالی در این سردابه‌ها پناه گرفته‌اند که جنگ وینترفل در جریان است. اما با این‌که تمام آن‌ها به یک سمت خیره شده‌اند، ممکن است شخصی در حال صحبت با این گروه باشد. این شخص احتمالی چه کسی است و چه می‌گوید که نگاه این افراد را به این شکل در آورده است؟

طلایی رنگ بودن The Golden Company

در آخرین فصل، «سرسی» به طور مخفیانه از اسوس و سربازان مزدور The Golden Company درخواست کمک کرد تا با جان و دنریس مبارزه کنند. «یورون گریجوی» در صحنه‌ی صلح فصل هفتم در دراگون‌پیت گفت که به پایک می‌رود اما در واقع به سمت شرق حرکت کرد تا با Golden Company به سمت وستروس حرکت کند و به همین دلیل آن‌ها را روی کشتی گریجوی‌ها می‌بینیم.

این یک یادآوری بر این موضوع است که آیا قهرمانان می‌دانند در حال مبارزه در جنگی دو جبهه هستند یا خیر؟ سرسی که به نظر نمی‌رسد هیچ قصدی برای ملحق شدن به جان و دنریس برای مبارزه با وایت‌واکرها داشته باشد و در حال استفاده از نیروی کمکی برای نگه‌ داشتن وستروس در مشتش است؛ حتی اگر به زودی بر چیزی به جز برهوتی یخ‌زده حکومت کند.

شخصی که روی عرشه‌ی کشتی مشاهده می‌کنیم چه کسی است؟ در اکتبر ۲۰۱۷، گزارش شد که «مارک ریسمان» به عنوان رهبر The Golden Company با نام «هری استریکلند» ایفای نقش خواهد کرد. احتمال می‌رود که این شخص همان رهبر این گروه باشد و قطعا یورون یا حتی «داریو» نیست.

بریک و تورموند زنده‌اند

قبل از این هم نسبتاً مطمئن بودیم که از حمله‌ی نایت کینگ به دیوار جان سالم به در برده‌اند، اما این موضوع حال رسما تایید شده است. در زیر، تصویر این دو را در کنار «دولورس اد» می‌بینیم:

برن با چه کسی در حال صحبت است؟

هر کاری که کردی تو را به اینجایی که هستی رسانده است. جایی که به آن تعلق داری. خانه.
این دیالوگ را با صدای برن می‌شنویم. با توجه به این‌که در وینترفل حضور دارد، به احتمال زیاد با یکی از استارک‌ها در حال صحبت کردن است. در فصل گذشته، زمان زیادی داشته تا صحبت‌هایی را با آریا و سانسا انجام دهد و ممکن است در حال صحبت با آخرین استارک باشد. او هنوز با جان اسنوی معروف تجدید دیدار نکرده است.

این به آن معناست که ممکن است برن صحبت‌هایش را درباره‌ی والدین واقعی پادشاه شمال شروع کرده باشد. با در نظر گرفتن این‌که سم بهترین دوست جان محسوب می‌شد، به نظر می‌رسید که او این موضوع را با جان در میان بگذارد که مادرش «لیانا استارک» و پدرش «ریگار تارگرین» است، اما این دیالوگ‌ها نشان از آن دارند که احتمالاً برن جان را از این موضوع آگاه خواهد کرد.

سرسی مشغول انجام چه کاری است؟

با در نظر گرفتن این‌که سرسی، «کایبورن» و «کوه» را در یک صحنه می‌بینیم، می‌توان گفت که آن‌ها در سرزمین پادشاهی هستند و به احتمال زیاد در حال استقبال از ورود The Golden Company به وستروس. اما به نظر می‌رسد کایبورن، وفادارترین معاشر سرسی کاملا ترسیده و سردرگم به نظر می‌رسد. آیا این امکان وجود دارد که دانشمند دیوانه‌ی سیتادل وفاداری‌اش را در فصل هشتم تغییر دهد؟

یا اینکه چیز دیگری در حال رخ دادن است؟ در این تریلر سرسی را در کنار The Golden Company یا یورون ندیدیم. ممکن است که یورون نیروها را نه برای کمک به ملکه، که برای تسخیر تاج و تخت آورده باشد؟

آن پسر چه کسی است؟

در حالی که برن می‌گوید “خانه”، تریلر صحنه‌ای از وینترفل و رسیدن ارتش آنسالید‌ها را نمایش می‌دهد.

این صحنه‌، بخشی را به خاطرمان می‌آورد که در قسمت اول مشاهده کردیم. هنگامی که برن از روی برج‌ها ورود رابرت را به وینترفل تماشا کرد. با این حال، این شخصیت قطعاً نمی‌تواند برن باشد. آیا تنها یک پسر ناشناس محلی است که دوباره او را نخواهیم دید؟ یا شخصی با اهمیت بالاتر؟

آنسالیدها وینترفل را زود ترک می‌کنند

در صحنه‌ی بعدی، به نظر می‌رسد جان و دنریس ارتش آنسالیدها را به جایی خارج از وینترفل هدایت می‌کنند.

صحنه‌های زیادی از نبرد وینترفل در این تریلر مشاهده کردیم اما دنریس در هیچ‌کدام از آن‌ها حضور ندارد و جان نیز تنها در یک صحنه نشان داده می‌شود. به نظر می‌رسد که این نبرد در شب هنگام جریان داشته باشد، پس جان و دنی اینجا چه کار می‌کنند؟ کجا می‌روند؟

جان و دنریس در سردابه‌ها

در این فصل، صحنه‌های بسیاری از حضور بازیگران در سردابه‌های وینترفل مشاهده کردیم و به نظر می‌رسد نقش این سردابه‌ها مهم باشد. ممکن است که استارک‌ها از قبر برخیزند و برای نایت کینگ مبارزه کنند؟

در تصویر زیر، مشخص نیست که جان روبروی آرامگاه چه کسی ایستاده است. احتمال می‌رود پس از شنیدن خبری درباره‌ی والدین واقعی‌اش، سری به سردابه‌ها بزند تا با مادرش، لیانا ملاقات کند. سپس دنی به او ملحق شده و به نظر می‌رسد که اینجا، جایی باشد که جان این خبر را به او می‌دهد.

آماده شدن قهرمانان برای مبارزه

جان، دنی و ارتش آن‌ها چیزهایی را که برای مبارزه با وایت واکرها نیاز است، در اختیار ندارند. در صحنه‌ای که مشاهده می‌کنیم، فردی به ساخت چیزی که احتمالا سلاح باشد، مشغول است.

در صحنه‌ی بعدی، گندری را مشاهده می‌کنیم. آیا شمشیرهای والرینی بیشتری در حال ساخت هستند؟

نبرد وینترفل تقریباً شامل همه می‌شود

از ابتدای سریال تا به حال، این میزان از شخصیت‌های اصلی در یک صحنه را مشاهده نکرده بودیم و به نظر می‌رسد تمام آن‌ها نقشی در نبرد وینترفل خواهند داشت. در ادامه «داووس» را می‌بینیم:

و کمی بعد تر «جورا»:

«جیمی» آماده است:

«سگ شکاری» که با بدشانسی توسط آتش محاصره شده است:

آریا و اولین مبارزه‌ی او با نیزه:

و «برین» و «پاد» در خط مقدم:

علاوه بر این‌ها: آیا این Ghost‌ است؟ به نظر می‌رسد که در دقایق ۱:۲۱ و ۱:۲۳ دم او را می‌بینیم.

اتاق خالی تخت پادشاهی شوم به نظر می‌رسد

دوباره می‌گوییم که اگر سرسی قرار است از The Golden Company استقبال کند، پس این گروه کجا هستند؟

و این چه کسی است که در حال ملاقات با اوست؟

سرسی روی تخت پادشاهی و کایبورن در سمت چپ، کوه در سمت راست و دو تا از نگهبانان لنیسترها در پشت سر او دیده می‌شوند. اما دو نفری که در مقابل او قرار دارند، مشخص نیست چه کسانی هستند. شخصی که در میان قرار دارد، ممکن است رهبر The Golden Company باشد که لباس‌هایش شباهت بسیاری به صحنه‌ی گذشته از این شخص دارد. پس ممکن است که آن شخص در لباس سیاه یورون باشد؟

همچنین مشخص نیست اگر سربازان The Golden Company به اینجا آمده‌اند، چرا اتاق پادشاهی خالی است. دست‌کم چندین افسر بالارده باید در کنار رهبرشان باشد، درست است؟

آیا سرسی فرزندش را از دست داده است؟

در صحنه‌ی بعدی که از سرسی می‌بینیم، او به نظر ناراحت و شکست خورده می‌آید. این چهره‌ی زنی است که به مشکلی برخورده است: «لنا هدی»، بازیگر نقش سرسی شگفت‌انگیز است. او تنها در این قاب توانسته است احساسات مختلفی را که در فصل هشتم دارد، به نمایش بگذارد.

اما مهم‌تر از همه، در فصل هفتم، سرسی از نوشیدن شراب با «تیریون» خودداری کرد. تیریون نیز به سرعت متوجه‌ی بارداری سرسی شد، وگرنه چرا از نوشیدن شراب خودداری کرد؟ در این صحنه مشاهده می‌کنیم که سرسی دوباره در حال نوشیدن شراب است و این موضوع در کنار ناراحتی‌ای که از چهره‌ی وی مشاهده می‌کنیم، می‌تواند خبر از سقط جنین بدهد.

آیا دنی و جان به شمال حرکت می‌کنند؟

در این بخش به نظر نمی‌رسد این منطقه‌ای باشد که در جنوب دیوار مشاهده کنیم.

در ادامه‌ی تریلر، جان و دنی را همراه با دو اژدها می‌بینیم.

هیچ اثری از ساختمان‌ها و سازه‌‌ها در هیچ جهتی مشاهده نمی‌کنیم و به این ایده نزدیک می‌شویم که جان و دنریس به شمال دیوار، خارج از دست تمدن قرار دارند. با توجه به استخوان‌های خرد شده‌ای که در مقابل «دروگون» و «ریگال» قرار دارد، ممکن است مدت زیادی از وینترفل دور شده باشند، روزها یا حتی هفته‌ها.

چرا به سمت شمال دیوار رفته‌اند؟ این دو ممکن است به دنبال فرزندان جنگل باشند، اگر بازمانده‌ای از آن‌ها وجود دارد. به دنبال پاسخی برای نحوه‌ی مبارزه با وایت‌واکرها هستند. یا شاید هم سم چیزی در کتاب‌هایش یافته است که جان و دنی باید پیدا می‌کردند. شاید هم برن چیزی را در غار کلاغ سه چشم فراموش کرده است و از جان آن را درخواست کرده است. احتمالات برای این صحنه پایان ناپذیرند!

در هر صورت، جان و دنی چگونه به این‌جا رسیدند؟ قطعا دنی از دروگون استفاده کرده است، اما آیا جان و دنی به طور مشترک از یک اژدها استفاده کردند یا جان سوار اژدهای هم‌نام پدرش شد؟

آیا جیمی مورد امتحان قرار می‌گیرد؟

هنگامی که جیمی به شمال برسد، باید برای هنگامی که برن را از پنجره بیرون انداخت ‌پاسخ‌گو باشد. ممکن است برین و تیریون ضمانت او را بکنند، اما باز او باید تمام شمالی‌ها را قانع کند که برای خیانت کردن به آن‌جا نرفته است. در بخشی از تریلر صدای او پخش می‌شود که می‌گوید:

من قول دادم که برای زنده‌ها بجنگم. قصد ندارم قولم را بشکنم.

حال با توجه به صحنه‌ای در تریلر که جیمی را در حال مبارزه نمایش می‌دهد و به نظر‌ می‌رسد نبرد وینترفل باشد، می‌توان گفت که اعدام نمی‌شود. اما از سوی دیگر، این تغییر وفاداری او را مقابل سرسی، تنها زنی که دوست داشته قرار می‌دهد. چه اتفاقی خواهد افتاد؟

آیا هیچ اژدهایی در نبرد وینترفل وجود نخواهد داشت؟

آتش بسیاری در صحنه‌ها مشاهده می‌کنیم اما با این حال، اثری از هیچ اژدهایی در این مبارزه مشاهده نمی‌کنیم. البته جان در این نبرد حضور خواهد داشت و در صحنه‌ای او را در میان نبرد مشاهده می‌کنیم.

پس در حالی که جان را در این نبرد مشاهده می‌کنیم، حضور دنریس را شاهد نیستیم. او کجاست؟ نایت کینگ و اژدهایش کجا هستند؟ آیا ممکن است که دنی و نایت کینگ در جای دیگر در حال مبارزه‌اند؟ آیا یکی یا هر دوی آن‌ها به سمت جنوب حرکت کردند؟

هر اتفاقی که در نبرد وینترفل بیافتد، روی باخت قهرمانان شرط ببندید!

به نظر می‌رسد این نبرد در قسمت سوم اتفاق بیافتد، زیرا کارگردانی این قسمت به عهده‌ی میگوئل ساپوچنیک است که کارگردانی قسمت‌های سوم و پنجم را هم به عهده دارد. HBO هیچگاه این همه ویدیو از یک قسمت را به ما نشان نمی‌دهد. پس با حذف کردن و محاسبه‌ی ذهنی، این قسمت باید قسمت سوم باشد.

در نیمه‌ی اول فصل، قهرمانان موفق به پیروزی نمی‌شوند و در این‌جا عقب‌نشینی آن‌ها به وینترفل را مشاهده می‌کنیم.

همچنین باید منتظر چندین مرگ تراژدیک باشیم.

تیریون کجاست؟

این تنها صحنه‌ای است که از کوتوله‌ی موردعلاقه‌مان می‌بینیم.

هیچ برفی روی زمین نیست، پس این‌جا نمی‌تواند وینترفل یا هیچ‌ مکانی در شمال باشد. آیا تیریون در ماموریت در جای دیگر است؟ در حال انجام چه کاری است؟

چرا وایت‌واکرها سوار بر اسب هستند؟

سم اسب‌هایی که روی برف هستند، پایانی سرد و یخی را برای تریلر می‌سازند، اما نایت کینگ که یک اژدها دارد. ما فکر می‌کردیم که برای گرفتن وینترفل از «ویسریون» استفاده خواهد کرد، اما در عوض این اسب را می‌بینیم:

این نشانه‌ای دیگر بر این موضوع است که اژدهایان در وینترفل حضور ندارند. اما حال این سوال پیش می‌آید که نایت‌ کینگ کجاست و چه چیزی در حال اتفاق افتادن است.

چه کسی در این تریلر حضور ندارد؟

HBO در این ویدیوی ۹۰ ثانیه‌ای چیزهای زیادی قرار داده است، اما همه‌ی افراد در آن حضور ندارند.

گریجوی‌ها: «تئون»، یورون و «یارا» در این تریلر غایب هستند (البته به جز تصویر احتمالی از یورون که در بالاتر نشان داده شد). تئون و یوورن در تصاویر تبلیغاتی EW حضور داشتند، بنابراین قطعاً نقشی در این فصل سریال خواهند داشت و با توجه به این‌که تئون قصد دارد یارا را نجات دهد، احتمالا او نیز در فصل آینده حضور خواهد داشت. اما این موضوع از اتفاقی که در وینترفل در حال رخ دادن است، مهم‌تر نیست؛ بنابراین ممکن است به همین علت در تریلر حضور نداشته باشند.

ملیساندرا: «ملیساندرا»، زن قرمزپوش نیز در تصاویر تبلیغاتی این فصل حضور داشت و به واریس قول داد که هردوی آن‌ها باید در وستروس بمیرند. او باز می‌گردد اما مشخص نیست که چه نقشی را بازی خواهد کرد.

بران: گمان می‌شود که «بران» با سرسی باشد. اما این دو بازیگر نمی‌توانند در یک صحنه با یکدیگر حضور داشته باشند و او را نیز در این تریلر مشاهده نکردیم. بهترین راهی که بران می‌تواند به قلعه‌ای که به او قول داده شده بود برسد، این است که ابتدا مطمئن شود دنیایی وجود خواهد داشت که در آن قلعه‌ای داشته باشد. بنابراین شاید بالاخره وفاداری‌اش را تغییر داده و به تیریون و جیمی بپیوندد.

نایت کینگ و ویسریون: فکر این‌که وایت‌ واکرها از چندین بخش به وستروس حمله کنند، هیجان‌انگیز است.

میرا رید: هنوز هم امیدواریم تا شخصیت «میرا رید» دوباره در سریال حضور پیدا کند، البته همراه با پدرش!

قسمت اول از فصل هشتم سریال  Game of Thrones، در تاریخ ۱۲ می ۲۰۱۹ (۲۹ اردیبهشت ۹۸) از شبکه‌ی HBO پخش خواهد شد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: