گزارش رویداد رونمایی از بازی کراس فایر کلاسیک (Crossfire Classic)

توسط علی رجبی در ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ , ۱۸:۰۶

در عصر روز پنجشنبه مورخ ۱۶ اسفند ۱۳۹۷، رویدادی با حضور اصحاب رسانه و استریمر‌ها تحت عنوان مراسم رونمایی از بازی کراس فایر کلاسیک (Crossfire Classic) در ایران برگزار شد. دنیای بازی نیز به عنوان یکی از رسانه‌های فعال در حوزه گیم، به این رویداد دعوت شد. هدف از برگزاری این رویداد، نمایش بازی کراس فایر کلاسیک (Crossfire Classic) و اشتراک گذاری اطلاعاتی از این بازی بود. پس برای آشنایی بهتر با این بازی و مطالعه‌ی اطلاعات منتشر شده از آن، با آخرین اخبار و مقالات بازی همراه دنیای بازی باشید.

بازی کراس فایر (Crossfire) یک بازی شوتر (Shooter) آنلاین است که نخستین بار در ۳ می ۲۰۰۷ (۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۶) در کره‌ی جنوبی منتشر شد. یک سال بعد بود که مشخص شد این بازی، برنامه‌ی جدی ورود به بازار گیم آسیای شرقی را پیش گرفته. در سال ۲۰۰۸، بازی در ژاپن، ویتنام و چین منتشر شد که همین موضوع باعث محبوبیت کراس فایر در آسیای شرقی بود. جالب است بدانید که کراس فایر، چیزی در حدود ۶۶۰ میلیون بازیکن دارد که باعث تبدیل شدن این بازی به پرمخاطب‌ترین بازی آنلاین در جهان شده است.

بعد از ورود به محل برگزاری رویداد و انجام تشریفات، از بازی کراس فایر کلاسیک (Crossfire Classic) به صورت رسمی رونمایی شد. پس از صحبت‌های کوتاه آقای عرفان میرکمالی (مسئول مارکتینگ آریو) درباره‌ی گسترش بازی‌های آنلاین، از حضار درون این رویداد دعوت شد تا تجربه‌ی کوتاهی از این عنوان داشته باشند. کراس فایر کلاسیک دارای دو بخش کلی یعنی بخش مولتی پلیر (Multiplayer) و بتل رویال (battle Royale) است که وجود بخش بتل رویال می‌تواند یکی از نکات هیجان انگیز این بازی محسوب شود. بازی در بخش مولتی پلیر (Multiplayer) به صورت اول شخص و در بخش بتل رویال (battle Royale)، سوم شخص دنبال می‌شود. البته مانند بازی Pubg، حالت نشانه‌گیری به صورت اول شخص نیز در بخش بتل رویال این بازی وجود دارد.

در طول برگزاری این رویداد، دنیای بازی مصاحبه‌ی کوتاهی با آقای عرفان میرکمالی (مسئول مارکتینگ آریو) داشت. آقای میر کمالی در رابطه با این بازی گفت:

یکی از مشکلاتی که بازیکنان در ایران دارند، موضوع پینگ است. خوشبختانه باید اعلام کنیم که سرور‌های بازی کراس فایر در داخل ایران قرار دارد. همین امر باعث اجرا شدن بازی با پینگی پایین می‌شود. همچنین برای اجرای بازی، به سیستم قدرتمندی احتیاج نیست و بازیکنان می‌توانند به آسانی و به وسیله‌ی پلتفرم آریو به تجربه‌ی این عنوان بپردازند.

میرکمالی در ادامه افزود:

حجم تقریبی بازی چیزی در حدود ۱ تا ۲ گیگ است و بازیکنان می‌توانند از ۲۰ اسفند به تجربه‌ی این عنوان بپردازند.

میرکمالی درباره‌ی شرایط انتشار بازی در ایران گفت:

بازی کراس فایر کلاسیک نخستین بار است که در جهان منتشر می‌شود. از تفاوت این نسخه با سایر نسخه‌های بازی، می‌توان به وجود بخش بتل رویال اشاره کرد. همچنین بازی به صورت کامل از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند و المان‌های ایرانی مانند شخصیت آریو نیز درون بازی وجود دارد.

آقای سجاد مهدی‌خانی (مسئول روابط عمومی آریو) هم افزودند:

بازی در زمان انتشار به صورت کاملا رایگان در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرد. بازیکنان با پاداشی که بعد از هر مسابقه دریافت می‌کنند می‌توانند آیتم‌های جانبی را خریداری کنند و همچنین خبری از Pay To Win بودن در این بازی نیست.

کراس فایر کلاسیک (Crossfire Classic) قرار است در ۲۰ اسفند توسط پلتفرم آریو به دست بازیکنان برسد. همچنین، هم‌اکنون می‌توانید با مراجعه به سایت رسمی بازی و انجام پیش ثبت نام، از جوایزی خاصی در زمان عرضه‌ی بازی، بهره‌مند شوید. برای اطلاعات بیشتر به سایت بازی مراجعه کنید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید