گزارش باکس آفیس

گزارش باکس آفیس: Madea هم از پس اژدهایان یونیورسال برنیامد!

توسط متین اشراقی در ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ , ۲۰:۳۰

آخرین گزارش منتشر شده از وضعیت فروش فیلم‌ها در روزهای اولیه ماه مارچ، از اقتدار How To Train Dragon، فروش قابل انتظار Madea، عمل‌کرد ضعیف Greta و بازگشت قهرمانانه‌ی Green Book خبر می‌دهد. در ادامه با گزارش باکس آفیس همراه دنیای‌ بازی باشید.

گزارش باکس آفیس

غرش کرکننده‌ی اژدهایان یونیورسال

در رتبه اول، مانند هفته گذشته How to Train Your Dragon: Hidden World قرار دارد که با ۴۵ درصد افت، با ۳۰ میلون دلار فروش در این آخر هفته همراه شد. اثر جدید یونیورسال توانسته در دومین هفته خود، پس از گذشت ده‌روز، به فروش داخلی ۹۷.۶ میلیون دلار برسد. فلیم How to Train Your Dragon: Hidden World این هفته کمی کم‌تر از پیش‌بینی‌ها ظاهر شد اما همچنان ممکن است که از قسمت دوم مجموعه که تا الان در چرخه‌ی اکران، موفق‌ترین عملکرد را داشته است، پیشی بگیرد.حالا مجموع فروش فیلم در گیشه‌های خارجی به ۲۷۷.۷ میلیون دلار رسیده است تا مجموع درآمد جهانی به ۳۷۵ میلیون دلار رسیده باشد.

در بخش اکران خارجی هم این آخر هفته، Hidden World حدود ۵۲ میلیون دلار دیگر به مجموع فروش جهانی خود اضافه کرد که البته بیش‌ترِ آن، از افتتاحیه فیلم در چین، با فروش فوق‌العاده ۳۳.۴ میلیون دلار، به‌دست آمده‌است. حالا مجموع فروش فیلم در گیشه‌های خارجی به ۲۷۷.۷ میلیون دلار رسیده است تا مجموع درآمد جهانی به ۳۷۵ میلیون دلار رسیده باشد. افتتاحیه فیلم همچنان در هشت بازار دیگر باقی مانده است که آخرین آنها در ۲۳ آگوست در ژاپن ه‌وقوع می‌پیوندد.

گزارش باکس آفیس

بازگشت مرد بانمک در نقش زن‌ها!

در جایگاه دوم، نهمین فیلم «تایلر پری» (Tyler Perry) در مجموعه فیلم‌های Madea که با بازی و کارگردانی خود او همراه است، قرار گرفته.A Madea Family Funeral توانسته در افتتاحیه‌اش ۲۷ میلیون دلار فروش کند. این شروع، چهارمین افتتاحیه بزرگ در سری است. A Madea Family Funeral توانسته در افتتاحیه‌اش ۲۷ میلیون دلار فروش کند. این شروع، چهارمین افتتاحیه بزرگ در سری است. با توجه به موارد مختلف و بررسی تاریخچه فروش مجموعه، به‌نظر می‌رسد که این نسخه با فروشی در حدود ۶۰ میلیون دلار اکران خود را به اتمام برساند‌. ۶۷ درصد بینندگان این فیلم زن و ۷۸ درصد بالای بیست‌وپنج سال سن داشته‌اند.

این فیلم نمره‌ی A- را از CinemaScore دریافت کرده و همچنین از دو مرجع متاکریتیک و روتن‌تومیتوز هم به ترتیب نمرات ۴۱ و ۲۲ را به ثبت رسانده‌است. داستان فیلم درباره اعضای یک خانواده است که روابط خوبی با هم دارند اما در ادامه، روابطشان به یک کابوس تبدیل می شود. چون وقتی به شمال غربی گرجستان سفر می کنند، مجبور به برگزاری یک مراسم تشییع جنازه غیرمنتظره و بدون برنامه ریزی قبلی می شوند.

گزارش باکس آفیس

آلیتا و لگو؛ عقب افتادگان

Alita: Battle Angel با ۷ میلیون دلار جایگاه سوم را تصاحب کرد. این فیلم، حالا در آغاز هفته سوم اکران داخلی‌اش، به ۷۲ میلیون دلار فروش دست یافته است. فیلم Alita: Battle Angel این هفته ۴۰.۴ میلیون دلار  از بازارهای جهانی به‌دست آورد و تا به اینجا، از ۸۱ بازار جهانی خود، به رقم ۲۷۸.۲ میلیون دلار دست یافته‌است. این فیلم که با بودجه ۱۷۰ میلیون دلار ساخته شده است، حالا به فروش جهانی بیشتر از ۳۵۰میلیون دلار رسیده است.

انیمیشن جدید Warner Bros یعنی The Lego Movie 2 اما این هفته رتبه چهارم را از آن خود کرد. این فیلم با ۶.۶ میلیون دلار به مجموع فروش داخلی ۹۱.۶ میلیون دلار دست پیدا کرد و در بازارهای جهانی ۶.۱میلیون دلار فروخت تا فروش خارجی و جهانی آن به ترتیب به ۶۱ و  ۱۵۲.۸ میلیون دلار برسند.

بازگشت قهرمانانه Green Book 

در رتبه پنجم، برنده بهترین فیلم اسکار، Green Book با افزایش ۱۲۱ درصدی فروش توانست ۴.۷ میلیون دلار به‌دست آورد. فروش این فیلم تا اینجا به ۷۵ میلیون دلار رسیده و از ۶۳ بازارجهانی خود، این هفته ۳۱.۹ میلیون دلار بدست آورد. مجموع فروش خارجی فیلم حالا به ۱۱۲.۱ میلیون دلار رسیده تا در مجموع فروش جهانی، فیلم، مبلغ قابل توجه ۱۸۸میلیون دلار را به ثبت رسانده بازشد.

گزارش باکس آفیس

Greta ضعیف ظاهر شد!

خارج از پنج فیلم، در رتبه هشتم، فیلم تازه اکران‌شده‌ی Greta قرار دارد که افتتاحیه‌ی ۴.۵۸ میلیون دلاری را تجربه کرد. به‌طورکلی، این میزان فروش از قبل پیش‌بینی می‌شد و قابل قبول است اما با وجود ۲۴۱۱ سالن و میانگین فروش ۱۹۰۲ دلار به ازای هر سالن، بسیار ضعیف بنظر می‌رسد. ۵۵ درصد بینندگان این فیلم زن بوده و ۲۹درصد تماشاگران بالای ۳۵ سال سن داشته‌اند.

نمره این فیلم در سایت CinemaSccore، به‌صورت C- است و از دو سایت مرجع متاکریتیک و روتن‌تومیتوز به ترتیب نمرات ۵۹ و ۵۸ را دریافت کرده است. همچنین کاربران در سایت IMDb هم میانگین نمره‌ی ۶.۲ را برای آن به ثبت رسانده‌اند. داستان این فیلم ترسناک از آن‌جا شروع می شود که «فرانسیس»، دختری جوان، یک کیف دستی را در متروی شهر نیویورک پیدا می‌کند و به سرعت به «گرتا»، معلم پیانوی فرانسوی‌اش برمی‌گرداند. فرانسیس جوان، رابطه ظاهراً دوستانه بی ضرری را با این بیوه آغاز می‌کند. اما هنگامی‌که رفتار گرتا به طور فزاینده‌ای بی اعتبار و وسواس‌انگیز می‌شود، فرانسیس هر آن‌چه را که برای پایان دادن به روابط دلهره‌آور نیاز است، انجام می‌دهد.

گزارش باکس آفیس

اکران‌های محدود و نکات جالب

در اکران‌های محدود، مستند Apolo11 توانست با اکران در ۱۲۰سالن IMAX حدود ۱.۶۵میلیون فروش، ۱۳۷۵۰دلار به ازای هر سالن داشته باشد. Furie توانست از چهارده سالن به ۱۴۵۴۰۰دلار (۱۰۳۸۶ به ازای هر سالن) فروش دست یابد. Climax به ۱۲۱۶۵۵دلار در پنج سالن (با میانگین ۲۴۳۳۱ دلار از هر سالن) دست یافت. Transit به فروش ۳۵۳۶۸ دلار از دو سالنی که در اختیار داشت، بسنده کرد. Giant Little Ones در تنها سالن خود، ۱۳۵۰۰ دلار فروش کرد و The Wedding Guest در چهار سالن ۲۰۱۵۶ دلار (۵۰۳۹ در هر سالن) کس کرد. فیلم Chokehold به فروش ۳۹۰۰دلار در سه سالن خود (۱۳۰۰دلار در هر سالن) داد. پیش‌نمایش The Hours and Times در تنها سالن خود ۲۲۵۰ دلار فروش کرد و در نهایت، Saint Judy در ۵۵ سالن خود، ۴۱۲۳۴ دلار  (۷۵۰دلار در هر سالن) به جیب زد.هفته آینده فیلم بزرگ Captain Marvel اکران می‌شود که براساس تجربه می‌توان گفت در ۴۱۰۰ سالن خود، در طی سه روز آخرهفته، احتمالاً ۱۴۰ میلیون دلار فروش خواهد کرد.

جالب است بدانید که انیمیشن دیزنی، Ralph Breaks the Internet در نهایت به فروش بالای ۲۰۰ میلیون رسید. این فیلم هم‌اکنون از قسمت اول خود که در سال ۲۰۱۲، رقم ۱۸۹.۴میلیون دلار فروش را به ثبت رسانده‌ بود، پیشی بگیرد. فروش جهانی Ralph، با احتساب ۳۲۰ میلیون فروش خارجی آن، این هفته به ۵۲۰ میلیون دلار رسیده‌است. فروش کل فیلم قسمت اول به رقم ۴۷۱ میلیون دلار رسیده بود.

سالن ۲۰۱۹ تا به الان بسیار ضعیفتر از ۵ سال گذشته عملکرده است و آمار، افت ۲۶ درصدی فروش را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهند. هفته آینده فیلم بزرگ Captain Marvel اکران می‌شود که براساس تجربه می‌توان گفت در ۴۱۰۰ سالن خود، در طی سه روز آخرهفته، احتمالاً ۱۴۰ میلیون دلار فروش خواهد کرد. آیا هفته آینده می‌تواند باعث شروع به غلطک افتادن چرخ فروش سینماها در امسال باشد؟

در ادامه جدول فروش این هفته را مشاهده می‌کنید:
ردیفعنوان فیلمآخرهفتهمجموعبودجه
۱How to Train Your Dragon 3۳۰۹۷.۶۱۲۹
۲A Madea Family Funeral۲۷۲۷
۳Alita: Battle Angel۷۷۲.۲۱۷۰
۴The Lego Movie 2۶.۶۹۱.۶
۵Green Book۴.۷۷۵.۹۲۳
۶Fighting with My Family۴.۶۹۱۴.۹
۷Isn’t It Romantic۴.۶۴۴۰.۲
۸Greta۴.۵۴.۵
۹What Men Want۲.۷۴۹.۶۲۰
۱۰Happy Death Day 2U۲.۵۲۵.۲۹

 

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: