گزارش باکس آفیس

گزارش باکس آفیس: How to Train Your Dragon 3 گیشه‌ها را فتح کرد!

توسط متین اشراقی در ۷ اسفند ۱۳۹۷ , ۱۵:۳۰

آخرین گزارش منتشر شده از وضعیت فروش فیلم‌ها در هفته چهارم فوریه، نشان می‌دهد تحت تاثیر افتتاحیه ۵۵.۵ میلیون دلاری How to Train Your Dragon: The Hidden World، سینمای آمریکا از رُکود موقت خود خارج شده است. برای ادامه خبر با گزارش باکس آفیس دنیای‌ بازی همراه باشید.

این هفته بالاخره پس از مدت‌ها، هیجان زیادی را در باکس‌ آفیس مشاهده کردیم که دلیل آن هم افتتاحیه فوق‌العاده How to Train Your Dragon: The Hidden World بود، انیمیشنی که با ۵۵.۵ میلیون دلار فروش توانست نفس راحتی برای گیشه‌ها پس از دو ماه سخت در سال ۲۰۱۹ باشد. همچنین در این هفته Fighting with My Family پس از اکران محدود خود تعداد سینماهایش را بیشتر کرد، اما در فروش، کمتر از انتظارات ظاهر شد. Run the Race هم در افتتاحیه، با حضور در ۸۵۳ سالن، توانست خودش را به رتبه دهم برساند.

اژدهایان به پیش، شما هر روز بهتر می‌شوید!

در رتبه یک، How to Train Your Dragon: The Hidden World با افتتاحیه ۵۵.۵ میلیون دلاری خود نه تنها به‌عنوان پرفروش‌ترین فیلم این هفته، بلکه به عنوان بهترین افتتاحیه در سال ۲۰۱۹، پس از افتتاحیه ۱۵ میلیون دلاری Glass، نیز شناخته شد. این انیمیشن که محصول DreamWorks Animation است و توسط یونیورسال منتشر شده، توانست به رکورد بهترین افتتاحیه مجموعه How to Train Your Dragon برسد و از How to Train Your Dragon 2 که در سال ۲۰۱۴ به نمایش درآمده بود (۴۹.۴ میلیون دلار)، بگذرد.این انیمیشن، توانسته به رکورد بهترین افتتاحیه مجموعه How to Train Your Dragon برسد.

این فیلم در مجموع توانسته است ۵۸ میلیون دلار فروش کند، که ۲.۵ میلیون دلار بیشتر نسبت به فروش افتتاحیه، به واسطه اکران انحصاری آن توسط Fandango در این ماه است. حالا باید دید این فیلم پس از این افتتاحیه فوق‌العاده، چگونه در گیشه‌ها ادامه می‌دهد. قسمت اول این مجموعه با افتتاحیه ۴۳.۷ میلیون دلاری توانست به مجموع فروش ۲۱۷.۵ میلیون دلار، در سال ۲۰۱۰ برسد، تقریبا ۵ برابر افتتاحیه خود. قسمت دوم نیز با افتتاحیه ۴۹.۴ میلیون دلار و مجموع فروش ۱۷۷ میلیون دلار، با ۳.۵۸ برابر بودن فروش نسبت به افتتاحیه، اکران قوی‌ای را در سال ۲۰۱۴ تجربه کرد. از نکات قابل توجه افتتاحیه قسمت سوم این مجموعه، افزایش تعداد تماشاگران مرد نسبت به زن در آن است، به طوری که ۵۱ درصد تماشاگران این فیلم را مردان تشکیل دادند اما این اعداد برای دو قسمت قبل به ترتیب ۴۵ و ۴۷ درصد بوده است. همچنین میانگین سنی تماشاگران فیلم نیز بسیار کمتر از قسمت‌های قبل گزارش شده است؛ تنها ۳۹ درصد تماشاگران را افراد ۲۵ سال یا بالاتر تشکیل می‌دهد که این درصد برای دو قسمت قبل به ترتیب ۵۱ و ۴۴ بوده است.

گزارش باکس آفیس

با توجه به موارد ذکر شده، می‌توان انتظار داشت این فیلم در حدود ۱۹۸ تا بیش از ۲۷۷ میلیون دلار فروش داشته باشد که با توجه به افتتاحیه انیمیشن Wonder Park در سه هفته‌ی دیگر، منطقی‌ترین گزینه، فروش بیش از ۲۰۰ میلیون دلار خواهد بود، که این خبر خوبی برای یونیورسال است. کمپانی یونیورسال از سال ۲۰۱۶ تا به حال، از آثار DreamWorks Animation، به درآمد ۳.۸ میلیون دلار دست یافته است. بودجه How to Train Your Dragon: The Hidden World حدود ۱۲۹ میلیون دلار گزارش شده است که در مقایسه با بودجه ۱۶۵ و ۱۴۵ میلیون دلاریِ قسمت‌های اول و دوم، بسیار کمتر است.با فروش ۲۱۶.۹ میلیون دلار در بازارهای جهانی، تا به حال به مجموع فروش ۲۷۵ میلیون دلار رسیده است.

قسمت دوم این مجموعه، با فروش ۴۴۴.۵ میلیون دلار در خارج از آمریکا، در حدود ۱۶۷ میلیون دلار بیشتر از فروش ۲۷۷.۳ میلیون دلار‌ی قسمت اول درآمد داشت. اما قسمت جدید مجموعه‌ی How to Train Your Dragon که بیش از هر چیزی، برای اکران خارجی آماده شده است، از ۶ هفته پیش، تنها با دو بازار خارجی، اکران جهانی‌اش را آغاز کرده و حالا با ۵۳ بازار که شامل ۷ بازار جدید است، وارد هفته هفتم خود شده است. فیلم، این آخر هفته با اکران در روسیه به ۱۱.۲ میلیون دلار فروش دست یافت و همچنین با افتتاحیه در اسپانیا، به میزان ۲.۸ میلیون دلار فروش رسید. بیش‌ترین مقدار فروش خارجی، با ۲۰ میلیون دلار در اختیار بریتانیا است. هفته آینده هم این انیمیشن در تاریخ ۱ مارچ برای اولین‌بار در چین افتتاح می‌شود و در ادامه، در تاریخ بسیار دورِ ۲۳ آگوست، در ژاپن به اکران خواهد رسید. قسمت سوم How to Train Your Dragon، با فروش ۲۱۶.۹ میلیون دلار در بازارهای جهانی، تا به حال به مجموع فروش ۲۷۵ میلیون دلار رسیده است.

گزارش باکس آفیس

این فیلم، از سایت CinemaScore مانند نسخه‌های پیشین، نمره A را دریافت کرده و در سایت‌های مرجع Rotten Tomatoes و Metacritic، به ترتیب به نمرات ۹۲ و ۷۴ اکتفا کرده است. در قسمت سوم، ما بار دیگر با ماجراجویی‌های «هیکاپ» همراه می‌شویم که حالا به آرزوی خود – برای ایجاد یک مکان رویایی برای اژدهایان – دست یافته‌است. هیکاپ که حالا حاکم دهکده شده، با خطری دیگر روبه‌رو می‌شود و به عنوان رییس‌ ده، مورد آزمایش قرار می‎گیرد.

Alita در گیشه ها جنگنده باقی نماند

تا این لحظه، Alita در بازارهای حارجی‌اش، به مجموع فروش ۲۰۲ میلیون دلار رسیده است.در رتبه دوم، آخرین اثر کمپانی Fox یعنی Alita: Battle Angel قرار دارد که این هفته نتوانست فروش اعجاب‌انگیز هفته گذشته را ادامه دهد و با افت ۵۲ درصدی فروش مواجه شد. این فیلم این آخر هفته ۱۲ میلیون دلار فروش کرد تا به مجموع فروش داخلی ۶۰ میلیون دلار پس از ۱۱ روز برسد. Alita: Battle Angel اما در چین، افتتاحیه فوق‌العاده ۶۲.۲ میلیون دلار را تجربه کرد و در مجموع بازارهای جهانی، به ۹۲.۴ میلیون دلار رسید. تا این لحظه، Alita در بازارهای حارجی‌اش، به مجموع فروش ۲۰۲ میلیون دلار رسیده است.

عقب‌نشینی لگوها در بدو ورود اژدها سواران!

انیمیشن The LEGO Movie 2 اثر کمپانی Warner Bros، که این هفته رقیب بزرگی مانند How to Train Your Dragon را در برابر خود می‌دید، با افت ۵۲ درصدی فروش، آخر هفته را با ۱۰ میلیون دلار به پایان رساند تا درآمدش پس از ۱۷ روز، به ۸۳.۶ میلیون دلار رسیده باشد. همچنین این فیلم با حضور در ۷۳ بازار جهانی، مجموع فروش خارجی‌اش را به ۵۳ میلیون دلار رساند. فروش کل این فیلم تا به اینجا ۱۳۶.۶ میلیون دلار بوده است. گفتنی است که سینماهای استرالیا، افتتاحیه این فیلم را برای ۲۱ مارچ برنامه‌ریزی کرده‌اند. فیلم Fighting with My Family پس از افتتاحیه‌ی محدود هفته گذشته، این آخر هفته ۸ میلیون دلار فروخت.

این هفته در رتبه چهارم جدول فروش، فیلم Fighting with My Family قرار دارد که پس از افتتاحیه‌ی محدود هفته گذشته، تعداد سالن‌های خود را به ۲۷۱۱ سالن رساند و به فروش آخر هفته ۸ میلیون دلار دست پیدا کرد. این فیلم از سایت CinemaScore، نمره A را دریافت کرده، و در دو مرجع  Rotten Tomatoes و Metacritic، به ترتیب به امتیازات ۹۱ و ۷۰ رضایت داده است! داستان این فیلمِ کمدی-درام، درباره‌ی خانواده‌ای است که برای کسب درآمد، شروع به برگزاری یک‌سری مسابقات نامتعارف می‌کنند. «دواین جانسون» (Dwayne Johnson) و «استفن مرچنت» (Stephen Merchant) از جمله ستارگان این فیلم هستند. این هفته در رتبه پنجم جدول فروش، Isn’t It Romantic  قرار دارد. این فیلم که یکی دیگر از آثار جدید Warner Bros است، توانست با ۷.۵ میلیون دلار دیگر، به مجموع فروش ۳۴ میلیون دلار در آمریکا برسد.

گزارش باکس آفیس

در ادامه، Run the Race دیگر تازه‌ اکران هفته و  اثر جدید «تیم تیبو» (Tim Tebow)، این هفته در ۸۵۳ سالن، افتتاحیه را با ۲.۲۷ میلیون دلار به پایان برد. ۵۳ درصد تماشاگران این فیلم زن و ۷۷ درصد آنها ۲۵ سال یا بزرگتر بوده‌اند. داستان فیلم درباره‌ی دو برادر با دیدگاه‌های متفاوت است که در برابر مشکلات با یکدیگر متحد می‌شوند.

از اکران‌های محدود تا اکران‌های هفته بعد

این هفته در اکران‌های محدود، فیلم Total Dhamaal در ۲۰۲ سالن افتتاح شد تا ناشر این اثر یعنی فاکس، ۹۵۰ هزار دلار به‌دست آورد. همچنین The Iron Orchard در ۸ سالن ۴۹۲۵۰ دلار فروخت. هفته آینده نیز Greta در ۲۰۰۰ سالن اکران می‌شود؛ این در حالی است که «تایلر پری» (Tyler Perry) با یکی دیگر از مجموعه فیلم‌های Madea که این‌بار A Madea Family Funeral نام دارد، در ۲۳۵۰ سالن، به سینماها برمی‌گردد.

در ادامه جدول فروش این هفته را مشاهده می‌کنید: (تازه‌اکران‌ها با * مشخص شده‌اند)

ردیف عنوان فیلم آخرهفته مجموع بودجه
۱ *How to Train Your Dragon 3 ۵۵.۵ ۵۸ ۱۲۹
۲ Alita: Battle Angel ۱۲ ۶۰.۶ ۱۷۰
۳ The Lego Movie 2 ۱۰ ۸۳.۶
۴ *Fighting with My Family ۸ ۸.۲
۵ Isn’t It Romantic ۷.۵ ۳۳.۷
۶ What Men Want ۵.۲ ۴۵ ۲۰
۷ Happy Death Day 2U ۴.۹ ۲۱.۶ ۹
۸ Cold Pursuit ۳.۳ ۲۷
۹ The Upside ۳.۲ ۹۹.۷ ۳۷.۵
۱۰ *Run the Race ۲.۲ ۲.۲
دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: