تولید کنسول دستی PS Vita تا چند روز آینده متوقف خواهد شد

توسط سجاد عرفانی در ۶ اسفند ۱۳۹۷ , ۱۸:۰۰

طی اعلامه ای که سونی در سال ۲۰۱۸ صادر کرد، تولید کنسول دستی PlayStation Vita در سال ۲۰۱۹ متوقف خواهد شد. سونی چند وقت پیش اعلام کرد که زمان تولید این محصول به پایان رسیده است و زمان خداحافظی با این کنسول دستی فرا رسیده است. برای ادامه خبر همراه دنیای بازی باشید.

اگر صفحه‌ رسمی زبان ژاپنی وبسایت PS Vita را چک کرده باشید، متوجه خواهید شد که این محصول دیگر برای ارسال در دسترس نیست. معاون ارشد بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی آقای Hiroyuki Oda در ماه شهریور سال ۹۷ گفته بود که تولید رسمی کنسول PlayStation Vita در سال ۲۰۱۹ پایان خواهد یافت؛ و حالا به نظر می‌رسد که زمان خداحافظی با این کنسول قابل‌حمل فرا رسیده است.

بااینکه هنوز در غرب عناوینی برای این کنسول در دست ساخت هستند، اما در ژاپن تعداد زیادی از بازی‌های در دست ساخت کنسل شدند، که دو عنوان Sentinels: Aegis Rim و Catherine: Full Body از مهم‌ترین‌های این عناوین بودند.

غیرقابل‌انکار است که بگوییم، کنسول نینتندو سوئیچ با عرضه‌ خود تعداد زیادی از عناوینی را که قرار بود برای PS Vita عرضه شوند به چنگ آورد و رقابت را برای کنسول دستی سونی سخت کرد. نسخه‌ بعدی از عنوان Super Robot قرار بود برای PS Vita و پلی‌استیشن ۴ عرضه شود، که نینتندو سوئیچ جای نسخه‌ PS Vita را گرفت. همین اتفاق برای سری بعدی عنوان Omega Labyrinth نیز افتاد. تعداد زیادی از رمان‌های الکترونیکی که قرار بود تنها برای کنسول PS vita عرضه شوند کنسل شدند و فقط برای نینتندو سوئیچ عرضه شدند. رمان‌های الکترونیکی که زمان قدیم برای کنسول PS Vita عرضه شده بودند هم‌اکنون در حال دوباره سازی برای کنسول نینتندو سوئیچ هستند به نظر می‌رسد عرضه نینتندو سوئیچ تاثیر شدیدی بر خاتمه یافتن کنسول PS Vita داشته است.

اما هنوز می‌توان گفت که کنسول PS Vita در ژاپن به کار خود پایان نداده است، چرا که عناوین خوبی در چند ماه آینده برای این کنسول عرضه خواهند شد؛ برای مثال دو بازی Vita: Kenka Banchou Otome 2nd Rumble و Eve Rebirth Terror هر دو در انحصار کنسول PS Vita هستند که به‌ترتیب در تاریخ ۲۳ اسفند سال ۹۷ و ۵ اردیبهشت سال ۹۸ برای این کنسول دستی عرضه خواهند شد.

بااینکه این کنسول آخرین نفس‌های خود را می‌کشد، اما هنوز تعداد اندکی بازی در ژاپن برای این کنسول در دست ساخت هستند و برای این کنسول عرضه خواهند شد.

کنسول دستی PS Vita در آذر ماه سال ۱۳۹۰ در ژاپن و دو ماه بعد در سرتاسر جهان عرضه شد و یکی از موفق‌ترین پلتفرم‌های قابل حمل‌زمان خود تا به امروز بود.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: