شایعه: مایکروسافت قصد داشته سرویس Game Pass را روی پلی‌استیشن ۴ نیز عرضه کند

توسط مهدی هفته خانک در ۴ اسفند ۱۳۹۷ , ۱۷:۵۴

اخباری که اخیرا در مورد همکاری مایکروسافت و نینتندو منتشرشده است ممکن بود حتی بزرگ‌تر از چیزی که هست باشد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

دیروز اعلام شد مایکروسافت به کمک پردازش ابری XCloud، سرویس Game Pass خود را بر روی نینتندو سوییچ عرضه خواهد کرد. این حرکت در مسیر اهدافی است که مایکروسافت پیش‌ازاین مشخص کرده بود. مایکروسافت قصد دارد تا سرویس‌های XCloud و Game Pass خود را روی همه پلتفرم‌های ممکن عرضه کند و نینتندو سوییچ هم از پلتفرم‌های مقصد مایکروسافت مستثنا نیست.

اما مسئله جالب در مورد پلی‌استیشن ۴ است. این کنسول دارای بیش‌ترین تعداد کاربر در نسل کنونی کنسول‌ها است، آیا مایکروسافت قصد ندارد تا سرویس‌های خود را روی این پلتفرم نیز در دسترس قرار دهد؟ البته! طبق گزارش‌های منتشرشده از سمت Windows Central، گزارش‌های داخلی مایکروسافت نشان می‌دهد که این شرکت طی یک سال گذشته قصد داشته تا سرویس Game Pass خود را بر روی پلی‌استیشن ۴ منتشر کند. اما دلیل اینکه چرا این تلاش‌ها به نتیجه نرسیده مشخص نیست، شاید خود مایکروسافت از این تصمیم منصرف شده است، و یا اینکه سونی همان‌طور که از ارائه سرویس‌هایی نظیر EA Access و یا حتی قابلیت بازی میان‌پلتفرمی (cross platform) جلوگیری می‌کند، درخواست مایکروسافت مبنی بر ارائه سرویس Game Pass را نیز رد کرده است.

البته ما باید به چشم یک شایعه به این خبر بنگریم، ولی اگر این شایعات درست باشند؛ در آن صورت باید گفت که مسیری که مایکروسافت در ارائه سرویس‌های خود در پیش‌گرفته بسیار حیرت‌انگیز است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: