مایکروسافت تمایلی به پشتیبانی از واقعیت مجازی در کنسول‌های ایکس‌ باکس ندارد

توسط حمیدرضا داوریان در ۱ اسفند ۱۳۹۷ , ۰۹:۰۰

طبق آخرین اخبار بازی، به نظر می‌رسد شرکت مایکروسافت هیچ تمایلی به عرضه‌ی بازی‌های واقعیت مجازی برای کنسول‌های خود، حتی کنسول‌های نسل آینده ندارد. برای اطلاع از جزئیات خبر با دنیای بازی همراه شوید.

شرکت سونی تا کنون با پشتیبانی از تکنولوژی واقعیت مجازی روی کنسول‌های خود توانست محبوبیت زیادی بدست آورد و حساب ویژه‌ای نیز برای این ویژگی در کنسول نسل آینده‌ی خود یعنی پلی استیشن ۵ باز کرده. در پی موفقیت سونی، شرکت نینتندو نیز تصمیم گرفت قدم در این راه بگذارد و این احتمال نیز وجود دارد در کنسول‌های نسل آینده‌ی این شرکت، شاهد عرضه‌ی بازی‌های با پشتیبانی‌ از تکنولوژی واقعیت مجازی باشیم.

اوضاع اما در رابطه با مایکروسافت و کنسول‌های ایکس باکس کمی متفاوت پیش می‌رود. اخیرا، آقای پابلو لافورا، طراح بازی‌های واقعیت مجازی Intruders: Hide and Seek از استودیو Tessera، در مصاحبه‌ای با وب‌سایت Gamingbolt در رابطه با تکنولوژی واقعیت مجازی در کنسول‌های نسل آینده‌ی ایکس باکس گفتگویی داشته که متن آن به شرح زیر است.

اینطور که به نظر می‌رسد، قرار نیست شرکت مایکروسافت از واقعیت مجازی استقبال کند. تنها چیزی که در این رابطه منتشر شد، شایعاتی در رابطه با عرضه‌ی هولولنز ۲ بود. فکر می‌کنم آن‌ها علاقه‌ای به این تکنولوژی نداشته باشند. از طرفی به نظر‌میرسد این تکنولوژی جایی در برنامه‌های آینده‌ی مایکروسافت ندارد، از طرفی هم این کار، ریسک بزرگی برای آن‌ها محسوب می‌شود. این امکان وجود دارد که ایکس باکس‌های آینده از هولولنز ۲ پشتیبانی کنند اما بعید می‌دانم کسی هلولنز را به عنوان بخش عمده‌ای از تکنولوژی واقعیت مجازی در کنسول‌ها بپذیرد.

درحالیکه مایکروسافت تمرکز عمده‌ی خود را بر روی سرویس‌های Game Pass و xCloud گذاشته و به نظر می‌رسد با جدیت تمام قصد گسترش آن‌ها را در نسل‌های بعدی کنسول‌های خود دارد، تنها خلأ بزرگی که در بخش گیمینگ آن‌ها یافت می‌شود، عدم پشتیبانی از تکنولوژی واقعیت مجازی است. سکوت مایکروسافت در قبال واقعیت مجازی، قطعا معنایی دارد و به نظر می‌رسد دیر یا زود، با توجه به محبوبیت این تکنولوژی، مایکروسافت نیز تدابیر لازم را در این زمینه اتخاذ کند.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: