Koei Tecmo: انتشار Nioh برای ایکس‌باکس وان بستگی به خواسته‌ی طرفداران دارد

توسط مهدی هفته خانک در ۱ اسفند ۱۳۹۷ , ۱۸:۰۰

اگر تا به حال به انتشار Nioh روی ایکس‌باکس وان امیدوار بوده‌اید، Koei Tecmo، ناشر این بازی، می‌خواهد تا نظر شما را بداند. برای دریافت جزئیات خبر با آخرین اخبار بازی همراه دنیای بازی باشید.

آیا تمایل دارید تا بازی سولزلایک استودیو Team Ninja، یعنی Nioh را روی ایکس‌باکس وان تجربه کنید؟ این بازی هم‌اکنون روی پلی استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی در دسترس است و هیچ خبری از پورت ایکس‌باکس آن نیست. اما خبر خوب این است که ناشر ژاپنی بازی، Koei Tecmo، احتمال پورت ایکس‌باکس بازی را رد نکرده. آنها از طرفداران بازی می‌خواهند تا تمایل خود به پورت ایکس‌باکس بازی را نشان دهند.

این خبر در اوایل این هفته توسط شعبه‌ی اروپایی Koei Tecmo اعلام شده است. در توییتی که در مورد برخی عناوین این ناشر که از طریق سرویس Backward Compatibility در دسترس هستند بحث می شد، یکی از طرفداران در مورد احتمال عرضه ی Nioh روی ایکس‌باکس پرسشی مطرح کرد:

در کنار تمام بازی‌های سرویس Backward Compatibility (که من واقعا عاشق‌شان هستم، به خصوص Ninja Gaiden 2 و ۳) آیا احتمال انتشار Nioh روی ایکس‌باکس وان وجود دارد؟ این بازی شگفت‌انگیز است.

— Daniel Ferreira

این گونه کامنت‌ها، به خصوص در صفحات توسعه‌دهندگان و ناشران عناوین انحصاری به وفور یافت می‌شوند. اما در این مورد، به جای نادیده گرفتن سوال مطرح شده، شعبه‌ی اروپای Koei Tecmo پاسخ داد: «ممکن است!» و مهم‌تر از این، طرفداران Nioh باید خواسته‌ی خود را برای Koei Tecmo مطرح کنند.

ممکن است! البته شما باید به ما نشان دهید که خواهان این پورت هستید.

— KOEI TECMO EUROPE

با این‌که هیچ چیز قطعی نیست، اما این خبر خوبی بود. چنین درخواست‌هایی بارها از طرف ناشران مختلف مطرح شده است. اگر طرفداران بتوانند به ناشر نشان دهند که از پورت و یا حتی بازی جدید پشتیبانی کرده و هزینه‌ی آن را جبران می‌کنند؛ آن ناشر معمولا درخواست آنها را قبول می‌کند. همین چند روز پیش بود که کپکام نیز در مورد بازسازی Resident Evil 3، احتمال آن را به درخواست طرفداران ارجاع داد.

اگر شما قصد دارید تا از این خبر پشتیبانی کنید و به Koei Tecmo نشان دهید که Nioh روی ایکس‌باکس هم طرفداران خود را دارد، یک کمپین مردمی در شبکه‌های اجتماعی بهترین وسیله‌ی ممکن برای این کار خواهد بود. چنین کمپین‌هایی پیش از این در انتشار بازی‌هایی نظیر Xenoblade Chronicles ،The Last Story و Pandora’s Tower برای بازار غرب موفق عمل کرده‌اند.

اما سوالی که در این میان مطرح می‌شود در مورد پلی‌استیشن است، زیرا با این‌که در ژاپن وظیفه‌ی انتشار بازی بر عهده‌ی Koei Tecmo بود، اما در بازارهای بین‌المللی توسط سونی منتشر شد. در حقیقت مسئله کمی گیج‌کننده است، آیا پورت احتمالی ایکس‌باکس بازی فقط در ژاپن منتشر خواهد شد؟ یا شاید این پیام توسط فردی به اشتراک گذاشته شده که از ساز و کارهای تجاری آگاهی ندارد.

اگر تا به حال فرصت تجربه‌ی Nioh را نداشته‌اید، باید گفت که این بازی یکی از موفق‌ترین بازی‌های Koei Tecmo و Team Ninja، چه از نظر منتقدان و چه در زمینه‌ی فروش است. اخیرا در دومین سالگرد این بازی، اعلام شد که فروش آن از ۲.۵ میلیلون نسخه گذشته است. Nioh موفق به دریافت نمره ی ۹.۵ از دنیای بازی شده است. همچنین، ساخت Nioh 2 نیز به طور رسمی در کنفرانس خبری سونی در E3 2018 تایید.

Nioh هم اکنون روی پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی در دسترس است، در حالی که هنوز هیچ تاریخ انتشار مشخصی برای Nioh 2 ارائه نشده است. اگر می‌خواهید تا هر یک از این عناوین روی پلتفرم ایکس‌باکس هم منتشر شود، همین حالا یک توییت دوستانه به Koei Tecmo و Team Ninja بفرستید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: