گزارش باکس آفیس: از صدر نشینی Alita: Battle Angle تا آغاز راضی‌کننده‌ی Happy Death Day 2U

توسط متین اشراقی در ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ , ۱۴:۳۲

آخرین گزارش منتشر شده از وضعیت فروش فیلم‌ها در هفته سوم ماه فوریه، از صدرنشینی فیلم جدید کمپانی فاکس، Alita: Battle Angle و ظهور دو فیلم تازه اکران، Happy Death Day 2U و Isn’t It Romantic خبر می‌دهد. در ادامه با گزارش باکس آفیس هفته همراه دنیای‌ بازی باشید.

در آمریکا، سومین دوشنبه از ماه فوریه به روز ریاست جمهوری معروف است. این روز که به‌صورت رسمی تعطیل اعلام شده، به‌علت تولد «جرج واشنگتن» است و هر ساله جشن گرفته می‌شود؛ و البته در فروش فیلم‌ها بسیار تاثیر گذار است.

سال گذشته در سه روز آخر هفته منتهی به روز ریاست‌جمهوری، دوازده فیلم اول جدول در مجموع ۲۷۰ میلیون دلار فروختند که نزدیک به ۷۴ درصد این فروش، یعنی ۲۰۲ میلیون دلار متعلق به افتتاحیه فیلم Black Panther بود. اما امسال که چنین اکران گسترده و بزرگی در کار نبود، در رابطه با این ارقام هنگفت و شگفت‌انگیز، انتظار زیادی نمی‌رفت. از همبن حیث، دوازده فیلم برتر جدول، این هفته با ثبت فروش ۱۰۹.۱ میلیون دلاری خود، بدترین و ضعیف‌ترین عملکرد ممکن را از سال ۲۰۰۴ به جای گذاشتند.

فرشته جنگ!

در صدر جدول این هفته، فیلم تازه اکران شده Alita: Battle Angle قرار دارد که توسط کمپانی Fox انتشار یافته است. این فیلم با فروش بیشتر از انتظار ۲۷.۸ میلیون دلار در آخر هفته، به راحتی در صدر جدول قرار گرفت و انتظار می‌رود با احتساب روز تعطیل دوشنبه، به ۳۳ میلیون دلار فروش در آخرهفته چهار روزه خود برسد. پیش‌بینی می‌شود که فیلم Alita: Battle Angle در پنجمین روز انتشار،با بودجه ۱۷۰ میلیون دلاری‌ای که برای تولید فیلم صرف شده، Alita: Battle Angle در مجموع باید ۵۰۰ الی ۵۵۰ میلیون دلار در جهان بفروشد! به فروش ۴۱ میلیون دلاری برسد که این مقدار بسیار بیشتر از ۳۰ میلیون دلار مورد انتظار برای فروش فیلم است. البته درآمد فیلم همچنان به ادامه فروش فیلم بستگی دارد زیرا با بودجه ۱۷۰ میلیون دلاری‌ای که برای تولید فیلم صرف شده، Alita: Battle Angle در مجموع باید ۵۰۰ الی ۵۵۰ میلیون دلار در جهان بفروشد، که البته در حال حاضر چنین درآمدی مقداری غیرممکن به نظر می‌رسد.

گزارش باکس آفیس: فیلم Alita: Battle Angle

انتشار جهانی فیلم Alita: Battle Angle از آخر هفته پیش در ۱۱ بازار بین‌المللی شروع شده و این هفته تعداد بازارهای جهانی‌اش به ۸۶ گسترش یافته است. این فیلم با فروش ۵۶.۱ میلیون دلاری خود، در بازارهای خارجی، ابن هفته به مجموع فروش ۹۴.۳ میلیون دلار رسید. بهترین افتتاحیه‌ی خارجی فیلم، با رقم ۶.۴۵ میلیون دلار در اختیار روسیه است؛ در ادامه هم به ترتیب کشورهای فرانسه (۵.۸۷ میلیون دلار)، مکزیک (۴.۱۸ میلیون دلار)، استرالیا (۲.۹۷ میلیون دلار)، آلمان (۲.۹۶ میلیون دلار)، تایلند (۱.۵ میلیون دلار)، اسپانیا (۱.۹۵ میلیون دلار)، بریتانیا (۱.۸ میلیون دلار)، ویتنام (۱.۵ میلیون دلار) و ایتالیا (۱.۲ میلیون دلار) بهترین افتتاحیه‌ها را داشته‌اند. گفتنی است که فیلم Alita: Battle Angle این آخر هفته در کره‌ جنوبی هم ۲.۵ میلیون دلار دیگر به مجموع فروش ۱۴.۷۵ میلیون دلاری‌اش اضافه کرد. این فیلم در تاریخ ۲۲ فوریه ۲۰۱۹، اکران خود را در چین و ژاپن آغاز خواهد کرد.

نمره فیلم Alita: Battle Angle در سایت CinemaScore به‌صورت -A به ثبت رسیده و همچنین از دو مرجع متاکریتیک و روتن‌تومیتوز به ترتیب میانگین نمرات ۵۴ و ۵۹ را دریافت کرده‌ است. کاربران سایت IMDb هم تا کنون نمره ۷.۶ را برای فیلم رقم زده‌اند. داستان این اثر علمی-تخیلی در قرن بیست و ششم و سیصد سال بعد از یک فروپاشی اجتماعی توسط یک سرگرد اتفاق می‌افتد. جایی که در زیرسایه تکنولوژی پیشرفته، ربات‌ها در کنار انسان‌ها زندگی می‌کنند و در این فضا، داستان به شخصی به‌نام Alita می‌پردازد که یک سایبورگ زن بوده و توسط یک دانشمند بزرگ ساخته شده است.

در رتبه دوم جدو فروش هفته، محصول کمپانی Warner Bros یعنی The LEGO Movie 2: The Second Part قرار دارد که با افت ۳۷.۸ درصدی،در رتبه سوم، فیلم Isn’t It Romantic، جدیدترین محصول Warner Bros که همین آخر هفته اکران خود را آغاز کرده است، قرار دارد. این هفته با فروش ۲۱.۲ میلیون دلار در آخر هفته، مجموع فروش داخلی‌اش را به ۶۲.۷ میلیون دلار رساند. فیلم The LEGO Movie 2: The Second Part این آخر هفته از ۶۹ بازار خارجی، ۱۲ میلیون دلار کسب کرد و فروش خارجی فیلم را به ۳۴ میلیون دلار رساند. مجموع فروش داخلی و خارجی فیلم حالا به ۹۷.۳ میلیون دلار رسیده است.

زمانی برای عاشقی

در رتبه سوم، فیلم Isn’t It Romantic، جدیدترین محصول Warner Bros که همین آخر هفته اکران خود را آغاز کرده است، قرار دارد. این فیلم که در لیست ستارگان خود «ربل ویلیامز» (Rebel Wilson) را دارد و برای اکران در روز ولنتاین برنامه‌ریزی شده بود، ۱۴.۲ میلیون دلار را در افتتاحیه خود به‌دست آورد. انتظار می‌رود فروش این فیلم در مجموع تعطیلات ۴ روزه (با احتساب دوشنبه تعطیل ناشی از روز ریاست جمهوری) به ۱۶.۵ میلیون دلار برسد. پیش‌بینی می‌شود که این فیلم در مجموع اکران شش روزه خود، ۲۲ الی ۲۳ میلیون دلار فروش کند.

گزارش باکس آفیس: فیلم Alita: Battle Angle

فیلم از سایت CinemaScore نمره B را دریافت کرده است. همچنین ۸۰ درصد تماشاگران بالای ۲۵ سال سن داشته‌اند. میانگین نمرات فیلم Isn’t It Romantic از دو سایت مرجع متاکریتیک و روتن‌تومیتوز به ترتیب ۶۰ و ۶۹ بوده و از کاربران سایت IMDb، امتیاز ۶.۴ را دریافت کرده است.

این فیلم داستان شخصی به‌نام «ناتالی» را روایت می‌کند. او که یک معمار در شهر نیویورک است، به‌شدت مصمم است در رشته خود پیشرفت کند؛ با این وجود، حالا کارش بیشتر رساندن قهوه و پیراشکی است تا طراحی آسمان خراش! داستان از جایی آغاز می‌شود که با وارد شدن ضربه‌ایی به سرش، ناتالی خود را در دنیایی دیگر می‌بیند. در لیست بازیگران این فیلم کمدی-عاشقانه، علاوه بر ربل ویلیامز، «لیام همسورث» (Liam Hemsworth) و «پریانکا چوپرا» (Priynka Chopra) هم دیده می‌شوند.

در رتبه چهارم، این هفته فیلم What Men Want  از کمپانی پارامونت قرار دارد. این فیلم این آخر هفته با ۴۰ درصد افت، ۱۰.۹ میلیون دلار فروش کرد. انتظار می‌رود با احتساب روز چهارم تعطیلات، What Men Want به فروش ۱۲.۵ میلیون دلار برسد که البته نتیجه آن، افزایش مجموع فروش داخلی فیلم، تا سقف ۳۸ میلیون دلار خواهد بود. این فیلم از ۶بازار جهانی خود تا کنون ۳۸.۶ میلیون دلار به‌دست آورده است.

حلقه ترسناکِ تکرار روز کشته شدن

در جایگاه پنجم جدول فروش، فیلم تازه اکران شده Happy Death Day 2U قرار دارد که توسط کمپانی یونیورسال منتشر شده است.فیلم Happy Death Day 2U از اواسط هفته اکران خود را شروع کرده و حالا به فروش داخلی ۱۳.۵ میلیون دلار رسیده است. این فیلم که افتتاحیه را با ۹.۸ میلیون دلار آغاز کرده است، انتظار می‌رود با احتساب روز چهارم، به مجموع ۱۱ میلیون دلار در تعطیلات چهار روزه برسد. این فیلم از اواسط هفته اکران خود را شروع کرده و حالا به فروش داخلی ۱۳.۵ میلیون دلار رسیده است. شایان توجه است که این فیلم، با توجه به موارد مختلفی از جمله تعداد بازدیدها از صفحه آن در سایت IMDb، انتظار فروش بیشتری را می‌کشید اما آنطور که به نظر می‌رسید موفق نبوده و البته باید توجه کرد بودجه فیلم فقط ۹ میلیون دلار است!

گزارش باکس آفیس: فیلم Alita: Battle Angle

Happy Death Day 2U همچنین فروش خارجی خود را این آخر هفته با ۱۱.۸ میلیون دلار در ۴۱ بازار جشن گرفت. بیشترین فروش با ۲.۲ میلیون دلار  در اختیار کره‌ جنوبی است و در ادامه به ترتیب فرانسه (۱میلیون دلار)، آلمان (۱ میلیون دلار)، بریتانیا و ایرلند ( ۹۰۰ هزار دلار)، اندونزی (۹۰۰ هزار دلار) و اسپانیا (۵۰۰ هزار دلار) بیشترین سهم‎ها را داشته‌اند. فیلم Happy Death Day 2U روز ۲۸ فوریه در روسیه و ۱۲ جولای در ژاپن اکران خواهد شد.

این فیلم از سایت CinemaScore نمره B را دریافت کرده است. ۵۱ درصد بینندگان آن زن و ۴۱ درصد تماشاگران بالای ۲۵ سال سن داشته‌اند. ماجرای این فیلم ترسناک دوسال بعد از حوادث قسمت اول رخ می‌دهد. جایی که «تری گلبمن» بار دیگر دچار مشکل تکرار زمان می‌شود و این در حالی است که دوستانش نیز او را همراهی می‌کنند.

از اکران‌های محدود تا نکات قابل توجه جدول فروش!

از نکات قابل توجهبعد از فروش داخلی ۴۱۲.۵۶ میلیون دلاریِ Wonder Women، فیلم Aquaman این هفته به دومین فیلم پرفروش DC Universe در سینماهای آمریکا تبدیل شد. جدول فروش می‌توان به Glass از یونیورسال اشاره کرد که این هفته توانست به فروش داخلی ۱۰۰ میلیون دلار برسد. همچنین فیلم Aquaman با عبور از ۳۳۱ میلیون دلار فروش داخلی، از Batman v Superman: Down of Justice گذشت و بعد از فروش داخلی ۴۱۲.۵۶ میلیون دلاریِ Wonder Women، به دومین فیلم پرفروش DC Universe در سینماهای آمریکا تبدیل شد.

گزارش باکس آفیس: فیلم Alita: Battle Angle

در اکران‌های محدود، Fighting with My Family در چهار سالن اکران شد و به فروش بسیار عالی ۱۳۱.۶۲۵ دلار دست یافت. این فیلم هفته آینده انتشار جهانی خود را شروع می‌کند. فیلم War and Peace نیز در تنها سالن خود  ۲۲ هزار دلار فروخت. فیلم CatVideoFest 2019 هم که در سالن موزیک باکس شیکاگو اکران شده بود بعد از دو اکران، موفق به کسب بیش از ۱۱ هزار دلار شد.

در ادامه‌ی اکران‌های محدود، استدیو Sony فیلم کلاسیک Rubeb Brandt, Collector را در دو سالن اکران کرد و ۶.۳۹۴ دلار به‌دست آورد. در نهایت، Hotel Brandt the River نیز در تنها سالن خود ۵.۸۷۰ دلار کسب کرد.هفته آینده کمپانی یونیورسال انیمشن جدید دریم‌وورکس، How to Train Your Dragon: The Hidden World را در ۴۰۰۰ سالن به نمایش می‌گذارد.

هفته آینده کمپانی یونیورسال انیمشن جدید دریم‌وورکس، How to Train Your Dragon: The Hidden World را در ۴۰۰۰ سالن به نمایش می‌گذارد. این فیلم هم‌اکنون ۶ روز است که اکران جهانی خود را در ۴۹ بازار حارجی شروع کرده و تا کنون ۱۷۲ میلیون دلار به جیب زده است!

در ادامه جدول فروش این هفته را مشاهده می‌کنید:
ردیف عنوان فیلم آخرهفته مجموع بودجه
۱ Alita: Battle Angle ۲۷.۸ ۳۶.۵ ۱۷۰
۲ The Lego Movie 2 ۲۱.۲ ۶۲.۲
۳ Isn’t It Romantic ۱۴.۲ ۲۰.۴
۴ What Men Want ۱۰.۹ ۳۶.۱ ۲۰
۵ Happy Death Day 2U ۹.۸ ۱۳.۵ ۹
۶ Cold Pursuit ۶ ۲۱.۱
۷ The Upside ۵.۵ ۹۴.۴ ۳۷.۵
۸ Glass ۳.۸ ۱۰۴.۴ ۲۰
۹ The Prodigy ۳.۱ ۱۱ ۶
۱۰ Green Book ۲.۷ ۶۵.۷ ۲۳
دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: