بایوور: کار ما با سری Mass Effect تمام نشده است

توسط مهدی هفته خانک در ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ , ۱۷:۰۰

با وجود شکست بازی Mass Effect: Andromeda، بایوور اصرار دارد که پرونده این سری بسته نشده است. برای دریافت جزئیات خبر با دنیای بازی همراه باشید.

پس از عملکرد ضعیف بازی مس افکت اندرومدا در سال ۲۰۱۷، بسیاری از طرفداران در مورد آینده این سری نقش‌آفرینی فضایی بایوور نگران شدند. با توجه به اینکه Anthem بازی بعدی بایوور می‌باشد و پس‌ازآن نیز نسخه جدید Dragon Age تایید شده است، به نظر می‌رسد حتی اگر این استودیو بخواهد روی نسخه دیگری از سری مس افکت کار کند، زمان زیادی را باید در انتظار خبری از آن بگذرانیم. کیسی هادسون و مارک درا، روسای بایوور، توضیحاتی در این مورد ارائه داده‌اند.

در گفتگویی با Polygon در مورد سیر تکامل بایوور در چند سال اخیر، هادسون و درا در مورد سری مس افکت و آینده آن صحبت کردند. در یک کلام، آن دو تایید کردند که مس افکت هرگز دوباره اشتباهات اندرومدا را تکرار نخواهد کرد.

درا گفت:

کار ما به هیچ وجه با مس افکت تمام نشده است. هنوز داستان‌های زیادی وجود دارند که ما می‌توانیم روایت کنیم. می‌توانیم برخی جنبه‌های داستانی اندرومدا را گسترش دهیم، و یا اینکه به داستان سه‌گانه اصلی بازگردیم. مسئله این است که ما به‌محض اینکه بتوانیم به سراغ مس افکت باز خواهیم گشت.

هادسون نیز، که درواقع مدیرکل بایوور است، نظر مشابه‌ای در مورد مس افکت داشت، وی اذعان داشت:

به نظر من[ این سری] کاملا زنده است. من به ایده‌هایی که برای بازی های بعدی در سر دارم می‌پردازم و این ایده‌ها عالی هستند. ما به‌محض اینکه بتوانیم دوباره به مس افکت باز خواهیم گشت.

هادسون در انتها گفت که تنها مانع بین ما و یک بازی جدید از سری مس افکت، وضعیت دیگر بازی‌های این استودیو است. Anthem در کمتر از ۱۰ روز دیگر منتشر خواهد شد، و بایوور پشتیبانی فعال و طولانی‌مدتی از این ip جدید خواهد داشت. شما می‌توانید تریلر زمان عرضه Anthem را تماشا کنید و یا پیش‌نمایش دنیای بازی از این عنوان مطالعه کنید. حتی پس از Anthem، تمرکز این استودیو بر روی نسخه بعدی Dragon Age خواهد بود که در TGA 2018 ساخت آن تایید شد. پس با توجه به برنامه کاری فشرده این استودیو، ساخت و توسعه مس افکت بعدی در آینده‌ای نزدیک، احتمال کمی دارد.

به‌هرحال همین‌که صحبت از برنامه بایوور برای آینده مس افکت می‌شود، دلگرم‌کننده است. مس افکت جزو بهترین فرانچایزهای نقش‌آفرینی است و همین‌که می‌دانیم بالاخره یک روزی بازی جدیدی از این سری منتشر خواهد شد، بسیار هیجان‌انگیز است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: