استودیو Naughty Dog

شان لیدن درمورد عدم حضور شرکت سونی در نمایشگاه ۲۰۱۹ E3 توضیح داد

توسط سارا بیگی در ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ , ۱۹:۱۵

طبق آخرین اخبار بازی «شان لیدن» Shawn Layden در مصاحبه‌ای اظهار کرد اگرچه سونی در نمایشگاه E3 2019 شرکت نمی‌کند اما این به معنی عدم حضورش در نمایشگاه E3 در سال بعد نیست؛ برای اطلاع از جزئیات خبر با دنیای بازی همراه شوید.

دیروز اخباری پیرامون صحبت‌های شان لیدن در رابطه با عدم حضور شرکت سونی در نمایشگاه E3 2019 منتشر شد. او درباره‌ی علت‌های این تصمیم سخن گفت و یکی از دلایل اصلی‌اش را آماده نبودن شرکت سونی برای ارائه‌ی بازی جدید تا خرداد ماه اعلام کرد؛ با توجه به این واقعیت که نمایشگاه E3 ارتباط خود با ناشران را کمرنگ کرده و از اهداف خود فاصله گرفته است.

در یک مصاحبه‌ی جدید که امروز توسط مجله گیم اینفورمر صورت گرفت، لیدن اظهار داشت که در مراسم E3 2019 شرکت نمی‌کند اما این به معنی عدم حضورش در مراسم سال آینده نیست. بسیاری از صحبت‌های لیدن همان نقطه نظراتی بود که در مصاحبه‌ی قبلی اش ذکر کرد. او گفت که لازم است ESA ( انجمن نرم افزارهای سرگرمی ) فعالیت‌های E3 را تغییر دهد و مدیریت کند تا بتواند شاهد رشد آن در آینده باشد. وی در ادامه توضیح می‌دهد E3 هم اکنون تبدیل به ترکیبی از نمایشگاه تجاری و گردهمایی طرفداران شده است که در حال حاضر مرز مشخصی بین این دو نیست. لیدن اینطور فکر می‌کند که این وضعیت در طولانی مدت سودی برای E3 نخواهد داشت. او گفت:

نمایشگاه شما می‌تواند دو رویکرد داشته باشد، یا مشتری محور باشد مثل نمایشگاه «توکیو گیم شو» Tokyo Game Show و «گیمزکام» Gamescom، یا مانند نمایشگاه CES (عمده‌ی کار این نمایشگاه عرضه نو آوری‌ها در زمینه تکنولوژی است.) و «موتور شو» Motor show و E3 تجاری باشد.

لیدن در ادامه پیشنهاد می‌دهد که بهتر است نمایشگاه E3 یک نمایشگاه مشتری محور با تشکیل گردهمایی‌هایی برای طرفداران باشد که بتواند با کیفیتی همانند گردهمایی‌های PAX East و PAX West برگزار شود. او گفت:

چطور می‌توان E3 را به جایی پرشور، تازه و با ارتباطات بیشتر تبدیل کرد؟ کافی است به گروه کنفرانس سالانه «کامیک کان» Comic Con و شور و اشتیاقی که از آن بلند می‌شود نگاه کنید، یا گردهمایی‌های PAX East و PAX West را در کنار آن همه انرژی و تازگی که به نمایش می‌گذارد ببینید.

شان لیدن همچنین گفت که ESA هم برای اعمال این تغییرات تمایل دارد ولی فقط نمی‌داند که در حال حاضر چه کاری انجام دهد. لیدن بخاطر موفقیت‌های قبلی PSX ( ثبت تجربه‌ی بازی پلی استیشن یا digital video recorder) باور دارد که اساسا این موفقیت مدرکی است برای اینکه این شیوه‌ی برگزاری نمایشگاه قابل اطمینان است. در نهایت اضافه کرد:

عدم حضور شرکت سونی در E3 2019 به این معنی نیست که در E3 2020 حضور پیدا نخواهد کرد.

به هرحال هنوز هم معلوم نیست که اگر E3 شکل و فرم نمایش خود را آنگونه که شان لیدن پیشنهاد داد، تغییر ندهد آیا شرکت سونی در سال بعد در نمایشگاه E3 2020 شرکت خواهد کرد یا نه. حقیقتی که لیدن به آن اذعان داشت این بود که چون واقعا حرفی برای گفتن در آن زمان ندارند پس حضور پیدا نمی‌کنند.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: