استودیو Starbreeze بخاطر مشکلات مالی حق انتشار بازی System Shock 3 را واگذار کرد

توسط سجاد عرفانی در ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ , ۰۸:۴۵

استودیو «استار بریز» (Starbreeze)، ناشر بازی‌هایی همچون Payday 2 و Overkill’s The Walking Dead، بخاطر مشکلات مالی پیش آمده، حق انتشار بازی System Shock 3 را به استودیو OtherSide Entertainment واگذار کرد. برای اطلاع از آخرین اخبار بازی همراه دنیای بازی شوید.

استودیو استار بریز چند ماه اخیر با مشکلات مالی شدیدی دست و پنجه نرم می‌کند. از دلایل این مشکلات می‌توان به فروش بد بازی Overkill’s The Walking Dead و جدا شدن مدیر اجرایی آن‌ها اشاره کرد. همچنین مدتی پیش یکی از اعضای این استودیو قصد داشت تا سهام و اطلاعات محرمانه شرکت را به صورت غیرقانونی و مخفیانه به فروش بگذارد که با وارد شدن پلیس به این ماجرا این شخص دستگیر شد. همه‌ی این‌ها نشان دهنده‌ی این است که این استودیو در وضعیت خوبی قرار ندارد. حال نیز این استودیو به تازگی اعلام کرده است حقوق بازی System Shock 3 را به سازنده قبلی این عنوان یعنی استودیو OtherSide Entertainment فروخته است.

استودیو استاربریز ابتدا در اسفند ماه سال ۹۵ سعی کرد تا با استودیو OtherSide Entertainment برای ساخت و سرمایه‌گزاری برای بازی System Shock 3 همکاری کند. سپس با همکاری Warren Spector، شعبه‌ای در تگزاس تاسیس شد تا بر روی ساخت بازی تمرکز داشته باشد. در همین حین، استودیو استار بریز اعلام کرد که آن‌ها قصد دارند تا ۱۲ میلیون دلار بر روی این عنوان سرمایه گزاری کنند و مدیر اجرایی آن‌ها عنوان کرد که این استودیو از طرفداران پر و پاقرص سری System Shock هستند و علاقه‌ی زیادی دارند تا در ساخت این عنوان نقشی داشته باشند.

متاسفانه با تمام این گفته‌ها این استودیو مجبور شد تا طی مشکلات پیش آمده، حق انتشار یکی از بهترین عنوان‌های خود را واگذار کند. ناگفته نماند که این استودیو با فروش بازی System Shcok 3 به ناشر قبلی آن، سود زیادی از این معامله می‌برد؛ به گونه‌ای که تمامی ضرر‌های چند ماهه‌ی این استودیو به طور کامل جبران خواهد شد.

Mikael Nermark، مدیر اجرایی این شرکت اعلام کرد که آن‌ها قصد دارند تا کمپانی خود را احیا کنند. او همچنین گفت:

این بهترین راه بحل برای ما است. متاسفانه قادر نیستیم تا این پروژه را تکمیل کنیم. بازی System Shock 3 یکی از شگفت آورترین بازی‌های این نسل است که حال با کمک یکی از بزرگترین سازنده‌های صنعت گیم یعنی Warren Spector در حال ساخت است و من مشتاق هستم تا شاهد عرضه‌ی این بازی باشم.

لازم به ذکر است در رابطه با تاریخ دقیق انتشار این بازی هنوز اطلاعاتی در اختیار نداریم و همچنین مشخص نیست این بازی برای چه پلتفرم‌هایی عرضه خواهد شد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: