رئیس سونی ادعاهای مبتنی بر اینکه این شرکت از بازی میان‌پلتفرمی جلوگیری می‌کند را رد کرد

توسط مهدی هفته خانک در ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ , ۱۴:۰۰

سونی ادعا می‌کند که قابلیت بازی میان‌پلتفرمی (cross-platform) برای هر سازنده‌ای که بخواهد در دسترس است. برای دریافت جزئیات خبر با دنیای بازی همراه باشید.

بارها شاهد این بوده‌ایم که بسیاری از بازی‌سازان اعلام کرده‌اند که سونی اجازه بازی میان‌پلتفرمی را به بازی آن‌ها بر روی پلی‌استیشن ۴ نمی‌دهد. درحالی‌که دو بازی Rocket League و Fortnite هر دو به این قابلیت دسترسی دارند، اعلامیه‌های رسمی سونی بیان می‌دارد که آن‌ها فقط به بازی‌های مشخصی اجازه دسترسی به این قابلیت را می‌دهند.

بااین‌حال شاون لیدن رئیس پلی‌استیشن در مصاحبه‌ای، چنین ادعایی را رد کرد و اذعان داشت که سونی سلیقه‌ای عمل نمی‌کند و هر توسعه‌دهنده‌ای که به دنبال دسترسی به این قابلیت است، تنها کافی است تا هماهنگی‌های لازم را با مدیر حساب پلی‌استیشن خود انجام دهد.

فورتنایت هم‌اکنون به این قابلیت دسترسی دارد و با مسئولیت‌پذیری کامل، عملکرد خوبی هم از خود نشان داده است. همچنین این قابلیت به‌زودی در دسترس Rocket League نیز قرار خواهد گرفت. مردم می‌پرسند:« چرا سونی اجازه دسترسی بازی‌های بیشتری به این قابلیت را نمی‌دهد؟» ما در این زمینه کاملا آماده همکاری هستیم. تنها کاری که ناشران و توسعه‌دهندگان علاقه‌مند لازم است انجام دهند، این است که درخواست خود را با مدیر حساب پلی‌استیشن خود مطرح کنند؛ در ضمن آنها با توجه به تجاربی که از همکاری ما با Epic Games به‌دست آوردند، قدم‌به‌قدم به شما کمک خواهند کرد تا این قابلیت را بر روی بازی خود راه‌اندازی کنید. من فکر نمی‌کنم مشکل خاصی در این زمینه وجود داشته باشد، و ازآن‌جایی فورتنایت به خوبی موفق به انجام این کار شد، بقیه بازی‌ها هم باید بتوانند از این قابلیت استفاده کنند.

کاملا مشخص است که در این میان یک نفر با شرایط موجود آشنا نیست. اعلامیه رسمی سونی بیان کرده بود که آنها فقط به تعداد مشخصی از بازی‌ها اجازه دسترسی به قابلیت بازی میان‌پلتفرمی را می‌دهند. به‌هرحال یا اخیرا سیاست‌های سونی (با توجه به موفقیت فورتنایت) در این زمینه دچار تغییرات مهمی شده، و یا اینکه آقای لیدن خود به‌طور کامل از نحوه ارائه این قابلیت توسط سونی آگاهی ندارد. مشکل هر چیزی که هست، امیدواریم به‌زودی برطرف شود تا شاهد این باشیم که عناوین بیشتری به قابلیت بازی میان‌پلتفرمی دسترسی پیدا می‌کنند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: