گزارش باکس آفیس

گزارش باکس آفیس: از افتتاحیه ناامیدکننده‌ی The LEGO Movie 2 تا آغاز راضی‌کننده‌ی Cold Pursuit

توسط متین اشراقی در ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ , ۲۱:۳۱

آخرین گزارش منتشر شده از وضعیت فروش فیلم‌ها در دومین هفته ماه فوریه حاکی از برآورده نشدن انتظارات از فروش فیلم‌ The LEGO MOVIE 2 است. همچنین در این هفته سه فیلم دیگر هم شروع به اکران کردند. در ادامه با گزارش باکس آفیس دنیای بازی همراه باشید.

لگوهایی که پرواز نکردند!

در رتبه اول مطابق انتظارات هفته‌ی پیش، The LEGO Movie 2: The Second Part قرار دارد. این فیلم با فروش ۳۴.۴ میلیون دلار در افتتاحیه، حدوداً ۲۰ میلیون دلار کمتر از چیزی که پیش‌بینی شده بود فروخت. جدیدترین محصول کمپانی Warner Bros  حالا از لحاظ مقدار فروش افتتاحیه در مجموعه فیلم‌های LEGO، بعد از فروش ۶۹ میلیون دلاری قسمت اول در سال ۲۰۱۴ و فروش ۵۳ میلیون دلاری The LEGO Batman Movie در سال ۲۰۱۷، در رتبه سوم قرار دارد. قابل ذکر است که در رتبه چهارم The LEGO Ninjago Movie با فروش ۲۰ میلیون دلاریِ افتتاحیه، در همان سال ۲۰۱۷ رکورد ضعیف‌ترین افتتاحیه‌ی مجموعه را به نام خود ثبت کرد. این روند رو به کاهش، احتمالاً به این دلیل است که استدیو قبل از اکران دنباله‌های اصلی، به سراغ تعداد زیادی از نسخه‌های فرعی این مجموعه رفته است.

گزارش باکس آفیس

تمامی نسخه‌های این مجموعه (به استثنا Ninjago) با جلب نظر مخاطبان، از منقدان هم نمرات بالایی دریافت کرده‌اند. انیمیشن The LEGO MOVIE 2 با دریافت امتیاز  A- از سایت CinemaScore، مشابه امتیاز LEGO Batman، بیشتر در جلب توجه مردان موفق بوده است به طوری که ۵۷ درصد تماشاگران آن مرد بوده‌اند. این حجم از تماشاگران مرد، باعث بیشترین اختلاف درصدی در میان چهار فیلم این مجموعه شده است.

The LEGO MOVIE 2 امروز در اولین آخر هفته خود از ۶۳ بازار جهانی، به ۱۸.۱ میلیون دلار فروش دست یافت که این مقدار برای قسمت اول ۱۸.۴ میلیون دلار، با حدود ۳۰ سالن کم‌تر بوده است. بیش‌ترین فروش جهانی این فیلم ا ۵.۳ میلیون دلار، مربوط به بریتانیا است. در رتبه‌های بعدی به ترتیب روسیه (۱.۷ میلیون دلار)، لهستان (۱.۳ میلیون دلار)، آلمان (۱.۱ میلیون دلار)، اسپانیا (۸۳۰ هزار دلار)، برزیل (۷۰۷ هزار دلار)، هلند (۶۲۲ هزار دلار) و نهایتاً کره جنوبی با (۵۰۰ هزار دلار) قرار دارند. این فیلم در روزهای ۱۴، ۲۰ و ۲۱ فوریه به ترتیب در مکزیک، فرانسه و ایتالیا و هم‌چنین در ۲۱ مارس در استرالیا نمایش خود را آغاز می‌کند.

داستان The LEGO MOVIE 2 چند سال پس از قسمت اول جریان دارد، زمانی که بعد از پنج سال زندگی در خوشی و آرامش، لگو‌ها با تهدید بزرگی روبه‌رو می‌شوند. در فهرست گویندگان این فیلم اسامی ستارگانی هم‌چون «کریس پرت» (Chris Pratt)، «آلیسون بری» (Alison Brie)، «مارگو رابی» (Margot Robbie) و «جیسون موموآ» (Jason Momoa) دیده می‌شود. نمره این فیلم در دو مرجع Metacritic و Rotten Tomatoes به ترتیب امتیازات ۶۵ و ۹۲ را به ثبت رسانده است.

تازه وارد‌ها عالی نه، اما خوب فروختند!

استدیو پارامونت با انتشار فیلم کمدی بزرگسال What Women Want توانسته رتبه دوم جدول را در اولین هفته انتشار خود تصاحب کند. این فیلم با حضور در ۲۹۱۲ سالن سینمایی، مطابق انتظارات، افتتاحیه را با ۱۹ میلیون دلار یه پایان برد.

گزارش باکس آفیس

فیلم What Women Want با دریافت نقدهای بسیار منفی، در جلب نظر منتقدان و تماشاگران بسیار ناامیدکننده عمل کرده است. این فیلم از دو مرجع Metacritic و Rotten Tomatoes به ترتیب امتیازات ۵۱ و ۴۷ و از مخاطبان سایت IMDb نمره بسیار ضعیف ۳.۶ را دریافت کرده است. انتظار می‌رود این فیلم در مجموع ۵۳ میلیون دلار کسب کند که به نسبت بودجه ۲۰ میلیون دلاری‌اش رقم قابل قبولی به حساب می‌آید.

فیلم What Women Want داستان زنی را روایت می‌کند که برای پیش‌رفت در زمینه کاری ‌اش، مجبور است تحت تسلط مردان باشد با این وجود، اوضاع زمانی تغییر می‌کند که او قدرت درک و فهمیدن تفکرات مردان را به دست می‌آورد!

در رتبه سوم فیلم تازه اکران شده Cold Pursuit قرار دارد که با ثبت رقم فروش افتتاحیه‌ی ۱۰.۸ میلیون دلار در ۲۶۳۰ سالن نمایش، کمی بیشتر از سطح انتظارات ظاهر شده است. ۵۸ درصد تماشاگران این فیلم مرد بوده‌ و ۷۹درصد آنها بالای ۲۵سال سن داشته‌اند. در هفته‌های پیش رو، انتظار می‌رود که فروش داخلی این فیلم به ۳۰ میلیون دلار برسد.

گزارش باکس آفیس

این فیلم از CinemaScore نمره متوسط B- را دریافت کرده و در دو مرجع Metacritic و Rotten Tomatoes به ترتیب نمرات ۵۸ و ۷۵ را به ثبت رسانده است. این فیلم اکشن-هیجانی با بازی «لیام نیسون» (Liam Neeson) ماجرای یک راننده ماشین برف‌روب برا روایت می‌کند که به دنبال انتقام گرفتن از افرادی است که فرزندش را به طور مرموزی به قتل رسانده‌اند.

تداوم فروش قابل قبول The Upside

این هفته در رتبه چهارم جدول باکس آفیس، فیلم The Upside جا خوش کرده است. این فیلم که هم‌چنان فروش راضی‌کننده‌ی خود را ادامه می‌دهد، فقط ۱۷ درصد نسبت به هفته گذشته افت فروش داشته و در حدود ۷.۲ میلیون دلار به مجموع خود اضافه کرده‌است. فروش داخلی این فیلم این هفته به ۸۵.۸ میلیون دلار رسید و راه چندانی تا رسیدن به فروش داخلی ۱۰۰ میلیون دلاری ندارد. در بازارهای جهانی هم این هفته فیلم The Upside حدوداً ۸.۹ میلیون دلار به دست آورده بود تا فروش جهانی این فیلم به ۹۴.۷ میلیون دلار برسد.

فیلم جدید استدیو یونیورسال یعنی Glass هم پس از سه هفته صدرنشینی، این هفته بالاخره در رتبه پنجم قرار گرفته است. فیلم Glass این هفته در سینماهای آمریکا ۵.۸ میلیون دلار دیگر فروخت تا فروش داخلی آن به رقم ۹۸.۴ میلیون دلار برسد. در بازارهای جهانی هم این فیلم ۶.۶ میلیون دلار دیگر به دست آورد و مجموع فروش سراسری را به ۲۲۱ میلیون دلار رساند.

فرزند عجیب!

خارج از پنج فیلم برتر، در رتبه ششم فیلم تازه اکران شده The Prodigy قرار دارد. این فیلم که در ژانر وحشت به تولید رسیده، با اکران در ۲۵۳۰ سالن، در هفته‌ی افتتاحیه به فروش ۶ میلیون دلاری دست یافت. اگرچه این فروش کم‌تر از مقدار ۷ الی ۹ میلیون دلاری‌ای است که استدیو سازنده پیش‌بینی می‌کرد، اما با توجه به بودجه ۶ میلیون دلاریِ فیلم، همین مقدار فروش نیز راضی‌کننده به‌نظر می‌رسد. این فیلم در جلب توجه مخاطبین موفق نبوده و با توجه به نظرات منفی تماشگران بعید است که برای مدت زیادی در جمه ده فیلم برتر جدول فروش باقی بماند. طبق آمار سایت CinemaScore، حدود ۵۴ درصد تماشاگران این فیلم مرد و ۶۱ درصد بیش‌تر از ۲۵سال سن داشته‌اند.

گزارش باکس آفیس

این فیلم که از سایت CinemaScore نمره C+ را دریافت کرده، ماجرای مادری را روایت می‌کند که نگران رفتارهای عجیب پسر کوچکش است و تصور می‌کند که فرزندش تحت تسلط یک موجود ماورائی قرار دارد. فیلم از دو مرجع Metacritic و Rotten Tomatoes به ترتیب امتیازات ۴۵ و ۴۷ را دریافت کرده است.

در ادامه جدول فروش، در رتبه هفتم اما فیلم اسکاری Green Book، این هفته با اضافه کردن ۳.۵۶ میلیون دلار به فروش داخلی خود، به مجموع فروش ۶۱.۵ میلیون دلار دست پیدا کرد؛ این در حالی است که فیلم با فروش ۱۱.۴ میلیون دلار در بازارهای جهانی   فروش کلی‌اش را به ۱۰۶ میلیون دلار رسانده است.

در اکران‌های محدود، فیلم Everybody Knows اثر اصغر فرهادی با نمایش در چهار سالن سینمایی در نیویورک و لس‌آنجلس به فروش ۷۵ هزاردلاری دست یافت. استدیو Magnolia هم با اکران فیلم‌های کوتاه نامزد شده در اسکار ۲۰۱۹، در ۲۶۵ سالن ۹۱۲ هزار دلا به‌دست آورد. علاوه بر این‌ها، فیلم Lords of Chaos نیز با اکران در ۴ سالن ۲۸ هزار دلار فروخت. To Dust هم در تنها سالنی که در اختیار داشت ۸۴۰۰ دلار کسب کرد.

در هفته آینده یونیورسال فیلم ترسناک Happy Death Day 2U را در ۳ هزار سالن سینمایی اکران می‌کند و همچنین Warnwer Bros نیز فیلم Isnt It Romantic را با بازی «ربل ویلسون» (Rebel Wilson) در بیش از ۳۳۰۰ سالن به اکران خواهد رساند.

در ادامه جدول فروش هفته را مشاهده می‌کنید:
ردیف عنوان فیلم  آخر هفته مجموع بودجه
۱ The LEGO Movie 2 ۳۴.۴ ۳۴.۴
۲ What Women Want ۱۹ ۱۹ ۲۰
۳ Cold Pursuit ۱۰.۸ ۱۰.۸
۴ The Upside ۷.۲۲ ۸۵.۸ ۳۷.۵
۵ Glass ۶.۴۲ ۹۸.۴۷ ۲۰
۶ The Prodigy ۶ ۶ ۶
۷ Green Book ۳.۵۶ ۶۱.۵ ۲۳
۸ Aquaman ۳.۳ ۳۲۸.۵
۹ Into the Spider-Verse ۳.۰۴ ۱۷۹.۸ ۹۰
۱۰ Miss Bala ۲.۷۲ ۱۱.۸ ۱۵

 

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: