عدم انتشار انحصاری بازی Cyberpunk 2077 روی Epic Games Store

توسط مهدی صبح در ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ , ۱۸:۱۵

استودیو CD Projekt Red تایید کرده است که بازی Cyberpunk 2077 عنوانی نخواهد بود که به‌طور انحصاری برای فروشگاه Epic Games منتشر شود. برای اطلاع از آخرین اخبار بازی همراه دنیای بازی باشید.

آیا از تصمیم Koch Media برای انحصاری کردن بازی Metro Exodus برای فروشگاه Epic Games ناراضی هستید؟ نگران نباشید، CD Projekt Red قصد ندارد برای عنوان مورد انتظارش یعنی Cyberpunk 2077 چنین اتفاقی بیافتد.

استودیو CD Projekt Red جایگاه بازی Cyberpunk 2077‌ را در شبکه های اجتماعی ارتقا داده و بخشی از این فعالیت‌ ها شامل نمایش تعدادی از فن‌آرت‌ها بوده است. یکی از طرفداران این عنوان نظرش را درباره حضور این بازی بر روی فروشگاه Epic Games عنوان کرده و درخواست کرد که این عنوان FPS به صورت انحصاری برای این فروشگاه قرار نگیرد.

https://twitter.com/CyberpunkGame/status/1093890765825236992

می‌توان نفس راحتی کشید و گفت که اکانت رسمی این بازی این موضوع را رد کرده است.

دلایل عدم انتشار روی فروشگاه Epic Games

این که توسعه‌ دهنده‌ای شخصا چیزی را تایید یا رد کند نشانه‌ی کاملا خوبی است. اما این موضوع کاملا واضح است که به چند دلیل این اتفاق نخواهد افتاد. برای اولین دلیل می‌توان به فروشنده آنلاین بازی‌ها با نام GOG (در گذشته Good Old Games) اشاره کرد که به طور کامل از اموال استودیو CD Projekt Red است. بنابراین، اصلا عاقلانه نیست که استودیویی که خود فروشگاه آنلاین صاحب نام دارد، عنوانی را روی فروشگاه دیگر عرضه کند. مانند این می‌ماند که بگوییم Half-Life 3 به‌طور انحصاری روی EA Origin و Battle.net قرار گیرد.

علاوه بر این، در سوابق این استودیو می‌توان گشتی زد و مشاهده کرد که دیگر بازی‌ها و عناوین استودیو CD Projekt Red بر روی چه پلتفرم هایی قرار دارند. برای مثال بازی The Witcher 3: Wild Hunt بر روی چندین فروشگاه آنلاین مانند GOG، Origin و Steam قرار دارد. اما هیچ عنوانی از این استودیو را نمی‌توان روی فروشگاه Epic Games مشاهده کرد.

با این حال چیزهای هیجان‌انگیز زیادی برای درباره بازی Cyberpunk 2077 وجود دارد. پس از این‌که مدیر نوآوری این بازی این استودیو را به مقصد Blizzard ترک کرد، استودیو CD Projekt Red تایید کرده است که برای ساخت این بازی، ۶۰٪ کارکنان بیش‌تری نسبت به بازی The Witcher 3: Wild Hunt استخدام کرده است.

هیچ تاریخ انتشاری برای بازی Cyberpunk 2077 تایید نشده است؛ اما می‌دانیم توسعه‌دهندگان این عنوان را برای PC، Xbox One و PS4 عرضه خواهند کرد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید