الکترونیک آرتز عنوان Jade Empire را ثبت تجاری کرد

توسط مهدی هفته خانک در ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ , ۱۴:۰۰

Jade Empire بازی اکشن نقش‌آفرینی که تقریبا ۱۵ سال پیش توسط BioWare منتشر شد، حال به‌تازگی توسط EA به‌عنوان یک نشان تجاری ثبت شده است. برای دریافت جزئیات خبر با دنیای بازی همراه باشید.

EA بعد از تقریبا ۱۵ سال به سراغ عنوان Jade Empire رفته و آن را به‌عنوان نام تجاری ثبت کرده است. گمانه‌زنی‌ها در این مورد زیاد است، اما حداقل می‌توانیم امیدوار باشیم پروژه‌ای مرتبط با بازی Jade Empire توسط EA در دست توسعه باشد.

یک توضیح مختصر برای کسانی که با عنوان Jade Empire آشنایی ندارند. یک بازی که توسط خالق Mass Effect و Anthem، یعنی BioWare در سال ۲۰۰۵ برای ایکس باکس اورجینال منتشر شد. این اکشن نقش‌آفرینی در پیروی از عنوان موفق این استودیو یعنی Star Wars Knights of the Old Republic ساخته شده بود، از همین رو بیش‌تر مکانیک‌های گیم‌پلی مشابه بازی مذکور بود. Jade Empire همچنین با ترکیب حرکات سریع و اکشن، حرکات پویایی از کونگ‌فو را به نمایش می‌گذاشت. کمی بعد از انتشار Jade Empire ، در سال ۲۰۰۷ کمپانی EA استودیوی BioWare را خرید و این استودیو توسعه سری Mass Effect را آغاز کرد.

اینکه EA بعد از این همه سال قصد انجام چه‌کاری را با Jade Empire دارد هنوز مشخص نیست. البته می‌توان این حرکت EA را صرفا تلاش کمپانی برای حفظ مالکیت قانونی بر عناوین و حقوق خود دانست. همان‌طور که نینتندو همواره مالکیت عناوین قدیمی خود را تمدید می‌کند، درحالی‌که دیگر با بسیاری از آن‌ها کاری ندارد. از طرفی BioWare در حال آماده‌سازی بازی جدید خود Anthem برای انتشار در کمتر از یک ماه دیگر است؛ پس به نظر می‌رسد که سر تیم سازنده بازی شلوغ باشد.

به هر حال احتمال ساخت دنباله‌ای بر بازی Jade Empire همیشه وجود دارد، و یا بازسازی بازی برای انتشار مجدد آن. البته برخی بازی‌هایی که بر روی سرویس Backward Compatible ایکس‌باکس قرار گرفته‌اند هم کمی قبل‌تر مجددا مالکیت حقوقی آن‌ها توسط ناشرشان تمدید شده است. تا زمانی که تکلیف این عنوان قدیمی BioWare مشخص شود، می‌توانیم Anthem، دست‌پخت جدید این استودیو را تجربه کنیم.

صحبت از Anthem شد، می‌توانید با بررسی عملکرد عجیب این عنوان روی کنسول‌های میان نسلی با دنیای بازی همراه باشید، همچنین نقشه کامل این بازی مشخص شده است. از طرفی چند روز پیش بود که رسما خبر گلد شدن Anthem اعلام شد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: