درآمد PlayStation Network بیشتر از کل درآمدهای Xbox و Nintendo در سال ۲۰۱۸

توسط پوریا رحیمیان فرد در ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ , ۲۱:۳۰

اینطور که به نظر می‌رسد، سونی همچنان بر رقابت در فضای دیجیتال تسلط دارد و توانسته تنها از بخش PlayStation Network، درآمدی بیشتر از کل درآمدهای شرکت‌های مایکروسافت و نینتندو در بخش گیم بدست بیاورد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

با پایان سال ۲۰۱۸ و منتشر شدن گزارش‌های مالی سه شرکت بزرگ تولید کننده نرم افزار یعنی نینتندو، مایکروسافت و سونی در روز‌های جاری، بسیاری در حال مقایسه درآمد‌های این سه شرکت بزرگ با یکدیگر هستند. در حالی که هر کدام از این شرکت‌ها عملکرد قابل قبلوی داشته‌اند، اما سونی همچنان به شدت بر این بازار تسلط دارد. آمار‌های فروشی که در ادامه گفته شده این صحبت‌ها را تایید میکند.

طبق گفته‌های دنیل احمد، تحلیلگر این صنعت، درآمد سونی از بخش PlayStation Network، چیزی در حدود ۱۲.۵ میلیارد دلار بوده است. این درآمد، شامل حساب فروش دیجیتال، خرید محتوای اضافه و سایر هزینه‌های اشتراکی مختلف مانند PS Plus است. این مبلغ به خودی خود رقمی قابل توجه است که وقتی با سایر رقبا مقایسه می‌شود، بیشتر به چشم می‌آید. 

برای مثال، مجموع فروش دیجیتال سونی از این بخش، بیشتر از کل درآمد‌های نینتندو از فروش فیزیکی و دیجیتال در سال ۲۰۱۸ بوده است. فروش نسخه‌ی دیجیتالی بازی‌های سونی همچنین از کل درآمد مایکروسافت برای بخش بازی خود در سال ۲۰۱۸ نیز پیشی گرفته است! طبق گزارش منتشر شده در روز‌های اخیر، مشخص شده این مبلغ برای مایکروسافت چیزی در حدود ۱۱.۵ میلیارد دلار بوده است. پس سونی تنها با درآمد حاصل از فروش دیجیتالی خود، سود بیشتری به جیب زده که این مورد در نوع خود یک موفقیت بزرگ برای سونی محسوب‌ می‌شود!

ما به سودآوری‌های بزرگ سونی از طریق PS4 عادت کرده‎ایم، اما همچنان منتشر شدن بعضی از این آمار‌ها شوکه کننده است. در ادامه میتوان به در آمد ۲۰.۷ میلیارد دلاری سونی در سال ۲۰۱۸ از طریق فروش فیزیکی نیز اشاره کرد!

دوست داشته باشیم یا نه، آینده به سمت دیجیتالی شدن پیش خواهد رفت و سونی کار بزرگی را در این زمینه انجام داده که توانسته طی سال‌های اخیر، مخاطبانش را به خرید نسخه‌های دیجیتالی بیشتر، از طریق PlayStation Network ترغیب کند. اگر مایکروسافت و نینتندو نمی‌خواهند قافله را به رقیب دیرینه‌ خود ببازند، باید در جذاب‌تر کردن فروشگاه‌های دیجیتالی خود تلاش کنند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: