گزارش باکس آفیس

گزارش باکس آفیس: از تاثیر منفی Super Bowl تا آغاز ناامیدکننده‌ی Miss Bala

توسط متین اشراقی در ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ , ۲۱:۱۵

آخرین گزارش منتشر شده از وضعیت فروش فیلم‌ها در آخرین روزهای ژانویه و روزهای اولیه فوریه، از سومین صدرنشینی و ادامه‌ی روند فوق‌العاده Glass، آغاز ضعیف Miss Bala و رکود سینما در آخر هفتهی متنهی به فینال لیگ فوتبال آمریکایی (Super Bowl) خبر می‌دهد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

تاثیر دیوانه‌کننده Super Bowl

قبل از هر موضوعی باید به Super Bowl و میزان اهمیت آن اشاره کنم. Super Bowl یا همان فینال فوتبال آمریکایی یکی از مهمترین و پربیننده‌ترین رویداد‌های سالانه ورزشی در آمریکا است که تعداد بیننده‌های آن به بیش از صد میلیون نفر می‌رسد. پس طبیعی است که هر ساله، چنین رویداد گسترده‌ای در جدول فروش تاثیرگذار باشد. اما به طور شگفت‌انگیزی امسال فروش فیلم‌ها در آخر هفته متنهی به Super Bowl ضعیف بوده است.
دوازده فیلم پرفروش جدول درمجموع ۵۵.۴ میلیون فروخته‌اند که ضعیف‌ترین میزان فروش قبل از مسابقات بزرگ Super Bowl به‌شماره می‌آید. همچنین از منظر شروع ماه‌های میلادی نیز فوریه ضعیف‌ترین و بدترین اولین آخر هفته را از سپتامبر سال ۲۰۱۷ داشته است.

Glass همچنان پرفروش

جدیدترین محصول کمپانی یونیورسال یعنی Glass برای سومین هفته متوالی در صدرجدول پرفروش‌ترین فیلم‌های این هفته جا خوش کرد. این فیلم با فروش ۹.۵ میلیون دلار در این آخر هفته، مجموع فروش داخلی‌اش را به ۸۸.۶ میلیون دلار رساند. Glass در بازارهای خارجی هم ۱۲.۲ میلیون دلار فروخت تا میزان فروش خارجی و جهانی آن به ترتیب به ۱۱۰ و ۱۹۸.۹ میلیون دلار برسد.
The Upside نیز دیروز برای سومین هفته متوالی در رتبه دوم قرار گرفت. این فیلم هم‌چنان به فروش پرقدرت در آمریکا ادامه می‌دهد و با افت اندک ۲۶ درصدی، به ۸.۸۵ میلیون دلار فروش دست یافت و مجموع خود را دز چهارمین هفته اکران خود، به ۷۵.۵ میلیون دلار رساند.

گزارش باکس آفیس

شروع بی‌رمق تازه وارد

در رتبه سوم، فیلم تازه اکران شده Miss Bala قرار دارد که میزان فروش ۶.۶ میلیون دلاری آن با توجه به بودجه ۱۵ میلیونی و ۲۲۰۳ سالنی که در اختیار خود داشته شروع قابل قبولی به حساب نمی‌آید. این فیلم از سایت‌های مرجع، نقدهای بسیار منفی‌ای دریافت کرده است به طوری که میانگین نمرات آن در متاکریتیک و روتن‌تومیتوز به ترتیب ۴۱ و ۲۷ است. تماشاگران نیز در وب‌سایت IMDB به این فیلم میانگین نمره ۴.۹ را داده‌اند؛ با اینوجود، داستان در بخش آرا مردمی سایت روتن‌تومیتوز متفاوت است و نمره ۶۱ به‌عنوان میانگین نمرات مردمی این فیلم به ثبت رسیده که خبر از علاقه نسبی مردم به آن می‌دهد. در هفته افتتاحیه، ۵۴ درصد ببیندگان زن بوده‌ و ۶۶ درصد بینندگان بالای ۲۵ سال سن داشته‌اند. داستان فیلم، ماجرای یک دختر جوان را روایت می‌کند که با یک کارتل مخوف مواد مخدر وارد درگیری می‌شود تا دوست ربوده شده‌اش را آزاد کند.

فیلم Aquaman، محصول موفق استدیو Warner Bros. هم این هفته در رتبه چهارم جدول قرار گرفته است. جایی که با ۳۴ درصد افت فروش توانسته است ۴.۷۸ میلیون دلار به فروش داخلی خود اضافه کند و آن را به مقدار ۳۲۴.۵ میلیون دلار برساند. این فیلم در بازار جهانی هم این هفته ۴.۶ میلیون دلار فروخت تا به فروش جهانی ۱.۱۰۶ بیلیون دلار دست پیدا کند. گفتنی است که در جمعه آینده این فیلم در ژاپن هم شروع به اکران خواهد کرد.
در رتبه پنجم اثر تحسین شده‌ی Sony Animation یعنی فیلم Spider-Man: Into the Spider-Verse با فروش ۴.۴ میلیون دلاری قرار گرفته است.  مجموع فروش داخلی فیلم این هفته به ۱۷۵ میلیون دلار رسید و به‌عنوان پرفروش‌ترین اثر این استدیو در آمریکا شناخته شد. انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse در بازارهای خارجی هم ۱.۶ میلیون دلار فروش کرد تا مجموع فروش فیلم در خارج از آمریکا به ۱۷۲ میلیون دلار و فروش جهانی آن به ۳۴۷.۲ میلیون دلار برسد.

گزارش باکس آفیس

اسکاری که کتاب سبز را سبزترکرد

در رتبه ششم مانند هفته گذشته فیلم Green Book قرار دارد که فروش آن همچنان تحت تاثیر مراسم اسکار ۲۰۱۹ قرار دارد. این فیلم که دوازدهمین هفته اکران خود را پشت سر می‌گذارد، نسبت به هفته گذشته، تنها ۲۱ درصد افت داشته و ۴.۳ میلیون دلار فروش کرده است. مجموع فروش داخلی این فیلم این هفته به ۵۵.۸ میلیون رسید. Green Book در هفته گذشته، خارج از آمریکا نیز موفق عمل کرد و با فروش ۱۱.۸ میلیون دلاری‌اش، مجموع فروش خارجی خود را به ۲۵.۵ میلیون دلار رساند تا در بازارهای جهانی به ۸۱ میلیون دلار رسیده باشد.
در رتبه دهم اما They Shall Not Grow Old، مستند ساخته «پیتر جکسون» از جنگ‌ جهانی اول قرار گرفته است. این مستند که به دست Warner Bros. به اکران درآمده است، قبل از این آخرهفته و با سه نمایشی که در رویداد‌های مختلف داشته، حدوداً ۸.۳ میلیون دلار به‌دست آورده و به‌نوعی رکورد بزرگی را به‌ثبت رسانده است. این مستند این آخر هفته با ۷۳۵ سالن نمایش به فروش ۲.۴ میلیون دلاری رسید و مجموع فروش‌‌ خود را به ۱۰.۷ میلیون دلار رساند.

از اکران‌های محدود هفته تا اکران‌های هفته‌ی بعد

در اکران‌های محدود هم این هفته فیلم Ek Ladki Dekah Toh Asia Laga که توسط Fox International منتشر شده، از ۱۹۳ سالن خود ۶۰۰ هزار دلار به دست آورد. این رقم برای فیلم Arctic 56.4 هزار دلار از ۴ سالن بوده است. هم‌چنین فیلم Piercing از ۳۵ سالنی که در اختیار داشت، ۸.۵ هزار دلار به دست آورد و نهایتاً فیلم The Wild Pear Tree با حضور در یک سالن، ۵.۳ هزار دلار فروخت.

گزارش باکس آفیس

وضعیت فروش در هفته‌های آتی احتمالاً بهتر خواهد بود و یکی از دلایل آن، اکران گسترده The Lego Movie 2: The Second Part در ۴۱۰۰ سالن توسط Warner Bros است. همچنین در کنار فیلم کمدی بزرگسال What Men Want که توسط کمپانی Paramount منتشر می‌شود، هفته‌ی بعد دو فیلم Cold Pursuit و The Prodigy نیز اکران خواهند شد.

در ادامه جدول فروش هفته را مشاهده می‌کنید:

رتبه نام فیلم آخر هفته مجموع بودجه
۱ Glass ۹.۵ ۸۸.۶ ۲۰
۲ The Upside ۸.۸ ۷۵.۵ ۳۷.۵
۳ Miss Bala ۶.۷ ۶.۷ ۱۵
۴ Aquaman ۴.۷ ۳۲۳.۵
۵ Into The Spider-Verse ۴.۴ ۱۷۵.۲ ۹۰
۶ Green Book ۴.۳ ۵۵.۸ ۲۳
۷ The Kid Who Would be King ۴.۲ ۱۳.۱
۸ A Dog’s Way Home ۳.۵ ۳۵.۹ ۱۸
۹ Escape Room ۲.۹ ۵.۲ ۹
۱۰ They Shall Not Grow Old ۲.۴ ۱۰.۷

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: