پیش‌نمایش بازی Far Cry New Dawn

آخرالزمان و قصه عجیب آن
توسط مهدی صبح در ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ , ۲۲:۰۰

هنوز از انتشار بازی Far Cry 5 یک سال نگذشته که شرکت «یوبی‌سافت» (Ubisoft)‌ تاریخ انتشار بازی ‌«فارکرای: عصر جدید» (Far Cry New Dawn) را مشخص کرده است. به عنوان اولین دنباله در تاریخ این فرنچایز، بازی (Far Cry New Dawn) ترکیبی از گذشته و حال است. درحالی که بازی در Hope County معروف اتفاق می‌افتد، اما نقشه آن به دلیل انفجارهای هسته‌ای که در پایان عنوان Far Cry 5‌ شاهد بودیم، دست‌خوش تغییراتی شده است. برخلاف نسخه‌های بزرگ گذشته این سری، عنوان «فارکرای عصر جدید» (Far Cry New Dawn) چهل دلار قیمت دارد. اما براساس طرح‌ها و اطلاعاتی که راجع‌به گیم‌پلی داریم، انتظار عنوانی کامل داریم که نسبتا شبیه به یک بسته الحاقی مستقل چون Far Cry 3: Blood Dragon است. با ما در دنیای بازی با آخرین مقالات بازی و پیش‌نمایش بازی Far Cry New Dawn همراه باشید.

 

۱۷ سال بعد

داستان از آن‌جا شروع می‌شود که در یکی از پایان‌های احتمالی بازی Far Cry 5 شخصیت Joseph Seed (پدر) که رهبر فرقه نیز هست ما را به در Hope County همه چیز خوب پیش‌ می‌رود تا این‌که گروهی غارتگر که با نام (The Highwaymen) شناخته می‌شوند، به این شهر می‌آیند.پناهگاهی معرفی می‌کند که در آن‌جا شاهد پیش‌بینی او مربوط به روز رستاخیز هستیم. بمب‌های هسته‌ای Hope County را در هم می‌شکافند و این پایان داستان بود؛ حداقل پایانی بود که ما برای بازی تصور می‌کردیم. حال ۱۷ سال از آن پایان دراماتیک می‌گذرد و Hope County پس از مدت‌ها در حال بازیابی و گرفتن جانی دوباره است. بازماندگان نیز در کنار احیا و بازگشت حیات‌وحش و حیوانات، زندگی را در این نقشه‌ی تغییریافته از نو ‌‌می‌سازند. ما به عنوان شخصیتی بی‌نام به Hope County می‌آییم و به امید بازسازی این شهرستان در جریان ماجراهای آن قرار می‌گیریم. در این منطقه همه چیز خوب پیش‌ می‌رود تا این‌که گروهی غارتگر که با نام (The Highwaymen) شناخته می‌شوند، به این شهر می‌آیند. رهبری این گروه که مدعی مالکیت شهر است در دست دو خواهر دوقلو با‌ نام‌های Mickey و Lou قرار دارد. این دو قصد دارند تا هر چیز با ارزش در Hope County را تصاحب کنند. حتی آن‌ها رهبری گروه را با به قتل رساندن پدرشان به‌دست می‌آورند. پدر آنها رهبر سابق گروه بوده که تصمیماتش باعث گمراهی گروه می‌شود و نارضایتی‌هایی را ایجاد می‌کند.

مبارزان گروه مقاومت در بخش Prosperity پایگاهی ایجاد کردند. جایی که درکنار مبارزان دیگر Hope County برای مقابله با گروه (The Highwaymen) آماده می‌شویم.

Hope County و فراتر از آن

محیط تغییر یافته و حیوانات جهش یافته‌ای که نتیجه جنگ هسته‌ای بودند.

همان‌طور که می‌دانید جریان بازی پس از نابودی منطقه توسط سلاح‌های هسته‌ای ادامه پیدا می‌کند؛ بنابراین Hope County به میزان قابل توجهی ساخت‌وسازهای کم‌تر و گیم‌پلی در مرزهای آن سخت‌تر از چیزی است که به خاطر دارید. طی بازی با حیوانات جهش‌یافته، ساختمان‌های تخریب‌شده و بیابان‌هایی که پدیده Super Bloom (رویش گل و گیاه در منطقه‌ای بیابانی) در آن‌ها رخ داده روبه‌رو می‌شویم. شرکت «یوبی‌سافت» (Ubisoft) طی مصاحبه‌ای که با GameSpot انجام داده، اظهار داشته که در مورد تغییرات پس از انفجارات هسته‌ای با عده‌ای از متخصصان در این زمینه صحبت کرده و اطلاعات لازم را کسب کرده است. به همین دلیل بعضی از مناطق که در «فارکرای عصر جدید» (Far Cry New Dawn) با آن روبه‌رو می‌شویم به شکل بیابان هستند. نتیجه‌ای که می‌توان پس از گذشت چندین سال از یک جنگ هسته‌ای انتظار آن را داشت. از دیگر تغییرات بازی نسبت به عنوان گذشته یعنی Far Cry 5 می‌توان به تنوع رنگ‌ها در نقاط مختلف بازی اشاره کرد.

با این‌که داستان اصلی در Hope County اتفاق می‌افتد اما در مسافرت‌ها و ماموریت‌های خارج از این منطقه نیز شرکت خواهید کرد. این ماموریت‌ها شما را به وسیله‌ی هلی‌کوپتر به خارج از ایالت «مونتانا» (Montana) منتقل می‌کنند. در این ماموریت‌ها شما به ایالات دیگر مانند «آریزونا» (Arizona)، «کالیفرنیا» (California) و «لوییزیانا» (Louisiana) سفر خواهید کرد. این مناطق از بخش‌های جدیدی هستند که به بازی Far Cry New Dawn اضافه شده‌اند. جالب‌ترین محیطی که تا به حال در بازی مشاهده کردیم باتلاق «لوییزیانا» (Louisiana) در پشت‌زمینه پارکی متروکه است.

بازگشت مزدوران به بازی

سیستم دقیق مزدوران و Fang for hire که مشخصات و قابلیت آن ها را شاهد هستیم.

دقیقا همانند نسخه‌ی پیشین این سری یعنی Far Cry 5 در بخش آنلاین می‌توانید با بازیکن‌های دیگر به تجربه بازی بپردازید.همانند سری‌های گذشته بازی، لازم نیست که به تنهایی مبارزه کنید. قابلیت استخدام مزدوران و سیستم بازی چندنفره Co-op به بازی برمی‌گردد. مزدورانی که استخدام می‌کنید و در مبارزه‌ها به شما کمک می‌کنند، توسط هوش مصنوعی کامپیوتر هدایت می‌شوند. اما دقیقا همانند نسخه‌ی پیشین این سری یعنی Far Cry 5 در بخش آنلاین می‌توانید با بازیکن‌های دیگر به تجربه بازی بپردازید. طی بخش‌های مختلفی که از بازی مشاهده کردیم نگاهی هر چند کوتاه به تعدادی از مزدوران درون بازی داشتیم. می‌توان از حالا گفت که طرفداران عاشق یکی از این مزدوران خواهند شد. مادربزرگی با نام Nana که در تیراندازی ماهر است و دشمن‌ها را از فاصله نسبتا دور از پای در می‌آورد. به‌شخص، پیشنهاد می‌کنم با Nana شوخی نکنید.

Nana‌ تنها یکی از مزدوران بازی نیست، یکی دیگر از این مزدوران Carmina نام دارد. دختر ۱۷ ساله‌ی Nick Rye و Kim Rye. در بخش Fangs for hire دو حیوان دیگر به این لیست اضافه شده‌اند که می‌توان همانند مزدوران از آن‌ها برای مقابله با دشمنان استفاده کرد. گرازی وحشی نیز با نام Horatio وجود دارد که می‌تواند با یک حرکت دسته‌ای از دشمنان را از میان بردارد. Timber، سگی که همانند Boomer در Far Cry 5 به گلوی دشمنان حمله می‌کند.

تهدیدی خطرناک‌تر

در این تصویر شاهد پوشش و سلاح دشمنان هستیم. همچنین مکانیزم استفاده از حیوانات برای مقابله با دشمنان نیز مورد توجه است.

یوبی‌سافت (Ubisoft) چالش‌ بازی Far Cry New Dawn را با سطح‌بندی‌های مختلف دشمنان ارتقا می‌دهد. برخلاف سیستم مبارزه علیه دشمنان مشابه و پیروزی سریع در مقابل آن‌ها که در نسخه‌های قبل شاهد آن بودیم، یوبی‌سافت (Ubisoft) برای دشمنان مختلف قدرت‌های متفاوتی تدارک دیده است. برای مثال نیروهایی مانند جایزه‌بگیران، زره و لباس‌هایی سطح‌بالا به تن دارند و سلاح‌های قدرتمندی باخود حمل می‌کنند. از بین بردن آن‌ها سرسختی بیش‌تر و استراتژی بهتری نیازمند است. اگر در فکر سطح‌بندی مشابه با بازی‌های دیگر هستید سخت در اشتباهید. چون سطح‌بندی دشمنان در این بازی مشابه عنوان‌های The Division و Destiny 2‌ نیست. به‌جای آن قدرت دشمن را از نوع زره و سلاحی که حمل می‌کند متوجه خواهید شد. به خاطر داشته باشید که گروه (The Highwayman) قرار نیست همواره منتظر شما باشند تا به آن‌ها حمله کنید. گاهی قدم اول را آن‌ها بر می‌دارند و در برخی مناطق به شما حمله می‌کنند.

کاوش برای زنده‌ماندن

استفاده از وسایل نقلیه‌ای مانند موتور همانند سری‌های گذشته در این عنوان نیز موجود است.

خداحافظ فروشگاه‌های اسلحه، سلام اسلحه‌های دست‌ساز! هنگامی که به جنبه‌های مختلف بازی نگاه‌‌ می‌کنیم متوجه می‌شویم که این عنوان به با این‌که سلاح‌های گرم همانند گذشته در بازی وجود دارند، اما اسلحه‌هایی مانند اره پرتاب‌کن از سلاح‌های خاص این عنوان هستند.نوعی در دسته بقا (Survival) نیز جای می‌گیرد. این به آن معناست که بیش‌تر سلاح‌هایی که از آن طی بازی استفاده خواهید کرد از وسایلی درست می‌شوند که در مراحل مختلف بازی جمع‌آوری کرده‌اید. شرکت «یوبی‌سافت» (Ubisoft) یکی از سلاح‌هایی که می‌توان از این راه به‌دست آورد را به نمایش گذاشته است. این وسیله پرتاب‌کننده اره نام دارد. اسلحه‌ای که نوعی زوبین با ظاهری اصطلاحا خفن است که تیغه‌های اره را به سمت دشمنان پرتاب می‌کند. این سلاح از زنجیر اره‌‌برقی، یک اره گرد، دسته دوچرخه و دسته‌ای از قطعه‌های نگه‌دارنده مختلف تشکیل شده است. دیگر اجزای سلاح‌ها مانند دوربین را می‌توان با استفاده از اشیا مختلف مانند لوله و ظروف شیشه‌ای درست کرد.

با این‌که سلاح‌های گرم همانند گذشته در بازی وجود دارند، اما اسلحه‌هایی مانند اره پرتاب‌کن از سلاح‌های خاص این عنوان هستند. سلاح‌های خاص و دست‌ساز mode ندارند و نمی‌توان ظاهر آن‌ها را تغییر داد اما می‌توان میزان آسیب آن‌ها را افزایش داد.

بازی Far Cry New Dawn با استفاده از سیستم Perks بازیکنان را ترغیب به استفاده از سلاح‌های جدید می‌کند. بعضی از امتیازات Perk ها که می‌توان با استفاده از آن‌ها مهارت‌ها و قابلیت‌های جدید آموزش دید و آن‌ها را ارتقا داد به سلاح‌های مختلف مرتبط شده است. به این معنی که بدون به دست آوردن این سلاح‌ها از به دست آوردن این Perk ها نیز محروم می‌شوید.

پایگاه‌هایی پیچیده

شاهد حیوانات و جانوران جهش یافته و تغییرات محیط‌ زیست در این تصویر هستیم؛ نتیجه‌ی استفاده از سلاح هسته‌ای.

پایگاه‌ها یا قلعه‌های دشمنان که در نقشه بازی Far Cry به تعداد زیاد مشاهده می‌شود، بازگشت تاثیرگذاری در New Dawn خواهند داشت. هرچند این‌بار پس از تصاحب کردن یک پایگاه، مبارزه برای تصاحب دوباره آن توسط نیروهای دشمن را شاهد خواهیم بود. اگر گروه (Highwayman) پایگاه را دوباره تصاحب کنند، به دست آوردن دوباره آن کاری دشوار خواهد بود. پس اگر به دنبال چالشی جدید هستید، مبارزه برای تصاحب پایگاه‌ها و گسترش قلمروتان چالشی مناسب خواهد بود. این سیستم برای افرادی که از سیستم Co-op استفاده می‌کنند لذت‌بخش‌تر است؛ زیرا مبارزه‌های سخت‌تری نسبت به بازی تک‌نفره در انتظار آن‌ها خواهد بود.

تاریخ انتشار بازی و مزیت‌های پیش‌خرید کردن بازی

بازی «فارکرای عصر جدید» (Far Cry New Dawn) پانزدهم ماه فوریه برای PS4، Xbox و PC منتشر می‌شود. اگر نسخه استاندارد (Standard Edition) این بازی را با قیمت ۴۰ دلار پیش‌خرید کنید یک Unicorn Trike، موتوری که همراه با خود سلاح حمل می‌کند و می‌توان در نبردها از آن استفاده کرد، دریافت خواهید کرد.

نسخه دیجیتال دلوکس (Digital Deluxe Edition) ۵۰ دلاری نیز شامل چندین آیتم و وسیله‌ی نقلیه درون بازی خواهد بود که در ادامه مشاهده می‌کنید:

  • پکیج میراث Hurk: Wrath M249، لباس Hurkling و یک ماشین آف‌رود
  • پکیج شوالیه: SVD Claymore و موتور Sidecar
  • پرتاب‌کننده موشک RAT4
  • تفنگ شاتگان M133M

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: