نظرات منفی کاربران علیه عناوین گذشته Metro در حمایت از استیم

توسط مهدی صبح در ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ , ۱۷:۰۰

حال که قرار شده بازی Metro Exodus به فروشگاه اپیک گیمز برود، کاربران در حمایت از استیم نظرات منفی خودشان را روانه عناوین گذشته Metro‌ کردند. برای اطلاع از آخرین اخبار بازی با دنیای بازی همراه باشید.

روز انتشار باری Metro Exodus نزدیک است و هرروز اخبار جدیدی از این عنوان می‌شنویم. مدتی پیش مشخص شد که نسخه PC این عنوان از فروشگاه استیم خارج خواهد شد و به‌جای آن به فروشگاه اپیک گیمز خواهد رفت. پس‌ازاین خبر، کاربران ناراضی شدند و نتیجه آن روبرو شدن عناوین گذشته Metro با نقدها و نظرات منفی بود که اصطلاحا Review Bombing نام دارد.

Review bombing به فرایندی گفته می‌شود که تعداد زیادی از افراد به‌عنوانی امتیاز منفی می‌دهند تا به فروش و محبوبیت آن محصول ضربه بزنند. این کار با تغییر نسبت نظرات منفی و مثبت انجام پذیرفت. این افراد که با نام Review bombers شناخته می‌شوند، قصد دارند تا با این کار باعث شوند خریداران احتمالی عناوین آینده با دیدن این نظرات و امتیازات منفی از خرید صرف‌نظر کنند.

نتایج انتقال بازی Metro Exodus

این اقدامات پس از اعلام خبر انتقال عنوان آینده Metro یعنی بازی Metro Exodus از استیم به اپیک گیمز استور صورت گرفت. نتیجه آن پدیدار شدن بیش از هزار نظر و امتیاز منفی برای عناوین Metro 2033 Redux و Metro 2033: Last Light Redux بود. از محتوای این نظرات منفی کاملا مشخص است که کاربران از این انتقال ناراضی‌اند. در کنار این نظرات منفی،‌ نظرات مثبتی نیز مشاهده می‌شود که با انتقال بازی از استیم به اپیک گیمز استور موافق نیستند اما review bombing را عادلانه نمی‌دانند.

جدا از خبرها، این موضوع تایید شده است که اپیک گیمز قصد دارد تا بازی و بسته‌های الحاقی آینده آن را در دسترس افرادی که از استیم پیش‌خرید کرده‌اند، قرار دهد. انتقال بازی Metro Exodus‌ به اپیک گیمز با این‌که منجر به دریافت نظرات منفی برای عناوین گذشته آن شد؛ اما باعث شده تا قیمت بازی کاهش پیدا کند.

اپیک گیمز تا به این‌جا خیلی خوب عمل کرده است. این فروشگاه موفق شده تا میزبان عناوین بزرگی چون The Division 2، Metro Exodus، Maneater و حتی The Walking Dead: The Final Season از Telltale باشد. بازی Dauntless نیز به این فروشگاه خواهد آمد و امروز متوجه شدیم که آن‌ها قصد دارند تا لانچر شخصی این بازی را از دسترس خارج کرده و به اپیک گیمز بروند.

بازی Metro Exodus در ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ برای PC، PS4 و Xbox One منتشر خواهد شد.

 

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: