افزایش درآمد مایکروسافت از بازی های ویدیویی در عین کاهش درآمد سخت افزاری

توسط مهدی هفته خانک در ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ , ۲۰:۴۵

طبق آخرین گزارش مالی منتشر شده از سوی مایکروسافت، برند ایکس باکس به دلیل وجود سرویس های مختلف عملکرد خوبی را از خود نشان داده است. این در حالیست که فروش سخت افزار مربوط به این برند کاهش یافته. برای اطلاع از جزئیات این خبر با دنیای بازی همراه باشید.

مایکروسافت، گزارش مالی مربوط به ۳ ماهه ی اخیر خود را منتشر کرده است. در حالی که از بخش پردازش ابری گرفته تا ویندوز و سرفیس، مواردی زیادی هست که می توان بررسی کرد؛ اما ما در این گزارش به بررسی عملکرد بخش گیمینگ مایکروسافت، یعنی برند ایکس باکس خواهیم پرداخت.

در کل شاهد عملکرد بسیار خوبی از برند ایکس باکس هستیم. درآمد بخش گیمینگ با ۸% رشد به ۴.۲۳ میلیارد دلار رسیده است. مسلما سرویس‌های مختلف موجود در بخش گیمینگ مایکروسافت در این رشد بی تاثیر نبوده‌اند. مایکروسافت این رشد را در درجه‌ی اول، تحت تاثیر«یک عنوان غیر داخلی» می داند که البته کاملا مشخصی است منظور، پرطرفدارترین بازی حال حاضر جهان، یعنی فورتنایت است. در قسمت های دیگر این گزارش شاهد کاهش ۱۹% فروش سخت افزار برند ایکس باکس هستیم. سال گذشته، در بازه‌ی زمانی مشابه، شاهد عرضه ی کنسول Xbox One X بودیم. بنابراین، دلیل این میزان کاهش در فروش سخت افزار گیمینگ (کنسول، کنترلر و …) مشخص است.

میانگین کاربران ماهانه (پارامتری که ایکس باکس به طور منظم آن را اعلام می کند) با ۸% افزایش، هم اکنون به ۶۴ میلیون کاربر رسیده است. باید درنظر داشت این تعداد، شامل کاربران فعال در پلتفرم‌های مختلف نظیر ایکس باکس ۳۶۰، ایکس باکس وان، تلفن‌های همراه، رایانه‌های شخصی و حتی بازیکنان ماینکرفت روی نینتندو سوییچ می‌شود. به طور دقیق‌تر، هر کاربری که از هر پلتفرم ممکن، حداقل یک بار در ماه به شبکه‌های ایکس باکس متصل شود، جزو کابران فعال ایکس باکس در آن ماه به حساب می آید.

باید گفت این میزان عملکرد برای مایکروسافت رضایت بخش بوده است. در حالی که میزان فروش سخت افزار آن کاهش یافته، اما برند ایکس باکس توانسته با روش‌های ارزانتر، به سود آوری بیشتری برسد. حال باید دید که ایکس باکس با این سیاست‌های مالی، چه عملکردی در نسل بعدی کنسول‌ها خواهد داشت.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: