مایکروسافت xbox live

سرویس Xbox Live مایکروسافت به رکورد ۶۴ میلیون کاربر ماهانه دست یافت

توسط کسری نیاول در ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ , ۲۲:۴۱

طبق آخرین اخبار بازی، به نظر می‌رسد سرویس Xbox Live بار دیگر محبوبیت خود را افزایش داد و اخیراً مشخص شده است که این سرویس ماهانه ۶۴ میلیون کاربر فعال دارد. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

طبق آمار جدیدی که شرکت مایکروسافت در سه ماهه مالی دوم خود در روز چهارشنبه منتشر کرد، سرویس Xbox Live توانست در ماه، به بیش از ۶۴ میلیون کاربر فعال دست پیدا کند که در نوع خود، رکورد شگفت انگیزی محسوب می‌شود. با توجه به این آمار، تعداد کاربران این سرویس نسبت به سال گذشته ۸ درصد افزایش یافته است.

به تازگی شرکت مایکروسافت گزارش داده است که بیش از ۳۲ میلیارد دلار درآمد داشته که از این مقدار، ۸.۴ میلیارد دلار درآمد خالص این شرکت بوده است. قسمت بازی سازی این شرکت نیز نسبت به سال گذشته ۸ درصد افزایش یافته است. این رشد برای بخش ایکس‌باکس حائز اهمیت است زیرا این کنسول به سال‌های آخر خود نزدیک می‌شود و احتمال عرضه کنسول‌های نسل بعد در سال ۲۰۲۰ بسیار بالا است. با این حال، درحالیکه تعداد کاربران فعال سرویس Xbox Live پیوسته در حال افزایش است، مایکروسافت نتوانسته در بخش کنسول، فروش خوبی را تجربه کند و این بخش در مقایسه با سال گذشته، افت قابل توجه ۱۹ درصدی را تجربه کرده است.

یکی از دلایل عمده‌ی کاهش درصد فروش سخت افزار بخش ایکس باکس، به سیاست‌های مایکروسافت برمیگردد که امکان تجربه‌ی برخی عناوین انحصاری ایکس باکس را بر روی رایانه‌های شخصی و کنسول قدرتمند و گران قیمت ایکس باکس وان ایکس فراهم آورد.  همچنین کاربران برای خرید کنسول‌های نسل بعد نیز برنامه‌های خاصی دارند و منطقی است که در حال حاصر سراع کنسول‌های نسل هشتمی نروند.

سرویس Xbox Live اما عملکردی کاملا موفقیت آمیز از خود بجای گذاشته و تا حدی سایرین را شگفت زده کرده است. در سال ۲۰۰۹، این سرویس ۲۰ میلیون کاربر فعال به صورت ماهانه داشت که حال در سال ۲۰۱۹ این رقم به بیش از ۶۰ میلیون نفر رسیده است که موفقیتی بزرگ برای این سرویس محسوب می‌شود.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: