افزایش فروش کنسول نینتندو سوییچ به بیش از ۳۲ میلیون دستگاه

توسط حمیدرضا داوریان در ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ , ۱۸:۵۹

طبق آخرین اخبار بازی، به نظر می‌رسد بعد از اینکه بازی Mario Kart 8 Deluxe توانست به پرفروش‌ترین بازی پلتفرم نینتندو بدل شود، کنسول نینتندو سوییچ روندی صعودی در فروش خود تجربه کرده و تا اینجا، بیش از ۳۲ میلیون واحد فروش داشته است. برای اطلاع از جزئیات خبر با دنیای بازی همراه شوید.

در هفته‌های اخیر، کمتر خبری در رابطه با کنسول نینتندو سوییچ منتشر شده که به آمار فروش فوق‌العاده‌ی آن اشاره نکرده باشد. امروز هم شرکت نینتندو اطلاعاتی را در رابطه با فروش کنسول نینتندو سوییچ و بازی‌های مربوط به این کنسول منتشر کرده که طی آن، بازهم شاهد پیشرفت محصولات این شرکت در فروش هستیم.

از تاریخ ۳ مارچ ۲۰۱۷ که کنسول نینتندو سوییچ معرفی شده تا کنون، شرکت نینتندو توانست تعداد ۳۲.۲۷ میلیون واحد از این کنسول را به فروش برساند. این درحالیست که در ماه سپتامبر ۲۰۱۸، تعداد کنسول‌های فروخته شده از این سری حدودا ۲۲.۹ میلیون واحد بوده است. این یعنی ۱۰ میلیون واحد از این کنسول در ۳ ماه آخر سال ۲۰۱۸ به فروش رسید؛ زمانی که بازی Super Smash Bros. Ultimate پرفروش ترین بازی این کنسول شده بود و البته تأثیر به سزایی نیز در کسب این موفقیت بزرگ داشت.

جالب این جاست که شرکت نینتندو پیش‌بینی میکرد تا پایان سال مالی ۲۰۱۹، بتواند ۲۰ میلیون واحد از کنسول نینتندو سوییچ را به فروش برساند؛ اما علارغم فروش خوب این کنسول تا به اینجا، این شرکت انتظارات خود را پایین‌تر آورده و پیش‌بینی می‌کند ۱۷ میلیون نسخه از این کنسول تا زمان اعلام شده، به فروش خواهد رسید. (لازم به ذکر است که سال مالی ۲۰۱۹ از ماه آوریل امسال (فروردین ۹۸) تا ماه مارچ ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸) ادامه خواهد داشت)

و اما در بخش فروش بازی نیز این شرکت کاملا موفق عمل کرده و توانسته در مجموع، ۱۶۳.۶۱ میلیون نسخه از بازی‌هایش را به فروش برساند. در بین این‌ها، بازی Mario Kart 8 Deluxe توانست با پشت سر گذاشتن Super Mario Odyssey، با فروش بیش از ۱۵ میلیون نسخه، عنوان پرفروش ترین بازی حال حاضر این پلتفرم را مال خود کند و بازی Super Mario Odyssey نیز با فروش ۱۳.۷۶ میلیون نسخه، در پشت سر آن قرار دارد. بازی Super Smash Bros با فروش حدودا ۱۲ میلیون نسخه در جایگاه سوم قرار دارد و همچنین بازی The Legend of Zelda: Breath of the World با فروش ۱۱.۶۸ میلیون نسخه جایگاه چهارم را تصاحب کرده است. در رتبه‌ی آخر پرفروش‌ترین بازی‌های این پلتفرم نیز دو بازی Pokemon Let’s Go Pikachu و Eevee قرار دارند که در مجموع، ۱۰ میلیون نسخه از آن‌ها به فروش رفته است.

با این اوصاف، می‌بینیم که ۳ ماه گذشته برای شرکت نینتندو به بهترین شکل ممکن سپری شده و با توجه به احتمال عرضه‌ی عناوینی به مراتب جذاب‌تر، باید دید آیا این روند موفقیت آمیز تا پایان سال مالی ۲۰۱۹ به همین منوال پیش خواهد رفت یا خیر.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: