خالق بازی Metro: عرضه بازی Metro Exodus در فروشگاه Epic Games باعث شکست آن می‌شود

توسط حمیدرضا داوریان در ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ , ۱۸:۳۰

با توجه به آخرین اخبار بازی، آقای «دیمیتری گلوکوفسکی» (Dmitri Glukhovsky)، خالق سری‌ بازی‌های محبوب Metro، اعلام کرده که عرضه بازی Metro Exodus در فروشگاه Epic Games یک اشتباه محض است و امکان دارد باعث شکست بازی شود. برای اطلاع از جزئیات خبر با دنیای بازی همراه شوید.

اینطور که به نظر‌ می‌رسد، اخیرا تعدادی از بازی‌های محبوب به صورت انحصاری در فروشگاه Epic Games عرضه شده‌اند که در این بین، میتوان به عناوین مطرحی چون Fortnite، The Division 2، Metro Exodus و World War Z اشاره کرد. چند هفته پیش بود که خبر خروج بازی The Division 2 از فروشگاه استیم و عرضه آن به صورت انحصاری در فروشگاه Epic Games، حسابی کاربران را آشفته کرده بود؛ چرا که استفاده از این فروشگاه در برخی از کشورها، به دلایل سیاسی، با محدودیت‌هایی همراه است.

امروز اما آقای دیمیتری گلوکوفسکی، خالق سری‌ بازی‌های Metro، از عرضه انحصاری این بازی بر روی فروشگاه Epic Games انتقاد کرد و گفت که این تصمیم امکان دارد بازی را با شکست مواجه کند. جالب این جاست، با اینکه بسیاری از کاربران نیز با این مسئله مشکل دارند، در بین توسعه دهندگان و ناشران بازی Metro Exodus، تنها فردی که در این رابطه ابراز نگرانی کرده و به این تصمیم انتقاد دارد،‌ همین آقای گلوکوفسکی است!

ایشان در صفحه رسمی خود در اینستاگرام، ابتدا تصویری از یک قطار بخار را منتشر کرد و در زیر آن به صورت کنایه آمیزی نوشت:

استیم (منظور پلتفرم استیم است که در معنای لغوی به معنای بخار است) برای قطار بخار ما کافی نبود!

یکی از کاربران در پاسخ به پست آقای گلوکوفسکی، او را به عرضه این بازی در فروشگاه Epic Games متهم کرد و گفت با اینکار، باعث شکست بازی خواهند شد. آقای گلوکوفسکی نیز در پاسخ به این فرد، به نوعی این اتهام را رد کرد و گفت:

نمی‌توانم کاری در این رابطه انجام دهم و باید نظاره گر شکست بازی باشم!

از متن پیام آقای گلوکوفسکی اینطور برداشت می‌شود که نه تنها ایشان در اتخاذ این تصمیم هیچ نقشی نداشته؛ بلکه با این قضیه مشکل هم دارد! با اینحال آقای گلوکوفسکی بعد مدتی پست مربوطه را از صفحه خود حذف کرد ولی این پست بعدا در وب‌سایت Reddit قرار گرفت و شما عزیزان میتوانید تصویر آن را در زیر مشاهده کنید.

به هر حال، از تریلرها و اطلاعاتی که در روزهای اخیر در رابطه با بازی Metro Exodus منتشر شده، میتوان به کیفیت و جذابیت زیاد این بازی پی برد و امیدواریم که این تصمیم عجیب، به آینده این بازی صدمه‌ای وارد نکند. بازی Metro Exodus طبق برنامه‌ قبلی، قرار است در تاریخ ۱۵ فوریه ۲۰۱۹ (۲۶ بهمن)، برای پلتفرم‌های پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه شود.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید