استودیو Quantic Dream قصد خروج از انحصار سونی را دارد

توسط مهدی هفته خانک در ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ , ۲۳:۴۵

طبق آخرین اخبار بازی، به نظر می‌رسد سونی، یکی از نزدیک ترین یاران خود را از دست داده است؛ چراکه شرکت چینی NetEase، به تازگی شراکتی را با استادیوی Quantic Dream، خالق عناوینی نظیر Heavy Rain و Detroit: Become Human آغاز کرده است. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

اخیرا «دیوید کیج» (David Cage)، موسس استودیوی Quantic Dream و کارگردان خلاق اکثر عناوین آن، گفته است که بازی‌های آینده‌ی آن‌ها برای همه‌ی پلتفرم‌ها عرضه خواهد شد. این استودیو، پیش از این هم بر روی عناوین مولتی-پلتفرم کار کرده بود؛ اما ۳ بازی آخر آن‌، در انحصار پلی استیشن قرار داشت. این توافق جدید، به استقلال استودیو ضربه‌ای وارد نخواهد کرد و Quantic Dream به عنوان یک استودیوی مستقل، تحت رهبری دیوید کیج و Guillaume de Fondaumière باقی خواهد ماند.

دیوید کیج درمورد علت این شراکت گفت:

صنعت بازی‌های رایانه‌ای طی سال های آتی دچار تکامل‌های مهمی خواهد شد؛ سخت افزارهای جدید، مدل‌های جدید کسب و کار و روش‌های جدید بازی کردن. ما می خواهیم که Quantic Dream نقش مهمی در این آینده‌ی هیجان انگیز داشته باشد، و با داشتن NetEase به عنوان یک شریک استراتژیک در کنارمان، می‌توانیم خلاقیت خود را گسترش داده و از نهایت پتانسیل ممکن استفاده کنیم. NetEase به خوبی با سازو کار ماهیت استودیوی ما آشنایی دارد و ما را در مسیر ساخت بازی‌های با کیفیت و دستیابی به اهداف بلندپروازانه‌ همراهی خواهد کرد.

همچنین آقای Ethan Wang، سرپرست شرکت NetEase اذعان داشت:

ما همواره به دنبال شرکایی هستیم که با ما در روند ساخت و توسعه‌ی بازی‌های نسل بعد همکاری کنند. تخصص استودیو Quantic Dream در داستان سرایی تعاملی و تجربه‌ی ارزشمند آن‌ها طی دو دهه‌ی اخیر، دقیقا چیزی‌ است که ما به دنبال آن هستیم.

چند سال اخیر، سال‌های پر سر و صدایی برای استودیو Quantic Dream بوده است. طی ماه‌های اخیر اتهاماتی مبنی بر فضای کاری نامناسب به این استودیو وارد شد که باعث شد روسای استودیو با پیگیری‌های قانونی پاسخ آن را بدهند. حال با خروج Quantic Dream از انحصار پلی استیشن، باید ببینم برنامه‌ی این استودیو برای آینده چه خواهد بود.

لازم به ذکر است که بازی Detroit: Become Human، بزرگترین بازی ساخته شده توسط این استادیو بوده که هم اکنون به صورت انحصاری برای پلی استیشن ۴ در دسترس است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: