Painkiller Bulletstorm شرکت THQ Nordic استودیو People Can Fly Sebastian Wojciechowski

استودیو People Can Fly به سری Painkiller باز نمی‌گردد

توسط صفا معتمد در ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ , ۲۱:۳۰

استودیوی لهستانی People Can Fly به خاطر توسعه عناوینی همچون Gears of War Judgement و Bulletstorm Full Clip Edition شناخته می شود. با این وجود، عنوان شوتر اول شخص Painkiller که در سال ۲۰۰۴ برای PC عرضه شد نام این استودیو را بر سر زبان ها انداخت. Sebastian Wojciechowski، مدیر عامل استودیوی People Can Fly، به سوالاتی در مورد بازگشت به عنوان Painkiller پاسخ داد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

متاسفانه پاسخ منفی است. اولین و واضح ترین علت این است که حقوق Painkiller دیگر متعلق به این استودیو نیست. Sebastian Wojciechowski گفت:

حقوق این IP متعلق به ما نیست، تا جایی که اطلاع دارم حقوق این استودیو متعلق به شرکت THQ Nordic است.

حق با اوست، چرا که ناشر رو به رشد THQ Nordic در سال ۲۰۱۱ و زمانی که با نام Nordic Games شناخته می شد، پس از خریداری JoWood و Adventure Company، حقوق فرنچایز Painkiller را نیز بدست آورد.

Sebastian Wojciechowski، که در حال ساخت عنوانی AAA برای Square Enix نیز می باشد، با صراحت اعلام کرد که حتی اگر حقوق Painkiller را نیز در دست داشته باشند، تمایلی به ساخت ادامه ی این عنوان ندارند. وی بیان کرد:

ما سال ها پیش بر روی این IP کار کردیم و بازی فوق العاده از آب درآمد. اما صادقانه بگویم، شاید تنها یکی از کارکنان فعلی ما در استودیو آن زمان را به خاطر داشته باشد.

به نظر می رسد حتی اگر استودیو People Can Fly اجازه ساخت Painkiller را بدست بیاورد، سازنده های عنوان اصلی در استودیو حاضر نخواهند بود این عنوان را ادامه دهند.

Sebastian Wojciechowski همچنین در مورد بازخورد و استقبال از عنوان جدید Painkiller ابراز نگرانی کرد:

اگر در مورد اتفاقی که بیش از ۱۵ سال پیش رخ داده فکر کنیم، به جایی خواهیم رسید که…عده ی زیادی بازی را به خاطر داشته و هر کدام ایده هایی در مورد ساخت آن خواهند داشت.

به عقیده ی او، اختلاف نظر افراد در مورد نحوه ی ساخت این عنوان مشکل ساز خواهد شد.

از آنجایی که People Can Fly مدت ها پیش بر روی بازی کار کرده، وی اضافه کرد که اگر استودیو تصمیمی برای زنده کردن بازی داشته باشد، پس از معرفی این عنوان و مواجه شدن با تصورات پیش فرض بازیکنان، خواهد فهمید که کار بر روی این بازی چندان هم تصمیم خوبی نبوده است. مهمتر از همه اینکه، Sebastian Wojciechowski معتقد است که این IP بیش از حد توسط مالکانش سوء استفاده و دوشیده شده و به همین علت بازگشت به این IP در این بازار شلوغ عناوین شوتر اول شخص بی ثمر و بی نتیجه خواهد بود:

حقوق این عنوان به دست سازندگان ناشناخته ای افتاد که چندین نسخه مختلف از آن ساختند و به عبارتی آن را دوشیدند. با توجه به اینکه عناوین بسیاری در این ژانر در بازار وجود دارد، به نظرم ساخت ادامه این عنوان برای هر استودیو کاری بسیار بسیار بیهوده خواهد بود. در کل، برنامه ای برای بازگشت به این IP نداریم.

با وجودی که همچنان توسعه نسخه ای جدید از Painkiller تحت نظر شرکت THQ Nordic امکان پذیر است، انتظار نداشته باشید استودیو People Can Fly نقشی در این پروژه داشته باشد. اگر چه بیشتر دلایل ذکر شده از کنترل People Can Fly خارج است، اما باز هم طرد شدن یک IP توسط سازندگان آن مایه تاسف است. خوشبختانه، به نظر می‌رسد این توسعه دهنده لهستانی در مورد آینده عنوان Bulletstorm و بازی Square Enix بسیار خوش بین هستند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: