تحلیل‌گر: اکس‌باکس وان عملکرد بهتری از سایر پلتفرم‌ها در زمینه فروش بازی‌های دیجیتالی داشته است

توسط مهدی هفته خانک در ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ , ۱۵:۰۰

هرچند می‌توان گفت اکس‌باکس وان از نظر سخت‌افزاری در مقابل رقیبان خود عملکرد ضعیفی داشته، اما به نظر می‌رسد این کنسول درآمدی خوبی را برای مایکروسافت کسب کرده است. برای اطلاع از آخرین اخبار بازی با دنیای بازی همراه باشید.

بیشترین میزان این درآمد از فروش بازی‌ها روی کنسول است. طبق آنالیز‌های دنیل احمد در ResetEra، به نظر می‌رسد نسبت فروش دیجیتالی بازی‌ها روی اکس‌باکس وان، بسیار بیشتر از فروش دیجیتالی بازی‌ها بر روی نینتندو سوییچ و پلی استیشن ۴ است.

البته که این خبر برای کسی عجیب نخواهد بود چراکه نینتندو از همان ابتدا درزمینه‌ی فروش دیجیتالی عملکرد ضعیفی داشت (هرچند عملکردش روی سوییچ در حال بهبود است)، و با توجه به عملکرد نه چندان قوی سونی در این زمینه؛ آن‌ها نمی‌توانند با حجم وسیع ابتکارات و سرویس‌های ارائه شده از طرف مایکروسافت رقابت کنند. سرویس‌هایی نظیر Game Pass ،Backward Compatibility و… همگی باعث افزایش چشمگیر فروش محصولات دیجیتالی روی پلتفرم اکس‌باکس وان شده‌اند.

بااینکه اکسباکس در نسل هشتم اشتباهات مختلفی داشت، اما می‌توان گفت توانسته تا حدی اشتباهات خود را جبران کند و به عرصه‌ی رقابت بازگردد. باید امیدوار بود که این روند در نسل بعدی هم ادامه پیدا کند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: