شبکه استیم Epic Games Deep Silver Metro Exodus

انتقاد استیم از Deep Silver برای انتقال Metro Exodus به فروشگاه Epic Games

توسط صفا معتمد در ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ , ۲۰:۳۰

صبح امروز، Deep Silver و Epic Games اعلام کردند نسخه PC عنوان Metro Exodus به صورت انحصاری از طریق فروشگاه Epic Games عرضه خواهد شد. روز به روز به تعداد ناشرانی که این تصمیم را می گیرند افزوده می شود؛ تصمیمی که به ضرر سایر پلتفرم های توزیع دیجیتال از جمله استیم خواهد بود و استیم نیز از این موضوع خرسند نیست. برای مشاهده جزئیات این خبر با دنیای بازی همراه باشید.

در پی اعلام این خبر، شبکه استیم صفحه ی مربوط به Metro Exodus را با پیامی در مورد آینده‌ی این عنوان در فروشگاه استیم بروز رسانی کرد. این پیام علاوه بر اطمینان خاطر دادن از جهت دریافت بازی به کسانی که آن را از طریق استیم خریداری کرده اند، درباره این اقدام ناشر نیز توضیحاتی ارائه نمود.

هر چند به نظر می رسید این پیام ناشی از نارضایتی استیم باشد، استیم با اشاره به مدت زمان در دسترس بودن این عنوان در فروشگاه استیم اعلام کرد که این اقدام Deep Silver «بی انصافی در حق مشتریان استیم» است. علاوه بر این، شبکه استیم به علت این تغییر ناگهانی از کاربران عذرخواهی کرده و اعلام کرد Deep Silver به تازگی این تصمیم را به اطلاع آن ها رسانده است.

پیام کامل منتشر شده درباره انتقال Metro Exodus به پلتفرم Epic به صورت زیر است:

به عقیده ما تصمیم برای حذف این عنوان، مخصوصا بعد از مدتی طولانی که برای پیش خرید قرار گرفته بود، بی انصافی در حق مشتریان استیم است. از مشتریانی که انتظار داشتند این عنوان تا روز انتشارش در ۱۵ فوریه قابل خریداری باشد پوزش می طلبیم، اما این تصمیم به تازگی به اطلاع ما رسید و فرصت کمی داشتیم تا بقیه را با خبر کنیم.

با وجودی که در ماه های گذشته بازار توزیع به طور کامل در اختیار این شبکه بود، به نظر می رسد اقدامات اخیر Epic برای انحصاری کردن عناوین مختلف باعث ناراحتی استیم و Valve شده است. هر چند عناوین Division 2 و Metro Exodus در مقایسه با طوماری از عناوین که سالانه بر روی استیم عرضه می‌شوند ناچیز به شمار می روند، انتقال این عناوین ممکن است نشانه ای از وقوع یک تغییر بزرگ در صنعت بازی باشد.

انتشار این پیام از طریق شبکه استیم نیز به نوبه ی خود جالب است زیرا برای اولین بار است که Valve به فروشگاه Epic Games اشاره می کند. به نظر می رسد نبرد بر سر توزیع عناوین بین این دو فروشگاه یکی از موضوعات مهم صنعت بازی در سال ۲۰۱۹ خواهد بود و باید ببینیم در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد.

عنوان Metro Exodus حدود ۲ هفته دیگر، در تاریخ ۲۶ بهمن برای پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

دیدگاه
۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

2 Replies to “انتقاد استیم از Deep Silver برای انتقال Metro Exodus به فروشگاه Epic Games”

  1. مهدی صبح گفت:

    می تونم بگم تنها هدف این کار سود بیشتری هستش که عاید بازی‌سازان میشه و هیچ دلیل دیگه‌ای نداره

    ۰ ۰
    1. به نظر من با این کار طرفداراشون رو فقط اذیت می کنن و فروششون (حداقل رو نسخه PC) خیلی کم میشه

      ۰ ۰