گزارش باکس آفیس: از آغاز ناامیدکننده‌‌ی Serenity تا صدرنشینی مجدد Glass و رکوردشکنی Aquaman

توسط متین اشراقی در ۸ بهمن ۱۳۹۷ , ۱۷:۳۰

آخرین گزارش منتشر شده از وضعیت فروش فیلم‌ها در هفته چهارم ماه ژانویه، از روند خیره‌کننده Glass، رکورد شکنی Aquaman و تقلای دو فیم تازه اکران خبر می‌دهد. در ادامه با گزارش باکس آفیس دنیای بازی همراه باشید.

این هفته فیلم Glass در دومین هفته اکران‌اش به دومین صدرنشینی متوالی خود دست یافت و با افت ۵۳ درصدیِ فروش داخلی، به فروش ۱۹ میلیون دلاری رسید. این فیلم در مجموع فروش ۱۰ روزه، تاکنون به رقم ۷۳.۵ میلیون دلار دست یافته است. Glass این آخر هفته در بازار جهانی هم ۲۳.۶ میلیون دلار فروخت و به مجموع فروش ۸۹.۱ میلیون دلار رسید. این مقدار یا احتساب فروش داخلی این هفته به ۱۶۲.۲ میلیون دلار رسید که در قبال بودجه‌ی ۲۰ میلیون دلاری فیلم، فوق‌العاده به‌نظر می‌رسد. این فیلم در حال حاضر در تمامی بازارهای جهانی به غیر از چین اکران شده است.

باکس آفیس

جایگاه دوم جدول فروش اما این هفته به عنوان The Upside رسید که درد ادامه‌ی روند چشمگیرش، با افت اندک ۱۸.۴ درصدی، آخر هفته را با ۱۲.۲ میلیون دلار به پایان رساند. این فیلم که سومین هفته‌ی اکران خود را تجربه می‌کند، امروز به مجموع ۶۳ میلیون دلار فروش در سینماهای آمریکا رسید. The Upside (اگر از افزایش فروش فوق العاده فیلم Green Book به علت نامزد شدن در رشته‌های متعدد اسکار از جمله بهترین فیلم بگذریم) کمترین افت فروش این هفته را در بین ده فیلم اول جدول به نام خود ثبت کرده است. در فروش خارج از آمریکا هم این فیلم این هفته ۱.۱ میلیون دلار به‌دست آورد تا در بازارهای خارجی به مجموع فروش ۶.۱ میلیون دلار رسیده باشد. گفتنی است که مجموع فروش جهانی فیلم تاکنون ۶۹.۱ میلیون دلار است.

در سومین جایگاه جدول اما Aquaman حضور دارد که با اختلاف بسیار اندکی نسبت به فیلم تازه اکران شده The Kid Who Would be King در این جایگاه قرار گرفته است. فیلم Aquaman این هفته موفق شد با ثبت رقم ۷.۳۵ میلیون دلار، مجموع فروش داخلی فیلم را به ۳۱۶ میلیون دلار برساند. Aquaman حالا با فروش جهانی ۱.۰۹ بیلیون دلار به عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ DC Comics و سومین فیلم پرفروش تاریخ Warner Bros شناخته می‌شود و در جمع بیست‌و‌پنج فیلم پرفروش تاریخ سینما حضور یافته است.

باکس آفیس

اما فیلم The Kid Who Would be King این هفته در افتتاحیه خود، تنها با صد هزار دلار کمتر از Aquaman، در رتبه چهارم جدول قرار گرفت. این فیلم خانوادگی، با فروش ۷.۲۵ میلیون دلار، از هفته‌ی گذشته اکران خود را در آمریکا آغاز کرده توانسته نظر منتقدین را به خود جلب کند؛ با این‌ حال، چندان در جذب نظر بینندگان موفق نبوده است و در سایت CinemaScore، نمره B+ را از تماشاگران دریافت کرده است. بر اساس گزارشات این سایت، ۵۳ درصد بینندگان زن و ۴۷ درصد نیز بیش‌ از بیست‌و‌پنج سال سن داشته اند. این فیلم همچنین فروش جهانی خود را از هفته گذشته آغاز کرده و با مجموع فروش ۳.۲ میلیون دلار در خارج از آمریکا، به فروش جهانی ۱۰.۴ میلیون دلار دست یافته است.

در رتبه پنجم اما انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse قرار دارد که در هفتمین هفته‌ی اکرانش، با فروش داخلی ۶.۱۵ میلیون دلار، به مجموع ۱۶۹ میلیون دلار در آمریکا رسید. این فیلم حالا تنها ۷۰۰ هزار دلار با Hotel Transylvania 2 فاصله دارد تا به‌عنوان پرفروش‌ترین محصول استدیو Sony Animation در بازار داخلی آمریکا شناخته شود. اکران جهانی این انیمیشن هم این هفته ۲.۸ میلیون دلار به درآمد خارجی‌اش افزود تا در مجموع فروش خارج از آمریکا، رقم قابل قبول ۱۶۹.۱ میلیون دلار را به ثبت برساند. مجموع فروش جهانی Spider-Man: Into the Spider-Verse تاکنون به ۳۳۸ میلیون دلار رسیده است!

باکس آفیس

خارج از پنج فیلم برتر جدول فروش، در جایگاه ششم اما عنوان Green Book قرار دارد که در چندین رشته متعدد از جمله رشته‌ی بهترین فیلم، در آکادمی اسکار به‌عنوان نامزد شناخته شده است. در پی این موضوع، فیلم با افزایش ۱۵۰۰تایی سالن‌های نمایش‌اش رو به‌رو شد و این هفته با ۲۴۰۰ سالن سینما، یازدهمین هفته اکران‌اش را به پایان رساند. فیلم Green Book که این هفته با رشد ۱۵۰ درصدی فروش مواجه شد،  این آخر هفته با ۵.۴ میلیون دلار فروش داخل، به مجموع ۴۹.۳ میلیون دلار رسید. Green Book در بازارهای جهانی هم ۵.۷ میلیون دلار فروش داشت تا میزان فروش خارجی‌اش را به بیش از ۱۰ میلیون دلار برساند. مجموع فروش جهانی این فیلم حالا به ۵۹.۳ میلیون دلار رسیده است.

در جایگاه هشتم جدول، این هفته فیلم تازه اکران شده Serenity حضور دارد. Serenity با بازی متیو مک‌کانهی چنان که انتظار می‌رفت در جذب تماشاگر موفق نبوده و در مرجع متاکریتیک، نمره‌ی ناامیدکننده‌ی ۳۸ از ۱۰۰ را دریافت کرده است. این فیلم در حالی که این هفته ۲۵۶۱ سالن سینما در اختیار داشت، تنها ۴.۸ میلیون دلار فروخت! این فیلم در سایت CinemaScore نمره‌ی D+ را از تماشاگران دریافت کرده است. بنا بر گزارشان این سایت، ۵۰ درصد بینندگان مرد و ۷۳ درصد تماشاگران بالای بیست‌و‌پنج سال سن داشته‌اند.

باکس آفیس

در میان نامزدهای اسکار هم فیلم The Favourite که هزار سالن به سالن های نمایش خود اضافه کرده است، این هفته به فروش داخلی ۲.۵۶ میلیون دلار دست یافت که تریباً ۲۴۱ درصد بیشتر از هفته گذشته است. مجموع فروش داخلی این فیلم امروز به ۲۶ میلیون دلار رسید. در ادامه‌ی روند بررسی تغییرات فروش نامزدهای اسکار، Bohemian Rhapsody از کمپانی Fox کم‌کم دارد به فروش داخلی A Star is Born می‌رسد. Bohemian Rhapsody با فروش ۲.۵ میلیون دلاری خود در ۱۴۲۳ سالن سینما این هفته به مجموع داخلی ۲۰۵.۸ میلیون دلار دست پیدا کرد. A Star is Born هم با ۷۷ سالن بیش‌تر، ۱.۲۶ میلیون دلار کسب کرد تا فروش داخلی‌اش را به ۲۰۶ میلیون دلار برساند.

این آخر هفته، The Mule، فیلم جدید «کلاینت ایستوود» هم در چهل‌و‌پنجمین روز اکرانش، به فروش بیش‌ از ۱۰۰ میلیون دلار دست پیدا کرد. در اکران های محدود نیز The Invisibles از کمپانی Greenwich با حضور در ۴ سالن نمایش، ۲۷۰۰۰ دلار فروخت و فیلم غیرانگلیسی زبان Never Look Away از استدیو Sony Classic هم در حالی که تنها یک سالن در اختیار داشت، ۲۶۲۷۰ دلار به‌دست آورد تا به راحتی به بهترین میانگین فروش براساس اعداد سالن‌ها برسد. The Image Book اثر «ژان لوک گدار» نیز در سه سالن خود ۱۵۲۰۰ دلار و Jihadist در یک سالن ۱۱۸۸ دلار فروختند.

هفته آینده هم فیلم بازسازی شده‌ی Miss Bala از کمپانی Sony اکران گسترده خود را در حدود ۲۰۰۰ سالن آغاز می‌کند. کمپانی Fox International نیز ترتیب پخش فیلم هندی Ek Ladki Dekah Toh Asia Laga  را در ۱۷۵ سالن داده است.

در ادامه اما می‌پردازیم به خلاصه‌ی داستان دو تازه اکران هفته. فیلم The Kid Who Would be King ماجرای یک دانش آموز معمولی به نام «الکس الیوت» را روایت می‌کند که اوضاع زندگی‌اش را با بیرون کشیدن شمشیر کینگ آرتور یعنی Excalibur از داخل سنگ، به شدت تغییر می‌دهد. او متوجه می‌شود که باید خودش را برای نبرد با یک شیطان قرون وسطایی به‌نام «مورگانا» آماده کند. جادوگر «مرلین» نیز او را در این راه یاری خواهد کرد. این فیلم نمره ۶۶ را از منتقدان دریافت کرده است.

فیلم Serenity که ستاره‌هایی نظیر متیو مک‌کانهی و «آن هاتوی» را در لیست بازیگرانش دارد، گویا آن‌چنان که باید، نتوانسته نظر مثبت منتقدان را به دست بیاورد. این فیلم نمره ۳۸ را از سایت متاکریتیک دریافت کرده است. فروش ناامیدکننده‌ی فیلم و ثبت نمره ۵.۲ سایت IMDb نشان می‌دهد که مخاطبین نیز چندان به فیلم روی خوش نشان نداده‌اند. فیلم Serenity درباره‌ی ناخدای یک قایق ماهیگیری به نام بیکر دیل است که در یکی از سفرهایش، به یک جزیره گرمسیر به نام پلیموث هدایت می شود. زندگی آرام او وقتی متلاطم می‌شود که درخواست مستاصل کننده‌ای را از شخصیت کارن، دریافت می‌کند.

در ادامه جدول فروش هفته را مشاهده می‌کنید:

ردیف عنوان فیلم آخر هفته مجموع بودجه هفته‌ها
۱ Glass ۱۹ ۷۳.۵ ۲۰ ۲
۲ The Upside ۱۲.۲ ۶۳.۱ ۳۷.۵ ۳
۳ Aquaman ۷.۳ ۳۱۶.۵ ۶
۴ The Kid Who Would be King ۷.۲ ۷.۲ ۱
۵ Into The Spider-Verse ۶.۱ ۱۶۹ ۹۰ ۷
۶ Green Book ۵.۴ ۴۹ ۲۳ ۱۱
۷ A Dog’s Way Home ۵.۲ ۳۰.۸ ۱۸ ۳
۸ Serenity ۴.۸ ۴.۸ ۱
۹ Escape Room ۴.۲ ۴۷.۹ ۹ ۴
۱۰ Dragon Ball Super: Broly ۳.۶ ۲۸.۹ ۲

 

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: