اطلاعات جدیدی از فیلم زندگی‌نامه‌ای Tolkien منتشر شد

توسط افراسیاب در ۲۹ دی ۱۳۹۷ , ۲۱:۳۰

در پاییز سال ۲۰۱۳ خبری منتشر شد مبنی بر این‌که یک فیلم زندگی‌نامه‌ای بر اساس شخصیت «جی. آر. آر. تالکین» (J.R.R. Tolkien) در دست تولید است؛ اکنون اطلاعاتی از بازیگران، تاریخ انتشار و طرح داستانی آن منتشر شده است. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

استودیو Fox Searchlight Pictures که وظیفه تولید فیلم Tolkien را بر عهده دارد، خبر داد که در این فیلم بیشتر بر روی زندگی شخصی خالق کتاب‌های «ارباب حلقه‌ها» و «هابیت» تمرکز شده است. در این اثر، دوره‌هایی از زندگی تالکین از جمله تحصیل در دانشگاه Pembroke و دوره سربازی در جریان جنگ‌ جهانی اول و چگونگی تاثیر این رویدادها در حرفه وی به‌عنوان نویسنده، نمایش داده می‌شود. اطلاعات اندکی از طرح کلی داستان منتشر شده است، اما بااین‌حال ما را با هسته مرکزی فیلم آشنا می‌کند.

معمولا فیلم‌های ژانر زندگی‌نامه‌ای از بخت و اقبال خوبی در مراسم اسکار برخوردارند و از جمله فیلم‌هایی که Tolkien تا حدودی به آنها شبیه است، می‌توان به Finding Neverland و Saving Mr. Banks اشاره کرد؛ اما فیلم Tolkien را بیشتر از همه می‌توان به عنوان Goodbye Christopher Robin نزدیک دانست.

فیلم Tolkien توسط Dome Karukoski کارگردانی می‌شود که کارگردانی فیلم Tom of Finland را در کارنامه خود دارد.  David Gleeson و Stephen Beresford نیز به‌عنوان نویسندگان این فیلم انتخاب شده‌اند. Peter Chernin ،Jenno Topping ،David Ready و Kris Thykier تهیه‌کنندگان این فیلم محسوب هستند. و Nicholas Hoult ،Lily Collins ،Colm Meaney ،Anthony Boyle ،Patrick Gibson ،Tom Glynn-Carney ،Craig Roberts ،Laura Donnelly ،Genevieve O’Reilly ،Pam Ferris و Derek Jacobi تیم بازیگران این فیلم را تشکیل می‌دهند. در انتها Fox Searchlight اظهار دارد که فیلم Tolkien در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ اکران خواهد شد.

طرح داستان به صورت زیر دکر شده است:

Tolkien پس از سختی‌های دوران یتیمی در زمان تحصیل، برای خود دوست، عشق و منبع الهام برای هنرش پیدا می‌کند. سپس در جریان جنگ جهانی اول وارد ارتش می‌شود و روزهای سخت و ترسناکی را در آنجا تجربه می‌کند. او از رندگی در فقر، تنهایی و جنگ برای نوشتن رمان‌های Middle-earth الهام می‌گیرد.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: