برای اولین‌بار پس از ۳۰ سال، مراسم اسکار بدون مجری برگزار می‌شود

توسط مهدی صبح در ۲۲ دی ۱۳۹۷ , ۰۹:۰۰

گزارش‌‌ها حاکی از آن است که مراسم اسکار امسال بدون مجری برگزار می‌شود. این اتفاق در گذشته نیز در سال ۱۹۸۹‌ میلادی تکرار شده بود. در ادامه با آخرین اخبار سینما و تلویزیون در دنیای بازی همراه باشید.

 

مشکلات Hart به‌عنوان مجری

تقریبا یک ماه پیش، Kevin Hart بازیگر و کمدین مشهور برای اجرای بزرگ‌ترین شب هالیوود انتخاب شده بود. اما مدتی کوتاه پس از این انتخاب، او با انتقاد شدید و سرسختانه روبه‌رو شد. دلیل این انتقادات، توییت‌ها و جک‌های همجنسگرایانه‌ای بود که در گذشته توسط Kevin Hart منتشر‌ شده بود. برای این‌که حضورش به عنوان مجری برای برندگان جوایز Academy Award ایجاد حواس‌پرتی نکند، Hart تصمیم گرفت که اوایل ماه دسامبر کناره‌گیری کند. تا به حال نیز هیچ جایگزینی برای این کار پیدا نشده است.

برای مدتی احساس می‌شد که Kevin Hart نظرش عوض می‌شود اما اخیرا در را روی این احتمال بست. مراسم اسکار روز ۲۴ فوریه برگزار می‌شود و زمان برای انتخاب یک مجری جدید از دست می‌رود. با وجود این‌که انتخاب‌های زیادی برای این نقش وجود دارد، اما پس از این‌که Hart کنار کشید، هیچ خبری مبنی بر انتخاب میزبان جدید منتشر نشده است. ایده‌ای که در ذهن بسیاری شکل گرفته، مفهوم برنامه‌ای بدون مجری است. اتفاقی مشابه در تاریخچه اسکار افتاده است (اجرای افتضاح Rob Lowe/Snow White “Proud Mary” در مراسم اسکار سال ۱۹۸۹میلادی). اعضای آکادمی بهتر است امیدوار باشند که سال ۲۰۱۹ شانس بهتری داشته باشند چون این‌طور به‌نظر می‌رسد که این مراسم بدون میزبان برگزار خواهد شد.

پادرمیانی Ellen DeGeneres

طبق خبری که از Variety‌ منتشر شد، آکادمی قصد انتخاب میزبان جدید ندارد و در حال کار روی برنامه‌ای است تا با کمک سلبریتی‌ها بخش‌های مختلف برنامه را پشت‌ سر بگذارد. ظاهرا، آن‌ها مشکلی با بازگشت Hart برای اجرا نداشتند، اما این موضوع قبل از مصاحبه‌ی او با Ellen در هفته گذشته بود. جایی که Hart هیچ پشیمانی برای نظرات گذشته‌اش اعلام نکرد و مدعی شد که قربانی کمپینی اینترنتی است که قصد دارند شهرت او را لکه‌دار کنند. Ellen DeGeneres‌ نیز ادعا کرده که مکالمه‌ای وی با آکادمی درمورد بازگشت Hart به برنامه را اشتباه برداشت کرده‌اند. آکادمی هم هوشمندانه تصمیم گرفت که مسیر حرکت خود را تغییر دهد.

عملکرد غافل‌گیرکننده آکادمی

این که آکادمی، سراغ فردی مثل Billy Crystal (فرد محبوبی که ۹ بار میزبان برنامه بوده است) نرفته غافل‌گیر کننده است. اما دیدن این‌که آن‌ها چه تصمیمی برای اجرای برنامه دارند جالب خواهد بود. منابع Variety خبر داده‌اند طی اصلاحاتی که برای پخش صورت گرفته‌ است، آکادمی قرار نیست امسال همانند گذشته برای پیش‌بردن برنامه به میزبان نیاز داشته باشد. تغییراتی در اجرای برنامه در سال ۲۰۱۹ جای گرفته‌اند و این تغییرات شامل پخش سه‌‌ساعته برنامه به صورت محدود و واگذاری برخی از بخش‌های فنی به بسته‌ای ادیت‌شده در ‌پایان برنامه هستند.

به طریقی این موارد می‌توانند برای آکادمی مفید باشند، حداقل برای یک سال. مردم نیز ممکن است از سر کنجکاوی مشغول تماشای برنامه شوند و نرخ بازدید آن را به میزان چشمگیری افزایش دهند. از طرفی، اخیرا مراسم‌های مختلفی بودند که تنها جنبه کمدی داشتند و شاید در این مراسم که تمرکز آن روی یک میزبان نیست، همه چیز بهتر اجرا شود.

حتی اگر مراسم اسکار بدون میزبان اجرا شود و مشکلات زیادی طی مراسم پیش نیاید، احتمالا روند اجرای معمول هرساله این برنامه را دچار اختلال نمی‌کند. با در نظر گرفتن همه این‌ها، این اتفاق بی‌سابقه است (باز هم می‌گوییم، این بار دوم در ۹ دهه است که این اتفاق می‌افتد). آکادمی هم قطعا برای سال ۲۰۲۰ از پیش‌آمدن همچین مشکلی جلوگیری می‌کند.

نظر شما درباره این اخبار حول مراسم اسکار امسال چیست؟

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید