آخرین اخبار سینما و تلویزیون

ساخت فیلم کراس‌اُور از Men in Black و Jump Street رسما منتفی شد

توسط مهدی صبح در ۲۰ دی ۱۳۹۷ , ۱۷:۰۵

پیش‌تر پیشنهاد شده بود که میان فیلم‌های Men in Black و Jump Street کراس‌اُوری ساخته شود. این پیشنهاد مورد تایید قرار گرفته بود اما حال خبرها حاکی از آن است که ساخت این فیلم منتفی شده است. در ادامه با آخرین اخبار سینما و تلویزیون با دنیای بازی همراه باشید.

جزئیات لغو ساخت MIB 23

ساخت کراس‌اُور میان فیلم‌های Men in Black و Jump Street رسما منتفی شد. قرار است شرکت Sony خود را برای ساخت فیلم Men in Black International آماده کند که بازسازی نسخه اصلی فیلم است. ستاره‌های این فیلم Chris Hemsworth‌ و Tessa Thompson در نقش دو مامور مخفی هستند و طبق معمول با بیگانه‌های خرابکار مبارزه می‌کنند. البته، این اولین تلاش استودیو برای بازسازی این فیلم نبوده. در سال ۲۰۱۴ که بخشی از شرکت Sony مورد حمله هکرها قرار گرفته بود، اطلاعاتی مبنی بر ساخت عنوانی ترکیب‌شده از مجموعه‌های Men in Black و Jump Street به بیرون درز پیدا کرد. خبر ساخت این عنوان همراه ‌با اکران فیلم بسیار موفق ۲۲ Jump Street همراه بود و قرار بود نام‌اش MIB 23 باشد. طبق این اطلاعات شخصیت‌های Schmidt‌ با بازی Jonah Hill و Jenko با بازی Channing Tatum با Men in Black همکاری می‌کنند.

حتی ساخت این پروژه تا جایی پیش‌رفت که قرار شد James Bobin، کارگردان Muppets Most Wanted، به‌عنوان مدیر ساخت فیلم استخدام شود. پس از این‌که ساخت این سری دچار چالش‌هایی شد، ساخت این عنوان اسپین‌آف با وقفه مواجه شد. حتی Jonah Hill شک داشت که فیلم وارد مرحله ساخت شود و حال خبر رسیده که ساخت این کراس‌اُور منتفی شده است.

Walter Parkes تهیه‌کننده عنوان Men in Black این خبر شوکه‌کننده را اعلام کرد و گفت:

ما سعی داشتیم این فیلم را بسازیم، اما مشخص شد که ایجاد هماهنگی‌های لازم برای ساخت این فیلم غیرممکن است.

حال که ساخت MIB 23 لغو شده است، Sony‌ نیز تمام تمرکز خود را برای ساخت و توسعه عنوان Men in Black International به کار می‌گیرد.

دلایل لغو ساخت این کراس‌اُور

درحالی که وسوسه ترکیب دو عدد از محبوب‌ترین سری‌های این شرکت قابل درک است، اما شاید بهتر است Sony راهی که در پیش‌گرفته را ادامه دهد. درست است که هردوی این مجموعه‌ها در ژانر کمدی دسته‌بندی می‌‌شوند، اما هرکدام از ‌آن‌ها مسیری متفاوت را در پیش دارد. فیلمی که به شیوه خودش باعث خنده مخاطب می‌شود و تمام مفهوم ریبوت‌ها و فرنچایز‌‌های هالیوود را مورد تمسخر قرار می‌دهد (سکانس آخر فیلم ۲۲ Jump Street). از طرف دیگر، سری Men in Black‌ در رویکرد خود ساده عمل می‌کند و در نتیجه هماهنگ‌سازی این دو سری برای ترکیب ممکن نبود.

علاوه‌ بر این، Men in Black‌ در دسته فیلم‌های مناسب برای سنین بیش از ۱۳ سال (PG-13) قرار دارد در حالی که سری Jump Street در دسته فیلم‌های بزرگسالان (R-Rated) قرار داشت. این به آن معنا بود که یکی از سری‌ها باید تغییر پیدا می‌کرد تا بتوان کراس‌اُور را با گروه سنی مناسب تولید کرد. این موضوع می‌توانست بازخوردهای منفی داشته باشد و فیلم موردپسند مردم قرار نگیرد؛ بنابراین Sony پروژه را لغو کرد.

حال باید منتظر ماند تا اخبار جدیدی از این عنوان‌ها منتشر شود تا ببینیم آیا می‌توان به ساخت این کراس‌اُور امیدی داشت یا خیر. به‌هر حال Sony‌ در این‌جا حرکت هوشمندانه‌ای انجام داد. Men in Black International قرار است تا در تابستان به اکران دربیاید و آن هم با ترکیب فوق‌العاده Hemsworth و Thompson‌ (ترکیبی که در فیلم Thor: Ragnarok برای اولین بار دیده شد). برای سری Jump Street‌ نیز می‌توان گفت که این فرنچایز ادامه خواهد داشت اما با تغییراتی در جنسیت بازیگران اصلی. احتمالا ستاره‌های بعدی این فرنچایز Tiffany Haddish و Awkwafina‌ خواهند بود.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

x