فهرست کامل نامزدهای بفتا ۲۰۱۹ منتشر شد

توسط امیرحسین صفری در ۱۹ دی ۱۳۹۷ , ۲۲:۳۹

صبح امروز، آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا لیست کامل نامزدهای هتفاد و دومین جشنواره‌ جوایز بفتا را اعلام کرد. این آکادمی از سال ۱۹۴۸ بفتا (British Academy of Film and Television Arts) را به‌منظور اهدای جوائز به فیلم‌ها در بخش‌های مختلف راه‌اندازی کرده است. از سال ۱۹۹۸ هم در این جشنواره جوایزی برای بخش سرگرمی و بازی‌های ویدئویی در نظر گرفته شده که در سال ۲۰۰۴ این بخش از مراسم برای اولین‌بار به‌صورت مستقل و تحت عنوان BAFTA Game Awards برگزار شد. در مراسم مختص به فیلم و تلویزیون بفتا، امسال درام The Favourite با نامزدی در ۱۲ رشته، در صدر نامزدهایِ مدعی جشنواره قرار گرفته است. فیلم‌های A Star Is Born، Bohemian Rhapsody، Roma و First Man هم هرکدام با نامزدی در ۷ رشته از جمله‌ی مدعیان اصلی دریافت بییش‌ترین جایزه به حساب می‌آیند.

لیست کامل نامزدهای جشنواره‌ی بفتا ۲۰۱۹:

 

بهترین فیلم:

BlacKkKlansman

The Favourite

Green Book

Roma

A Star Is Born

 

بهترین فیلم برتانیایی:

Beast

Bohemian Rhapsody

The Favourite

McQueen

Stan & Ollie

You Were Never Really Here

 

بهترین بازیگر مرد:

Bradley Cooper, A Star Is Born

Christian Bale, Vice

Rami Malek, Bohemian Rhapsody

Steve Coogan, Stan & Ollie

Viggo Mortensen, Green Book

 

بهترین بازیگر زن:

Glenn Close, The Wife

Lady Gaga, A Star Is Born

Melissa McCarthy, Can You Ever Forgive Me?

Olivia Colman, The Favourite

Viola Davis, Widows

 

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

Adam Driver, BlacKkKlansman

Mahershala Ali, Green Book

Richard E Grant, Can You Ever Forgive Me?

Sam Rockwell, Vice

Timothee Chalamet, Beautiful Boy

 

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

Amy Adams, Vice

Claire Foy, First Man

Emma Stone, The Favourite

Margot Robbie, Mary, Queen of Scots

Rachel Weisz, The Favourite

 

بهترین کارگردان:

Spike Lee, BlacKkKlansman

Pawel Pawlikowski, Cold War

Yorgos Lanthimos, The Favourite

Alfonso Cuarón, Roma

Bradley Cooper, A Star Is Born

 

بهترین اثر اول یک نویسنده، کارگردان یا تهیه کننده برتانیایی:

Apostasy, Daniel Kokotajlo (Writer/Director)

Beast, Michael Pearce (Writer/Director), Lauren Dark (Producer)

A Cambodian Spring, Chris Kelly (Writer/Director/Producer)

Pili, Leanne Welham (Writer/Director), Sophie Harman (Producer)

Ray & Liz, Richard Billingham (Writer/Director), Jacqui Davies (Producer)

 

بهترین انیمیشن:

Incredibles 2

Isle of Dogs

Spider-Man: Into the Spider-Verse

 

بهترین فیلم خارجی زبان:

Capernaum

Cold War

Dogman

Roma

Shoplifters

 

بهترین فیلمنامه اورجینال:

Cold War

The Favourite

Green Book

Roma

Vice

 

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

BlacKkKlansman

Can You Ever Forgive Me?

First Man

If Beale Street Could Talk

A Star Is Born

 

بهترین مستند:

Free Solo

McQueen

RBG

They Shall Not Grow Old

Three Identical Strangers

 

بهترین موزیک اورجینال:

BlacKkKlansman

If Beale Street Could Talk

Isle Of Dogs

Mary Poppins Returns

A Star Is Born

 

بهترین فیلم‌برداری (سینماتوگرافی):

Bohemian Rhapsody

Cold War

The Favourite

First Man

Roma

 

بهترین تدوین:

Bohemian Rhapsody

The Favourite

First Man

Roma

Vice

 

بهترین طراحی تولید:

Fantastic Beasts: The Crimes Of Grindlewald

The Favourite

First Man

Mary Poppins Returns

Roma

 

بهترین طراحی لباس:

The Ballad Of Buster Scruggs

Bohemian Rhapsody

The Favourite

Mary Poppins Returns

Mary Queen Of Scots

 

بهترین گریم و آرایش مو:

Bohemian Rhapsody

The Favourite

Mary Queen Of Scots

Stand & Ollie

Vice

 

بهترین صداگذاری:

Bohemian Rhapsody

First Man

Mission: Impossible – Fallout

A Quiet Place

A Star Is Born

 

بهترین جلوه‌های ویژه بصری:

Avengers: Infinity War

Black Panther

Fantastic Beasts: The Crimes Of Grindlewald

First Man

Ready Player One

 

بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی:

۷۳ Cows

Bachelor

The Blue Door

The Field

Wale

 

بهترین انیمیشن کوتاه برتانیایی:

I’m OK

Marfa

Roughhouse

 

هفتاد و دومین دوره‌ی جشنواره بفتا در روز ۱۰ فوریه ۲۰۱۹ در تالار Royal Albert شهر لندن، با اجرای جوانا لوملی برگزار خواهد شد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

x