سریال The Walking Dead

جنایات و مکافات؛ دانلودهای غیرقانونی سریال The Walking Dead و مصائب آن

توسط هومن فلاحی در ۱۹ دی ۱۳۹۷ , ۱۶:۳۸

طبق جدیدترین آمار منتشر شده از سوی مؤسسه TorrentFreak، پرطرفدارترین سریال شبکه AMC یعنی مجموعه The Walking Dead در صدر لیست بیش‌ترین دانلود غیرقانونی در سال ۲۰۱۸ قرار گرفته است. در با آخرین مقالات سینما و تلویزیون ادامه همراه دنیای بازی باشید.

این درام پرطرفدار زامبی‌محور، به شش سال صدر نشینی حماسه‌ی موفق شبکه HBO یعنی بازی تاج و تخت (The Game of Thrones) جایگاه نخست جدول بیش‌ترین دانلود غیرقانونی نمایش‌های تلویزیونی سال ۲۰۱۸ پایان داده است؛ البته به لطف پخش نشدن هیچ اپیزود جدیدی از این سریال در سال گذشته میلادی.

موسسه خصوصی TorrentFreak که در زمینه مسائل مربوط به حقوق کپی‌رایت و پایرت‌های غیرقانونیِ نمایش‌های تلویزیونی تحقیقات انجام می‌دهد، این اطلاعات را در جدیدترین گزارش خود در پایان سال ۲۰۱۸ میلادی منتشر کرده است. این مقاله که از آمارهای سرورهای اصلی BitTorrent و هم‌چنین نمودارهای تورنت‌های محلی به‌دست آمده است، «چشم‌اندازی از بخش کوچکی از دانلودهای غیرقانونی» را نشان می‌دهد. این آمارها به وب‌سایت‌های پخش آنلاین و یا دیگر سایت‌های دانلود غیرقانونی بی‌شمار مرتبط نمی‌شوند.

در رده‌ی دوم این لیست، سریال کامیک‌بوکی مشهور شبکه‌ CW یعنی The Flash قرار گرفته است. این مجموعه نیز به لطف غیبت  «بازی تاج و تخت» از رتبه‌ی سوم در سال‌های گذشته میلادی به رتبه دوم  یک پله صعود داشته است. در ادامه این لیست نیز سریال The Big Bang Theory از شبکه CBS، سریال Vikings از شبکه History، سریال Titans از شبکه استریم دنیای DC، دو مجموعه Arrow و Supernatural از شبکه CW، سریال وسترن WestWorld از شبکه HBO، مجموعه Legends of Tomorrow کمپانی DC از شبکه CW و در نهایت سریال محبوب شبکه USA Network’s یعنی Suits [به‌ترتیب] در جایگاه سوم تا دهم این لیست قرار گرفته‌اند.

سریال The Walking Dead هم‌چنین سال گذشته به‌عنوان یکی از خطرناک‌ترین سریال‌ها برای پایرت کردن شناخته شد. بر اساس گزارش نشریه Variety، این سریال پس از مجموعه «بازی تاج و تخت» پر ریسک‌ترین سریال جهت دانلود غیرقانونی به‌حساب می‌آید. طبق گزارش این وب‌سایت، هکرها و مجرمان سایبری پس از پخش قسمت‌های جدید این سریال‌ها، فایل‌های دانلودی آن‌ها را که به بدافزارهای مخرب کامپیوتری آلوده شده است، در شبکه‌های تورنت و مراجع دیگر منتشر می‌کنند و پس از آن با استفاده از این بدافزارها به سیستم‌های قربانی هجوم می‌برند. معمولا در این فرایند، ابتدا فایل اجرایی مخرب در ظاهر یک فایل عادی ویدئویی (که قرار است قسمت جدید سریال باشد) توسط کاربر دانلود می‌شود و پس از اجرای آن، بدافزار کاشته شده در این فایل به سیستم میزبان نفوذ می‌کند و سیستم اصلی را برای حمله‌ی مجرمان سایبری آسیب‌پذیر باقی می‌گذارد.

بر اساس تحقیقاتی که به‌تازگی وب‌سایت BestVPN.com با همکاری آزمایشگاه تحقیقاتی آنتی‌ویروس‌های کسپرسکی (Kaspersky) انجام داده است، ویروس‌های رایانه‌ای مخربی که توسط هکرها در فایل‌های اپیزودهای جدید «بازی تاج و تخت» قرار می‌گرفتند، موفق به آلوده کردن ۵۰,۰۰۰ سیستم شخصی در سرتاسر جهان شده‌اند. این عدد برای اپیزودهای سریال  «مرده متحرک» به عدد ۲۰,۰۰۰ می‌رسد.  این اعداد از تعداد رایانه‌های ویروسی شده توسط اپیزودهای جدید دو سریال Stranger Things و Orange Is the New Black از پلتفرم Netflix که در سال‌های گذشته هردو جزء خطرناک‌ترین سریال‌ها برای دانلود غیرقانونی به‌حساب می‌آمدند نیز چشم‌گیرتر است.

نکته جالب درباره‌ی دریافت جایزه بیش‌ترین دانلود غیرقانونی نمایش‌های تلویزیونی در سال ۲۰۱۸ توسط  «مردگان متحرک» در این‌ است که شبکه AMC در چند ماه اخیر شیوه‌های نوینی را برای جلوگیری از این دانلودهای غیرقانونی در ساز و کار اداری خود پیاده‌سازی کرده است. تهیه‌کنندگان این سریال از سال ۲۰۱۶ شیوه‌ی نوینی از درج واترمارک (Watermark) را در اپیزودهای در حال پخش این سریال اجرا کردند. این تکنولوژی که با نام NexGuard شناخته می‌شود، یکی از ابزارهای محافظتی کمپانی امنیت شبکه Civolution بوده و علاوه بر سریال «مردگان متحرک»، در پخش سریال‌های  Fear the Walking Dead و Better Call Saul نیز از آن استفاده شده است. این واترمارک‌ها از سوءاستفاده و لو رفتن صحنه‌های این سریال‌ها که مراحل تدوین را می‌گذرانند جلوگیری می‌کند. در حقیقت در این مرحله از تولید، عده‌ی زیادی از تهیه‌کنندگان و تدوین‌گران به‌صورت مستقیم به تمامی سکانس‌ها و نسخه‌های آزمایشی دسترسی دارند و به همین علت امکان لو رفتن محتوای زیادی از سریال در این پروسه وجود دارد. با به‌کارگیری واترمارک های NexGuard، در حقیقت هر نسخه‌ که [به‌صورت] جداگانه برای استودیوها و یا پخش کنندگان بین‌المللی سریال فرستاده می‌شود، مجهز به واترمارکی مشخص و  [یک] امضای دیجیتالی منحصربه‌فرد می‌شود. این ابزارها می‌توانند در هنگام لو رفتن اپیزودی از سریال قبل از پخش رسمی، مقصران و لودهندگان را به‌راحتی مشخص کنند و بنابراین AMC از پایرت شدن قسمت جدید (حداقل تا پیش از پخش رسمی) جلوگیری کند.

Steve Pontillo، مدیر ارشد واحد فناوری کمپانی AMC می‌گوید:

در فرایند تدوین، مهم‌ترین چیز برای ما مراقبت از دارایی‌ها و دیتاهای باارزش این مجموعه‌ها است. ما راه‌حل‌های نوین امنیتی را در این باره تقویت کردیم؛ زیرا این‌ها ابزارهای بازدارنده‌ای هستند که در مقابل دانلودهای غیرقانونی می‌ایستند و از منافع سهام‌داران ما و شرکت‌های پخش‌کننده که همکار تجاری ما هستند حفاظت می‌کنند.

مجموعه‌ی پرطرفدار «مرده متحرک» که شاید هم‌اکنون باارزش‌ترین دارایی شبکه AMC به‌حساب می‌آید، راه زیادی را تا رسیدن به پایان راه خود در پیش دارد. اما علی‌رغم افت محسوس تعداد تماشاگران این سریال در فصل‌های اخیر و جدایی نهایی شخصیت اصلی این سریال یعنی «ریک گریمز» از این مجموعه، به‌نظر می‌رسد مدیران این شبکه به ادامه‌ی ساخت این سریال در مسیر فعلی امید زیادی دارند.

اندرو لینکلن (Andrew Lincoln)، بازیگر شخصیت ریک در مصاحبه با EW می‌گوید که قرار بود او این سریال را در فصل هشتم ترک کند:

بنابر برنامه Scott تهیه‌کننده ارشد سریال، قرار بود که در فصل هشتم یک قسمت به نام Rick’s falling وجود داشته باشد که آن قسمت، آخرین حضور من را در این سریال رقم بزند.

با توجه به بزرگ‌ و مطرح‌تر شدن سریال در طول این سال‌ها، من متوجه شدم که باید برای خاکسپاری آمادگی لازم را داشته باشم. من ترجیح می‌دهم به خاک سپرده شوم؛ اما باید من و همه با آن راحت باشند و من فکر نمی‌کنم که برای مردن و خاکسپاری شخصیت Grimes آماده باشم! متوجه منظورم شدید؟ فعلا آمادگی‌اش را نداشتم اما با این وجود، فصل نهم آخرین حضور من در این سریال به‌عنوان بازیگر بود. من عاشق این برنامه هستم. این برای من مانند همه چیز است. من عاشق سازندگان این برنامه و عمیقا عاشق مردمی هستم که این برنامه را تماشا می‌کنند.

«ای ام سی» به‌صورت غیرمستقیم تایید کرده است که این مجموعه از فصل دهم هم فراتر خواهد رفت و علاوه بر آن، برنامه‌ریزی‌های طولانی مدتی برای گسترش جهان این سریال در شاخه‌‌های متفاوتی مانند سریال‌های فرعی، فیلم‌های سینمایی و محتویات دیجیتالی دیگر وجود دارد. «جاش ساپان» (Josh Sapan)، مدیرعامل AMC، وقتی می‌خواهد از آینده‌ی مردگان متحرک صحبت کند، عمداً کلمه‌ی فرنچایز را به کار می‌برد. ساپان در این باره می‌گوید:

به سادگی از کلمه‌ی فرنچایز نمی‌گذریم. این یک کلمه‌ی معمولی نیست. ما کاملاً روی آن تحقیق کرده‌ایم. برخی از فرنچایز‌ها دور و بر ۳۰، ۴۰ یا ۵۰ سال عمر دارند. ما این شانس را داریم تا عمر زیادی را در این فرنچایز ببینیم. فرنچایز در شرایط خوبی قرار دارد و کسانی که در آن کار می‌کنند هم انگیزه‌ی زیادی دارند.

سریال مردگان متحرک (The Walking Dead) یک مجموعه تلویزیونی درام ترسناک و پسا رستاخیزی آمریکایی، ساختهٔ فرانک دارابونت است. این مجموعه، با اقتباس از کتاب مصوری با همین نام نوشته رابرت کرکمن، تونی مور و چارلی ادلرد ساخته شده‌ است. پخش این مجموعه از ۳۱ اکتبر ۲۰۱۰ آغاز شده و فصل نهم آن نیز در حال حاضر از شبکه AMC در حال پخش است.

دیدگاه
۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

3 Replies to “جنایات و مکافات؛ دانلودهای غیرقانونی سریال The Walking Dead و مصائب آن”

 1. از فصل چهار به بعد این سریال خیلی افت کرد. یه جورایی دیدنش رو باید تحمل می‌کردی تا اینکه لذت ببری…
  یه جا خوندم تا سال ۲۰۲۵ برنامه دارن ادامش بدن !!!

  ۲ ۰
  1. ahmadpop4 گفت:

   دقیقا، کاش آخر فصل پنج تموم می شد
   فصل ۶ و ۷ و ۸ رو انگار سیروس مقدم کارگردانی می کرد
   ولی در کمال تعجب فصل ۹ اینطور نبود، همه چی جون گرفت، داستان، شخصیتا و مفاهیم پایه ی داستان وارد چالش شدن، همه چی هیجان انگیز شد و ظاهرا تا اینجای کار با یک سریال ماه رمضونی طرف نیستیم، من حس میکردم حال و هوای چهار فصل اول تا حدودی برگشته
   فقط شکر که این فاز “بیاید مسیحی های خوبی باشیم و اگر مسیحی نیستیم لااقل آزاده باشیم” از سریال رفت چون دیگه داشت متعفن می شد، هیچ شخصیتی هیچ انگیزه ی پنهانی نداشت (البته نیگان در این بین بد نبود، اما باز هم همش تو ذهنم با گاورنر مقایسش می کردم و میگفتم نه، اصلا کافی نیست).
   از فصل ۶ تا ۸ به نظرم هیچ دیالوگی برقرار نمی شد، فقط کلماتی در قالب جملاتی که تمپلیتشون از قبل آماده شده بود به زور تو دهن شخصیت ها قرار می گرفت، انگار نویسنده یک شخصیت رو در لباس های مختلف خلق (خلق که چه عرض کنم، تولید انبوهِ پاپ کالچری) کرده.
   تا اینجا بدترین خاطرم از سریال کاراکتر ساشا ست، بوی تعفن میده تک تک اکت هاش

   ۲ ۰
 2. aliya گفت:

  این سریال خیلی بهتر از این حرفا میتونست باشه ولی همینش هم شاهکاره. مقاله جالبی بود .ممنون

  ۳ ۰
x