نزدیک به ۹۲ میلیون واحد پلی‌استیشن ۴ در سراسر جهان به‌فروش رفته است

توسط افراسیاب در ۱۸ دی ۱۳۹۷ , ۱۸:۲۸

پلی‌استیشن ۴ با فروش خوب خود در فصل تعطیلات ۲۰۱۸ توانست فروش خود را درمجموع به بیش از ۹۱ میلیون واحد در سراسر جهان برساند. در ادامه با دنیای بازی همراه شوید.

پلی‌استیشن ۴ بهترین عملکرد را در میان کنسول‌های نسل داشته است. این کنسول در فصل تعطیلات ۲۰۱۸ به‌خاطر انتشار بازی‌های first-party باکیفیت و عناوین متنوع third-party به فروش خوب خود ادامه داد. اکنون سونی با انتشار آمار فروش این کنسول در ششمین تجربه فروش فصل تعطیلات، نشان داد که یکی از بهترین فصل‌ها را از نظر فروش پشت سر گذاشته است.

سونی در تاریخ ۱۰ دی ۱۳۹۷ گزارش مالی خود را منتشر کرد، که در آن شاهد فروش ۹۱.۶ میلیون واحد کنسول پلی‌استیشن ۴ از زمان تاریخ انتشارش در سراسر جهان هستیم. همچنین در این گزارش فروش کنسول پلی‌استیشن ۴ در جریان تعطیلات ۵.۶ میلیون واحد در سراسر جهان گزارش شده است.

علاوه بر بخش سخت‌افزار، سونی آمار فروش نرم‌افزارها را نیز در این گزارش آورده است، که جالب‌توجه‌ترین آنها عبور بازی Marvel’s Spider-Man از ۹ میلیون کپی، آن هم در این مدت کوتاه است. طبق آمار سونی در فصل تعطیلات بیش از ۵۰.۷ میلیون بازی پلی‌استیشن ۴ به‌ فروش رفته است. شایان‌ ذکر است مجموع بازی‌های به‌فروش رفته این کنسول از زمان آغاز چرخه‌حیاتش در سراسر جهان به ۸۷۶ میلیون می‌رسد. این رقم مربوط به مجموع فروش فیزیکی بازی‌ها و فروش‌دیجیتالی بازی‌ها در فروشگاه PlayStation Store است. از دیگر آمارهای منتشر شده از سوی سونی استفاده بیش از ۹۰ میلیون کاربر از سرویس PlayStation Network است.

در گزارش مالی قبلی سونی که در ماه آگوست مصادف با مرداد شمسی منتشر شد، پلی‌استیشن ۴ در آن زمان ۸۱ میلیون واحد فروش داشت، بنابراین می‌توان موفقیت چشمگیر سونی را به‌راحتی در فصل تعطیلات مشاهده کرد. باید اعتراف کرد که قسمت عمده این موفقیت برای انتشار بازی‌های تحسین‌شده First-Party مانند Marvel’s Spider-Man و God of War برمی‌گردد، اگرچه نمی‌توان نقش بازی‌های بزرگ third-party مانند Red Dead Redemption ۲ و Assassin’s Creed Odyssey را نادیده گرفت.

با نزدیک شدن به اواخر نسل و معرفی احتمالی پلی‌استیشن ۵ باید ببینیم آیا فروش پلی‌استیشن ۴ به ۱۰۰ میلیون واحد خواهد رسید یا خیر.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: