بازی‌سازان و فعالان صنعت بازی در کشور، تولید محتوای اخبار آثار خود را به ما بسپارید

توسط تارخ ترهنده در ۱۷ دی ۱۳۹۷ , ۱۹:۰۰

طرح جدید حمایتی دنیای بازی که علاوه بر حمایت از صنعت بازی کشور قصد دارد فضای رسانه‌ای آن را نیز قدرت و جنب‌وجوش ببخشد، «طرح رسانه داخلی» است که در آن تیم تحریریه دنیای بازی تمرکز خود را روی تولید محتوای اخبار آثار شرکت‌ها و تیم‌های بازی‌‌سازی داخلی می‌گذارند.

تمامی رسانه‌های حوزه بازی داخلی، اخبار صنعت بازی (به‌طور کلی و جهانی) را پوشش می‌دهند اما این وسط یک جای خالی بزرگ وجود دارد و آن هم عدم وجود بازی‌های ساخت داخل در رسانه‌های مرتبط است که دنیای بازی قصد دارد این جای خالی را پر کند.

همان‌طور که می‌دانید، رسانه (خبری/ تحلیلی) نقش بسیار موثری در دیده شدن آثار تولیدی هر حوزه‌ای دارد و این «بازتاب رسانه‌ای» است که در رابطه با بازی‌های ایرانی در رسانه‌های بازی دیده نمی‌شود. یکی از دلایل این موضوع جوان بودن صنعت بازی کشور است و چرخ تبادلات رسانه‌ای آن‌چنان در این حوزه راه نیافتاده؛ زیرا در کشورهای فعال در حوزه بازی‌سازی، تیم‌های سازنده «بسته خبری» (Press Kit) آماده می‌کنند و برای رسانه‌ها ارسال تا آن محتوا را پوشش بدهند. در ایران چنین اتفاقی سالی یک الی دو بار (که آن محتمل است) می‌افتد. هدف دنیای بازی این است که این چرخ را راه بیاندازد و اوایل کار تا زمانی که لازم است، با تمامی تیم‌های بازی‌سازی که آثار باکیفیت تولید می‌کنند ارتباط برقرار کند، از آنها درباره پروژه فعلی‌شان بپرسد، محتوا بگیرد و آن را در قالب خبر تولید و منتشر کند.

در پایان، از تمامی فعالان و بازی‌سازان تقاضامندیم تا اگر بسته خبری تولید می‌کنند، برای دنیای بازی به آدرس ایمیل‌های زیر ارسال کنند؛ اگر هم نمی‌توانند بسته خبری تولید کنند، از طریق ایمیل‌های زیر با ما در تماس باشند تا در تولید محتوا و تولید بسته خبری با آنها همکاری کنیم.

info@dbazi.com

ali.fakhar1990@gmail.com

tarokh.tarhandeh@gmail.com

لازم است چند نکته را یادآور شویم:

– دنیای بازی به‌هیچ وجه برای پوشش خبری/ رسانه‌ای در این طرح مبلغی دریافت یا از تیم بازی‌سازی تقاضا نمی‌کند.

– خبرها در قالب‌های خبری مد نظر تیم تحریریه چون نمونه‌های استاندارد خارجی تولید و منتشر می‌شوند: جزییاتی درباره بازی، تصاویر جدید، تریلر جدید، مصاحبه مختصر و… .

– یادآوری دوباره: همه چیز در این طرح و پوشش اخبار رایگان است و این وظیفه یک رسانه است تا درباره آثار تولیدی در کشورش اطلاع‌رسانی کند.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “بازی‌سازان و فعالان صنعت بازی در کشور، تولید محتوای اخبار آثار خود را به ما بسپارید”

  1. naserbeheshti گفت:

    تشکر بابت زحمتی که میکشید.
    نقش رسانه در توسعه کسب و کار بازیهای الکترونیکی ایران بسیار پر رنگ است و خواهد بود و به اشتغال بسیاری، کمک فراوانی میکند. ممنون شما. :۱۵:

    ۳ ۰