۱۲ فیلم موردعلاقه گیلرمو دل تورو در سال ۲۰۱۸

توسط علی پورمرادی در ۱۷ دی ۱۳۹۷ , ۱۴:۴۳

گیلرمو دل تورو، کارگردان فیلم Shape of Water، در حال کار روی تعدادی از پروژه‌های مختلفی است و اخیرا در صفحه توییتر خود اسامی ۱۲ فیلم برتر (مورد علاقه خود) در سال ۲۰۱۸ را به‌اشتراک گذاشت. در ادامه با دنیای بازی همراه شوید.

۱۲ فیلم موردعلاقه این فیلمساز را می‌توانید در تصویر زیر ببینید:

با توجه به این که بسیاری از اسامی بالا از تحسین برانگیزترین فیلم‌های سال هستند، نمی‌توان گفت که فیلم‌های مورد علاقه انتخابی او سزاوار نبودند در این لیست باشند.

این فیلم‌ساز همانند فیلم‌های مورد علاقه خود رزومه کاری در سبک های متفاوت با ساختن فیلم‌هایی با داستانی تاثیرگذار درباره ارواح، داستان‌های سیاسی فوق العاده و داستانی رمانتیک با حضور یک ماهی انسان‌نما(!) را دارد. دل تورو اظهار داشت که به این زودی فیلمی در سبک ابرقهرمانانه نخواهد ساخت، با این وجود او فیلم‌هایی همانند (۲۰۰۲) Blade 2 و (۲۰۰۴) Hellboy را ساخته بود.

دل تورو همچنین بیان کرد که دلیل ساخت فیلم‌های Blade 2 و Hellboy کم بودن و نایاب بودن این سبک فیلم‌ها بود.

او درمصاحبه‌ای بیان کرده بود که این روزها علاقه به فیلم‌سازی در سبک های دیگر دارد. او اکنون درحال کارگردانی فیلم پینوکیو است، فیلمی که اقتباسی از انیمیشنی با همین نام است. این فیلم‌ساز در مصاحبه‌ای با یک خبرنگار اظهار داشت که این فیلم را از هیولای فرانکنشتاین الهام گرفته.

او همچنین درباره ی پینوکیو اعلام کرد که او موجودی است از عوامل غیرطبیعی و توسط پدری خلق شده که بعدها بین‌شان فاصله می‌افتد. او اضافه کرد که پینوکیو باید با واقعیت‌هایی از قبیل شکست خوردن، درد کشیدن و تنهایی در زنگی مواجه شود.

نظر شما در باره فیلم‌های مورد علاقه دل تورو چیست؟

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

One Reply to “۱۲ فیلم موردعلاقه گیلرمو دل تورو در سال ۲۰۱۸”

  1. aliya گفت:

    هنوز هم که هنوزه دارم حسرت silent hills رو میخورم :(

    ۰ ۰